Brytyjczycy nie chcą, by Meghan Markle i książe Harry korzystali z przywilejów monarchii [SONDAŻ]

Nastroje brytyjskiego społeczeństwa względem księcia i księżnej Sussex pogorszyły się po ich decyzji o wycofaniu się z królewskich obowiązków. Firma YouGov sprawdziła opinie Brytyjczyków na temat Meghan i Harry'ego.

Jak czytamy na stronie Yougov.co.uk, badanie opinii publicznej zostało przeprowadzone na zlecenie dziennika "The Sun". Jak się okazuje 46 proc. badanych Brytyjczyków poprało decyzję pary dotyczącą wycofania się z obowiązków królewskich (27 proc. było przeciwnych). Poparcie to jednak nie przekłada się na pozytywne opinie względem samych Meghan i Harry'ego, którzy w ostatnich dniach mogli przeczytać na swój temat wiele negatywnych komentarzy.

Brytyjczycy nie chcą, by Meghan Markle i książę Harry korzystali z pieniędzy publicznych - sondaż

Zmiana nastawienia wobec księcia i księżnej Sussex widoczna jest przede wszystkim w kwestiach dotyczących ich wynagrodzenia po tym, gdy wycofają się ze swoich obowiązków względem monarchii. Brytyjczycy wyraźnie obawiają się, że para będzie dalej chciała korzystać z przywilejów członków monarchii.

Według 81 proc. ankietowanych Meghan i Harry nie powinni otrzymywać wsparcia finansowego pochodzącego z pieniędzy publicznych. 67 proc. nie zgadza się także, by otrzymywali dochody pochodzące z Księstwa Kornwalii, czyli pieniędzy przyznawanych synom przez księcia Karola. 66 proc. badanych jest przeciwnych temu, by rząd opłacał ochronę pary książęcej. 56 proc. opowiada się za tym, by zrezygnowali z korzystania z posiadłości Frogmore Cottage, której remont kosztował podatników równowartość ponad 12 milionów złotych. 45 proc. ankietowanych chce nawet, by odebrano im wszystkie tytuły.

Decyzja Meghan i Harry'ego przekłada się także na spadek ich popularności. Liczba Brytyjczyków, którzy byli przychylni Harry'emu spadła z 71 proc. (październik 2019) do obecnych 55 proc. Sympatię wobec Meghan w październiku deklarowało 55 proc. badanych, a teraz ich około 35 proc. Dla porównania książę William i księżna Kate są popierani przez społeczeństwo w odpowiednio 79 i 70 proc.

Zgodnie z badaniem 57 proc. Brytyjczyków twierdzi, że Meghan i Harry nie potraktowali Elżbiety II uczciwie - królowa miała dowiedzieć się o ich decyzji z mediów, a nie bezpośrednio od wnuka i jego żony. Dodatkowo 62 procent badanych współczuje królowej, której rodzina postawiła ją w takiej sytuacji.

Więcej o:
Komentarze (7)
Brytyjczycy nie chcą, by Meghan Markle i książe Harry korzystali z przywilejów monarchii [SONDAŻ]
Zaloguj się
 • Jarek Jarmi

  Oceniono 4 razy 2

  No I wprowadziła Harrego aktorką na manowce.

 • boo-boo

  Oceniono 1 raz 1

  No tak...na zlecenie The Sun to i pewnie wśród ich czytelników- czyli patologii. Normalni ludzie tego nie czytają.

 • tom-pek

  Oceniono 9 razy 1

  całą tę szopkę królewską powinni rozgonić

 • rikol

  Oceniono 1 raz -1

  A patologiczne fanki meghan jeszcze tydzień temu twierdziły, jak to brytyjczycy uwielbiają meghan, no i że krolowa z nią pije herbatki. teraz dopiero widać, że jak wielki był konflikt. No ale fanki meghan dalej będą jej bronić. w ich patologicznych rodzinach to normalne, że ktos przeprowadza się na inny kontynent bez konsultacji z rodziną.

  Jeszcze jedno. Meghan i Harry wcale nie chcą zrezygnować z finansowania. 95% kasy (czyli ponad 2 mln rocznie) dostawali od księcia Karola - i to chcą zachować, wraz z tytułami. Chcą też, zeby podatnicy dalej płacili za ich ochronę. A jednocześnie nie chcą nic robić. To gdzie tu niezależnosc?

 • kontra.punkt

  Oceniono 4 razy -2

  Brytyjczycy mają jednak nierówno pod suftem. Para książęca chce przestać być utrymywana z podatków a jest za to krytykowana.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX