Kursy walut 15.01 o godz. 7. Euro najtańsze od ponad półtora roku [kurs euro, dolara, funta, franka]

Rynkowe kursy walut w środę 15 stycznia na godzinę 7:00. Jedno euro kosztuje 4,22 zł, natomiast dolar 3,79 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,92 zł, z kolei za funta brytyjskiego - 4,94 zł.

We wtorek 14 stycznia o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały dzień. Względem poprzedniego notowania lekko w dół powędrowały dolara oraz funt szterling, co było potwierdzeniem tendencji spadkowej obu walut w minionych dniach. Na stosunkowo stabilnym poziomie utrzymała się wartość franka szwajcarskiego oraz euro. 

Środowy poranek przyniósł korzystne wieści dla krajowej waluty. Na ten moment spadają wartości euro oraz dolara. Pierwsza z walut jest najtańsza od ponad pół roku, coraz bliżej rekordów taniości znajduje się również dolar. Lekko w górę powędrowała wartości funta, który kosztuje obecnie 4,94 zł. 

Średnie kursy walut NBP - wtorek 14.01.2020 r.  [kurs dolara, funta, euro, franka]:

 • kurs euro: 4,2323 zł
 • kurs dolara: 3,8019 zł
 • kurs franka szwajcarskiego: 3,9208 zł
 • kurs funta szterlinga: 4,9322 zł

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 15 stycznia 2020 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

>>> Dowiedz się więcej: Kursy walut 14.01 o godz. 7. Funt najtańszy od dwóch miesięcy [kurs euro, dolara, funta, franka]

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wydarzyć się na rynku walutowym?

Środa 15 stycznia zapowiada się jako najważniejszy dzień na rynku walutowym w tym tygodniu. Dla dolara istotna może być publikacja wskaźnika PPI za grudzień oraz zapasów ropy naftowej. W przypadku funta wydarzeniem o sporej wadze będzie prezentacja wskaźnika CPI za miniony miesiąc dla Wielkiej Brytanii. Ten sam wskaźnik zostanie opublikowany dla krajów Unii Europejskiej. Może mieć to wpływ na wartość euro. 

Więcej o:
Komentarze (10)
Kursy walut 15.01 o godz. 7. Euro najtańsze od ponad półtora roku [kurs euro, dolara, funta, franka]
Zaloguj się
 • jedenz1

  Oceniono 6 razy 4

  Pamiętam te 18 miliardów , które dobiło PRL. Dlatego od czasu do czasu spoglądam sobie na dane dotyczące eksportu . Na wiki jest taka tabelka : kraje według wielkości eksportu. I tam według danych z roku 2017 Polska jest na 24 miejscu ( na świecie z eksportem 221 miliardów dolarów ) . Dane za 2019 rok wskazują, że Polski eksport wzrósł do około 270 miliardów dolarów ( dostępne sa dane za 11 miesięcy tego roku) . Istnieje więc szansa, że przeskoczyliśmy Arabię Saudyjską , która była na 20 miejscy z eksportem 231 miliardów. Wiem ,ze minęło 40 lat i te 18 miliardów Gierka to są zupełnie inne dolary, ale my też jesteśmy w zupełnie innym miejscu. I wtedy modlę się o jeszcze 20 lat spokoju dla Polski ( modlę w przenośni, bo jestem niewierzący ). A potem dowiaduję sie , że miał miejsce zamach stanu bo kamerzysta pisowskiej telewizji zderzył sie z przedstawicielka opozycyjnego marszałka. Albo , że sędziego Żurka pozbawiono dobrze płatnych funkcji. I w obliczu takich dramatów te 270 miliardów dolarów eksportu przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. Mam tylko jedną uwagę: Ludzie opamiętajcie się !

 • para_sucha

  Oceniono 5 razy 3

  I co z tego, skoro gnębi się wolne sądy!!!
  Precz z kaczorem dyktatorem!!! OTUA!!!

 • dzimun

  0

  to od półtora czy pół roku?

 • jakeww

  0

  wystarczy "za funta 4,94" nie trzeba aż "z kolei za funta 4,94"

 • antyczerwony123

  Oceniono 7 razy -1

  Yyyyyyyyy, jak to bylo? Gdy PiS dojdzie do wladzy to euro bedzie bardzo drogie, powyzej 5 zl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX