Komentarze (39)
FBI złamało iPhone'a bez pomocy Apple. Dlaczego to nie jest tak do końca złe
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • rycerz_mowiacy_ni_ni

  Oceniono 2 razy 0

  " Biuro ostatecznie potwierdziło, że udało im się dostać do telefonu zamachowca z San Bernardino i pomoc Apple nie jest im więcej potrzebna. "
  Tak,a świstak siedzi i zawija w te sreberka...;)

 • occam

  Oceniono 2 razy 0

  "Amerykańska drama"

  dziennikarska drama.....

 • banipuk

  Oceniono 4 razy -2

  Jest dokładnie odwrotnie - to Apple jest zwycięzcą. Ktokolwiek siedzi w branży ma świadomość, że nie ma systemu niemożliwego do złamania. Na pewnym etapie liczy się, że coś jest "wystarczająco dobre" - to znaczy, że koszt włamania przewyższa środki, jakie zdolny czy chętny jest wyłożyć na nie przestępca czy rząd. Jesli bowiem okazuje się, że włamanie do jednego telefonu angażuje tysiące komputerów dzień i noc łamiących jakieś tajne hasło, to w zdecydowanej większości przypadków, gdy użytkownik chce czuć się prywatnie, wystarczy to w zupełności.

  Tak jak nie jestem szczególnym fanem produktów Apple, tak przekaz, jaki dał użytkownikom to "Walczymy o Waszą prywatność tak mocno, jak się da, choćby przed sądem". Ktokolwiek uważa, że Apple ośmieszył się słabymi zabezpieczeniami, niech zapyta siebie, czy jest pewien, że inne firmy poradziłyby sobie lepiej.

 • eurotram

  Oceniono 2 razy -2

  Ja tu nie widzę żadnej dobrej wiadomości. Akurat do FBI nie mam zaufania za grosz,wiadomo że zrobią cokolwiek co im każe góra i od zawsze zasady i prawa obywatelskie mają głęboko,a teraz mogą sobie hulać bez kontroli; Apple przynajmniej ma w d... szeregowego klienta i tylko dlatego mamy odrobinę większą prywatność w jego rękach niż w rękach FBI. Ale ogólnie kijowo...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX