Jak Booking.com zepsuł system linkowania w iPhone'ach

Joanna Sosnowska
Brzmi niewiarygodnie, ale jeśli jesteś właścicielem iPhone'a i masz na nim zainstalowaną aplikację Booking.com, to zapewne od kilku dni nie możesz otwierać linków, np. z wyszukiwarek. Za wszystko odpowiada nadmierny apetyt popularnego serwisu do rezerwowania hoteli.

Problem trwa od kilku dni. Wyszukuję jakieś informacje w sieci, Google zwraca mi listę wyników wyszukiwania, ale nie mogę kliknąć w link. Jedyna dostępna opcja, to "otwórz link w nowej karcie". Też tak macie? Okazuje się, że z podobnym problemem spotkały się miliony użytkowników iOS 9.3. Przynajmniej, jeśli na ich iPhone'ach zainstalowana była popularna aplikacja Booking.com, dzięki której można rezerwować noclegi w hotelach. Jak to możliwe, że jedna aplikacja zablokowała możliwość klikania w linki?

Wszystko zaczęło się w czerwcu 2015, kiedy Apple pokazał iOS 9. Jedną z jego ważniejszych funkcji są linki uniwersalne. Działa to tak: gdy klikasz w link prowadzący do filmu na YouTube, film ten otworzy się prosto w dedykowanej aplikacji (jeśli jest zainstalowana), a nie w przeglądarce. To świetne rozwiązanie, dzięki któremu aplikacje mogą się ze sobą "komunikować". Świetne - do czasu, kiedy ktoś nie zacznie przy nim kombinować.

A tak właśnie zrobił Booking.com - jak donosi The Guardian, serwis powiązał swoją domenę ze zbyt dużą liczbą linków. "Ważą" one w sumie aż 2.4 MB. Tymczasem większość baz aplikacji, które wykorzystują linki uniwersalne, "waży" zaledwie kilka kilobajtów. Ostatnia aktualizacja iOS do wersji 9.3 musiała zmienić trochę system linków uniwersalnych, bo teraz, gdy iOS sprawdza, czy ma otworzyć link w dedykowanej aplikacji czy w przeglądarce, następuje błąd. Po prostu baza linków do sprawdzenia jest zbyt duża. 

Problemu nie rozwiązuje usunięcie Booking.com z iPhone'a. Warto jednak to zrobić i cierpliwie czekać na aktualizację systemu, która naprawi problem. 

Więcej o:
Komentarze (6)
Jak Booking.com zepsuł system linkowania w iPhone'ach
Zaloguj się
 • kloceklego

  Oceniono 2 razy 2

  "Nie możesz otwierać linków w iPhonie? Winna jest ta aplikacja. "

  czy winny może być też brak ajfona?

 • abnegat.ltd

  Oceniono 1 raz 1

  Bzdury jakies. Wynik wyszukieania w Safari przy uzyciu Google.com - wszystko wisi, linki nie dzialaja. Zmiana na Bing i cud - dzialaja.
  Linki w gmailu - nie dzialaja. W hotmailu - tadamm.
  I niby czemu z 9.2 bylo oki a z 9.3 "winny booking.com"? Zaraza jableczna ich mac...

 • zx_hemi

  Oceniono 1 raz 1

  Ale to chyba nie dotyczy wszystkich. mam iP 6, najnowszy os i Booking.com aplikację i linki działają normalnie.

 • go_navy

  0

  No niestety potwierdzam. 6S, booking.com na pokładzie i objawy jak wyżej

 • konifer

  0

  U mnie wszystko działa a mam najnowszą aktualizację, iPhone'a 6S i aplikację Booking.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX