276 tys. zamówień na Model 3. Niemal trzykrotnie więcej niż liczba aut sprzedanych w historii Tesli. "Niektórzy wsiądą do samochodu w 2020 roku"

W ciągu 72 godzin od premiery, klienci złożyli ponad 276 tys. zamówień na najnowszą Teslę Model 3. Całkiem nieźle, zważywszy na fakt, że mówimy o samochodzie, którego pierwsze egzemplarze zjadą z taśmy produkcyjnej nie wcześniej niż za rok.

Wszystko wskazuje na to, że zaprezentowana w ostatni piątek Tesla Model 3 będzie największym sukcesem sprzedażowym w historii amerykańskiego koncernu motoryzacyjnego. Z oficjalnych wynika, że w ciągu ostatnich trzech dni ponad 276 tys. osób złożyło zamówienie na najtańszy samochód w ofercie Tesli. Aby to zrobić, klienci musieli wpłacić zaliczkę w wysokości 1000 dolarów.

Ogromne zainteresowanie Teslą Model 3 to dla Elona Muska i jego firmy wielki powód do radości, ale i spory problem. Z informacji Fortune wynika, że w całej swojej historii amerykański koncern dostarczył klientom około 100 tysięcy samochodów.

Jeśli Tesla chce więc sprostać popytowi na Model 3, to będzie musiała zdecydowanie zwiększyć moce produkcyjne. Niektórzy analitycy sugerują nawet, że na zamówione obecnie auta klientom przyjdzie poczekać nawet trzy lub cztery lata.

Na wieść o znakomitej sprzedaży Modelu 3 bardzo pozytywnie zareagował również rynek. Obecnie akcje Tesli na nowojorskim parkiecie wyceniane są na 237,59 dol. To najlepszy wynik od przeszło sześciu miesięcy.

TeslaTesla Yahoo

Tesla Model 3 została wyceniona na 35 tysięcy dolarów, czyli ponad 131 tysięcy złotych. To zdecydowanie mniej niż w przypadku poprzednich aut Tesli. Dla porównania, za najtańszą wersję Modelu S trzeba było zapłacić ok. 70 tys. dolarów. Elon Musk liczy, że niższa cena pomoże dotrzeć firmie do „masowego konsumenta”.

Więcej o:
Komentarze (36)
276 tys. zamówień na Model 3. Niemal trzykrotnie więcej niż liczba aut sprzedanych w historii Tesli. "Niektórzy wsiądą do samochodu w 2020 roku"
Zaloguj się
 • legia3355

  Oceniono 16 razy 10

  Fajne auto. A w Polsce w ramach innowacyjnej gospodarki o której mówił pan Morawiecki, dobra zmiana otworzy z powrotem FSO i skonstruuje pierwszy w 100 % polski samochód.........na węgiel !!
  Duda ten od ręcznie wyszywanych ręczniczków dla Kacperka pewnie się ucieszy.

 • japka_putina

  Oceniono 11 razy 9

  Zwiększenie mocy produkcyjnych jest wkalkulowane w cały pomysł, więc nie ono będzie problemem. Żeby wszystko się nie wysypało, model 3 musi wejść do produkcji najwyżej z niedużym opóźnieniem, musi być wolny od dużych wad wieku dziecięcego i po pierwszym szale wśród klientów, musi utrzymać sprzedaż na wysokim poziomie za możliwie jak najwyższą cenę. Wszytko na raz. A do tego konkurencja znając już z grubsza nową broń Tesli, stanie na głowie, żeby przywitać ją swoimi modelami, które będą jej ustępować jedynie ceną... no i legendą marki, którą geniusz marketingu już Tesli zapewnił. Tak naprawdę, to będzie pierwsza prawdziwa bitwa Tesli o wszystko i przeciw wszystkim, bo dotychczas firma starała się startować w konkurencji, w której nie było konkurentów. To też jest sztuka, ale jednak zupełnie inna. Tym razem łechtanie publiczności gadżetami nie wystarczy.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 4 razy 4

  No były takie czasy, że były przedpłaty na fiata 126. Można było go otrzymać za 5 lat.
  Tesla pokazuje tylko, jakie auta wygrają w najbliższych 10 latach. Główny problem tych aut, to tylko brak miejsc do ładowania. To się zmieni w następnych 10 latach.

 • jesiotr99

  Oceniono 3 razy 3

  kibicuję Tesli bo to genialne samochody. Miałem okazje jechać modelem S jako pasażer. Rewelacja ale za porażającą jak nasze warunki cenę. Model 3 już staje się coraz bardziej realny w naszych warunkach. Pytanie tylko co MF zrobi jak zacznie spadać zużycie paliw i wpływy do budżetu bo przecież połowa ceny paliwa to podatki.

 • 4v

  Oceniono 4 razy 2

  nawet Rockefellerowie położyli już lachę na ropie, więc nadchodzi to, o czym marzyłem od dziecka (i mam nadzieję nie tylko ja). największe zakały ludzkości (ruskie i araby) pójdą z torbami, jeszcze niech tylko zimna fuzja wejdzie do użytku, bo na samym atomie to ciężko będzie, przynajmniej w naszej, mniej cywilizowanej części świata, gdzie podejrzanie często mohery i "ekolodzy" mówią tym samym językiem.

 • grzegorzsrx

  Oceniono 8 razy 2

  tak sie robi historie . koniec diesla ! dla polskich januszow swiat sie zawalil.

 • plastikpiokio

  Oceniono 4 razy 0

  ludziska już czują że ropy zabraknie niedługo.i autka na bateryjki kupują

 • maxgazeta.pl

  Oceniono 6 razy -4

  Niesamowity sukces bo ludzie zapłacili 1k USD. Gdyby wpłacili cała kwotę to byłby sukces.

 • soso_soso

  Oceniono 10 razy -4

  W Danii jest masa ogloszen 'sprzedam' i widac, ze ten ladny smaochod ma jakies niedogodnosci skoro ludzie rezygnuja. A sa to ludzie majacy pieniadze. Dla mnie zasieg 'okolo 240 mil' to dyskwalifikacja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX