Dwaj Polacy stworzyli aplikację, która może pomóc ofiarom złodziei samochodów

Car Patrol to aplikacja na Androida, która może okazać się bardzo pomocna dla osób, którym skradziono samochód. Ma gigantyczną zaletę - rozsyła informacje o kradzieży w ciągu sekund.

Car Patrol, aplikacja stworzona przez Polaków, to baza skradzionych samochodów wyposażona w system powiadomień. Działa z grubsza tak, jak te znane z aplikacji typu Yanosik. Zamiast ostrzegać o radarze czy nieoznakowanym patrolu informuje o kradzieży.

Dlatego po zainstalowaniu aplikacji warto wprowadzić do bazy swój samochód. Zdjęcie, numer rejestracyjny, VIN oraz wszelkie detale ułatwiające identyfikację. Pojazd umieszczony w bazie jest niewidoczny dla innych do momentu jego utraty.

Wtedy, w ciągu sekund, możemy poinformować innych użytkowników. Otrzymują powiadomienia: zdjęcie, numer rejestracyjny. Mają więc szansę zareagować.

W ubiegłbym roku w Polsce skradziono około 15tys samochodów, to jest 40 dziennie. Pomyśl ile razy mogłeś przejść obok takiego samochodu. Ten problem może dotyczyć tez Ciebie, sprawdź jak możesz tego uniknąć.

- czytamy w opisie aplikacji. 

Pomysł programistów jest bardzo ciekawy. O sukcesie zadecyduje przede wszystkim popularność - bez odpowiednio dużej bazy użytkowników Car Patrol nie będzie skuteczne.

Internauci znaleźli samochód

Czy aplikacje tego typu mogą przynieść jakiś skutek? Wydaje się, że jest to możliwe. Dowodem jest historia, która przydarzyła się kilka dni temu mieszkańcowi Lublina.

Samochód, który mu skradziono, został odnaleziony kilka godzin później przez mieszkankę położonej obok Lublina Elizówki. Kobieta poinformowała o znalezisku portal spottedlublin.pl, na którym przeczytała wcześniej informacje o kradzieży. Skoro zatem w ten sposób udało się odnaleźć pojazd, Car Patrol może okazać się skuteczny. 

Więcej o:
Komentarze (45)
Dwaj Polacy stworzyli aplikację, która może pomóc ofiarom złodziei samochodów
Zaloguj się
 • ekonomiaglupcze

  Oceniono 32 razy 26

  Kradzież auta - nic to !
  W środku Europie jedna osoba ukradła dużej wielkości kraj.
  Sprawca już w dzieciństwie zdradzał takie inklinacje (współudział z bratem kradzieży naturalnego satelity ziemi)...

 • kukunapniu

  Oceniono 12 razy 12

  "Zdjęcie, numer rejestracyjny, VIN oraz wszelkie detale ułatwiające identyfikację."

  Znając pomysłowość złodziei niedługo będzie wyciek całej bazy danych
  i tysiące fałszywych dokumentów wystawionych z informacji jakie są tam wpisywane.

 • nazimno

  Oceniono 9 razy 7

  To niech zrobia podobny bank danych dla firm naciagajacych ludzi na polisolokaty albo na zakup kolderki za 5 tysiecy.

 • kuzyn.snowdena

  Oceniono 3 razy 3

  Jak wam sie te wszystkie ikonki mieszcza na ekranie?

  Apka do srania, apka do gadania, apka o zlodziejach, o porwanych dzieciach, o super promocjach, o laseczkach do bzykania...

 • antoniferdynand

  Oceniono 1 raz 1

  Kretyński opis - wysyłamy informacje o kradzieży ale kto i w jaki sposób ma szukać po tym VINie, zdjęciu, nr rejestracyjnych??? Inni użytkownicy aplikacji??? Policja??? Wyspecjalizowane patrole???

 • bratjolki

  Oceniono 1 raz 1

  Czyli została stworzona appka dla cywilów aby odwalali robotę policji. Po akcji obarczenia obywateli wyłapywaniem nniesprawnych autobusów w sumie nie dziwi.
  Czeka na CBA oraz ich inicjatywe. Tylko czy dostaniemy appkę czy już bedzie splówa i kajdanki?

 • seroo1

  Oceniono 3 razy 1

  No i że co?
  Że niby teraz każdy kierowca będzie patrzył na każdy mijany po drodze samochód i wklepywał jego markę, kolor i nr rejestracyjny do smarkofona.
  A kto będzie kierował i zwracał uwagę, żeby się nie piz__gnąć z innym łowcą skradzionych pojazdów?????????

 • pernyk

  Oceniono 1 raz 1

  Mam lepszy pomysł. Niech ta państwowa instytucja co stawia radary stworzy taką bazę i użyje radarów do rozpoznawania skradzionych samochodów. Na coś się to przyda w końcu. Bezbłędnie rozpoznaje rejestrację, markę i kolor auta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX