W takim miejscu czytnika linii papilarnych w smartfonie jeszcze nie było

Firma LG opracowała czytnik linii papilarnych który może być ukryty pod ekranem smartfona.

Czytniki linii papilarnych stały się już w smartfonach z wyższej półki standardem. Teraz producenci nie zastanawiają się już, CZY umieścić takie rozwiązanie w smartfonie, ale GDZIE je zastosować. Do tej pory istniały dwie szkoły - czytnik znajdował się w specjalnym przycisku pod ekranem, albo z tyłu, na "plecach" urządzenia. 

LG chce jednak zmienić zasady gry. Spółka-córka koreańskiego producenta - LG Innotek opracowała czytnik linii papilarnych, który może być umieszczony wprost pod wyświetlaczem. Sensor ma grubość 0.03 mm.

Nie wiadomo jeszcze, czy rozwiązanie trafi do produkcji, a jeśli tak to w jakich znajdzie się modelach. 

Rozwiązanie LG, choć ciekawe, nie jest wcale przełomowe. Już na tegorocznych targach MWC w Barcelonie widzieliśmy firmę Vkansee, która opracowała optyczny skaner odcisków palców. Jego grubość wynosi zaledwie 1,5 mm, a rozdzielczość 2000 dpi.

Komentarze (5)
W takim miejscu czytnika linii papilarnych w smartfonie jeszcze nie było
Zaloguj się
 • piotr.grd

  Oceniono 7 razy 7

  Ludzie... po co wam to... jakieś czytniki linii papilarnych, skanery siatkówki oka, rozpoznawanie twarzy, głosu, niedługo pewnie podręczne skanery DNA... Nie lepiej od razu w szpitalu przy urodzeniu dać sobie wszczepić elektroniczny czip? I już po problemie identyfikacji... a że każdy stanie się tylko numerkiem w bazie danych agencji rządowej albo wielkiego koncernu...

  Bezpieczeństwo i wygoda życia? Czy wolność, swoboda, prywatność?
  Dlaczego ogromna rzesza ludzi wybiera to pierwsze? Nie pojmuję...

 • hiszpan25

  Oceniono 1 raz 1

  na szczescie moj Chinski smartfon nie ma tych wszystkich "bajerow" - ma za to baterie wytrzymujaca 7-8 dni od ladowania do ladowania... Nie kosztowal tez takich chorych kwot jak te wszystkie super duper mega giga smartfony wiec nawet jak go ktos ukradnie to za 150$ kupie nowyszy model... osobiscie nie kupie telefonu za 2 czy 3 pensje aby potem sie zastanawiac czy skaner siatkowki, odcisk palca i skan kodu genetycznego zabezpieczy wystarczajace przed zlodziejem :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX