Przeglądarka, której nie używasz, do wczoraj była numerem jeden. Już nie jest

Po raz pierwszy w historii Internet Explorer nie jest przeglądarką numer jeden. Domyślacie się kto właśnie wygrał ten wyścig?

Firma analityczna Netmarketshare podała, że Internet Explorer nie jest już przeglądarką numer jeden. Miejsce lidera, z udziałem w rynku wynoszącym 41,7 procent, zajmuje Chrome. 

Przeczytaj też: Oto następca Firefoxa, który... być może nie powstanie

Różnica nie jest znacząca, wynosi bowiem zaledwie 0,3 procenta. Większe znaczenie ma jednak trend - od kilku miesięcy całkowicie jednoznaczny. Jeszcze rok, jak zauważa Telegraph, temu dział Chrome wynosił zaledwie 25 procent, udział IE wynosił ok. 56 procent.

Podział rynku przeglądarekPodział rynku przeglądarek Za telegraph.co.uk

Wyraźnie wydać też niemoc Mozilli - Firefox regularnie traci użytkowników - jego udział w rynku wynosi teraz 10 procent.

Edge, przeglądarka Microsoftu wprowadzona w Windows 10, nie jest w stanie pokonać żadnego z rywali - jej udział w rynku wynosi zaledwie 3 procent.

Czy popularność Chrome to skutek popularności wyszukiwarki Google, jej wszechobecności? Całkiem możliwe. Microsoft zdaje się po raz kolejny nie trafić w gust konsumentów - IE długo postrzegany był jako produkt przestarzały, Edge nie jest w stanie przekonać do swoich zalet. Chrome został królem przeglądarek nie bez powodu. I raczej nic tego w najbliższym czasie nie zmieni. 

Więcej o:
Komentarze (110)
Przeglądarka, której nie używasz, do wczoraj była numerem jeden. Już nie jest
Zaloguj się
 • tom_aszek

  Oceniono 25 razy 21

  "Czy popularność Chrome to skutek popularności wyszukiwarki Google, jej wszechobecności? Całkiem możliwe."

  Niektóre programy (Adobe, CCleaner) przy ich upgradzie namolnie proponują zainstalowanie Chrome'a i uczynienie go domyślną przeglądarką...

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 22 razy 14

  chyba wciskania z kazdym produktem - jak nie odchaczysz, to ci załadują chrome przy 90% programów czy aplikacji

 • szaman668

  Oceniono 4 razy 4

  jak można używać chrome ? jak można zaufać google ?

 • cyjanekpl

  Oceniono 3 razy 3

  Ja używam Vivaldi.

 • pawel.lewski

  Oceniono 3 razy 3

  Chrome dawno odinstalowałem, działał koszmarnie, Mozilla też mnie wkurza, ciągle ma jakiś problem z otwarciem poprzedniej sesji, poza tym pakuje wszystkie linki do odwiedzanych stron na stronę startową, używam Opery, mogę ustawić szybki dostęp do tylu stron ile mi potrzeba.

 • the_foe

  Oceniono 2 razy 2

  statystyki nie biorą pod uwagę, ze jest kupę programów napisanych w .NET które są de facto jedną wielką kontrolką IE. Dowiadujemy się o tym gdy cos sie w podpisach cyfrowych nie zgadza ;)

 • polskiniemiecwchinach

  Oceniono 2 razy 2

  Na każdym urządzeniu z Androidem jest Chrome. I dla wielu użytkowników będzie domyślną przeglądarką. I oto odpowiedź dlaczego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX