Komentarze (171)
Kompromitacji ePUAP ciąg dalszy. Ministerstwo: Wciąż nie wiemy, kiedy system zostanie naprawiony
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • sselrats

  Oceniono 1 raz 1

  To nie moga wziac polskich programatorow zeby zereperowali? Podobno najlepsi w swiecie

 • tumaxer

  Oceniono 1 raz 1

  Jakoś za PO się nie psuł, ale tak to jest jak się wpuści czyjąś babcię na komputer.

 • andrzej2310

  Oceniono 1 raz 1

  Minister cyfryzacji daje popis indolencji odnośnie budowy systemów informatycznych. Od pół roku Pani Streżyńska głównie narzeka. Specjaliści zostali zwolnieni w ramach dobrej zmiany, a zatrudniono specjalistów od "koni".

 • play100cen

  Oceniono 3 razy 1

  Ja mam zasadniczo tylko jedno pytanie. Jakie wyroki odsiadują osoby odpowiedzialne za wybór, opłacenie i zamówienie tego sytemu? I proszę o podanie ich nazwisk.

 • wloczykijas

  Oceniono 1 raz 1

  Ciekawe, czy wszystkie organy administracji publicznej zobowiązane do korzystania i obsługiwania petentów przez ePuap rzeczywiście się z tego obowiązku wywiązują. Urzędnicy często nie znają prawa, nawet tego podstawowego dla nich (jak KPA), w wielu przypadkach nie mają wykształcenia kierunkowego, a jeśli nawet mają to jakoś się nim później specjalnie nie wykazują, tworzą rozmaite dziwaczne nadinterpretacje przepisów prawa, a także przypisują sobie - jako organy - uprawnienia prawodawcze, tworząc "procedury" i "wymogi", których (poza urzędniczym wymysłem) nie ma w przepisach prawa stanowionego. Do tego dochodzi częsta przewlekłość działania. Mimo wielu, wydawałoby się, nowoczesnych i wzorowanych na zagranicznych aktach prawnych, niewiele zmieniło się od czasów Marii Teresy i Józefa Habsburgów z drugiej połowy XVIII wieku, kiedy urzędnicy bali wydawać się decyzje, ze względu na czekające ich ewentualnie konsekwencje i obciążenia dla skarbu państwa. Dziś jest podobnie.

 • lukamipisze

  Oceniono 5 razy 1

  Bardzo dziwne, przez 11 lat system działał bez wiekszych awarii.
  A jak przyszedł PIS to od razu padł system zaczał padać jak konie w Janowie.
  Jestem na 99% pewien ze to wlasnie działania pis przyczyniły sie do awarii.
  Sama Streżynska wspominała coś o przenosinach systemu na nową platformę, wiec to pewnie efekt braku przygotowania.

 • nixodus

  Oceniono 1 raz 1

  ciekawe czy ktoś z użytkowników zauważył, że nie działa :P

 • jack_flash

  Oceniono 1 raz 1

  System byl w miare, ok. Ale problem jest z urzednikami, ktorzy powinni na wszelkie zgloszenia reagowac.
  Wystapilem o wydanie mi dokumentow, do Urzedu w Inowroclawiu. Poczatek roku 2014. Po dwoch miesiacach monitowania, wyslalem zazalenie do odpowiedniego departament
  Do tej pory, wniosek lezy a jakze na moim koncie, pies z kulawa noga nie spojrzal na to. Odnosny departament rowniez.
  Oczywiscie sprawe zalatwilem inna droga, ale sposob w jaki pracuja urzedy, zakrawa na kpine.
  Czy system nie pracuje, czy tez pracuje na prozno, makes no difference to me..

 • dornjuan

  Oceniono 1 raz 1

  Do tej pory ePUAP działał ale do kompa usiadł prezes bigos i wszystko padło. Podła zmiana.

 • gogo_drinkwater

  Oceniono 1 raz 1

  Wina Tuska, oczywiście? He, he, he... Pisie łykają, jak gęś kluski.

 • papa_kilo

  Oceniono 3 razy 1

  Tak to jest jak wieśniaki biorą się za informatykę. A potem to "zaorać". Oranie, to nie jest panaceum na wszystko.

 • norton2

  Oceniono 3 razy 1

  To samo należy zrobić z PISzdą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ZAORAĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Axndrp Acerp

  Oceniono 1 raz 1

  E-pupa nie działa - też mi nowość. Najciekawsze jest to że ostatnio jak wysłałem zgłoszenie o błędzie to polecono mi wyczyścić cache w przeglądarce. Oczywiście nie pomogło i innych "porad" już mi nie udzielono. Muszą poudawać przed KE jeszcze parę lat że system działa aby nie trzeba było oddawać kilkuset milionów złotych (o ile nie doszliśmy już do miliarda)

 • sai_mon

  Oceniono 3 razy 1

  Tak to jest, jak nie ma pluginu do zdrowasiek. Jedna sklepana zdrowaśka to 10 IOPS.

 • seboc

  Oceniono 9 razy 1

  W Bolandzie panstwowe projekty informatyczne i militarne to podstawa do najwiekszych defraudacji. Nikt bowiem nie jest w stanie oszacowac faktycznej wartosci budowanych systemow. Kosztuja duzo, dzialaja kiepsko. Prywatne firmy majace wielokrotnie bardziej rozbudowane systemy, wydaja ulamek pieniedzy, ktore rzad przeznacza na informatyzacje.

 • takito.ataki

  0

  W uzupełnieniu wczęsnijszej wypowiedzi: alternatywą do zatrudniania własnych fachowców jest podpisanie umowy SLA z dostawcą, ale na to też muszą być pieniądze, a po stronie urzedu i tak powinien być fachowiec, który sensownie określi warunki dla SLA a potem porafi je wyegzekwować.

 • takito.ataki

  0

  Niestety, w tym kraju osoby decydujące o miliardowych inwestycjach informatycznych nie mają zbyt wielkiego pojęcia o IT na dużą skalę (wydaje im się, że bardzo rozbudowany system to taki Excel ale troch większy) , a fochowców nie chcą sluchać.Sztandowrowym przykładem był KSI ZUS, gdzie wyjaśnianie błędów z pierwszego roku funkcjonowania systemu trawło 10 lat, teraz czeka nas kolejna zapaść bo nie zakładam, że po wprowadzeniu jednolitej daniny ktoś pomyśli o tym, ile poprawek należy wprowadzić do systemów informatycznych ZUS oraz skarbówki i jak długo trwa wprowadzanie tych zmian.
  Po drugie: polityka "taniego państwa" spowodowała, że z ZUS i innych instytucji uciekli fachowcy od IT, zwłaszcza ci, którzy byli przy wdrożeniu systemu i wiedzą to, czrgo nie ma w dokumentacji. Przeświadczenie decydentów, że każdego fachowca można zastapić skończoną ilością studentów lub absolwentów powoduje, że za błedy płacimy wszyscy

 • wredny_gad

  0

  Trzeba było kupić gotowy system od kogoś, kto wie jak się takie rzeczy robi np. od Estonii - byłoby taniej, pewniej i bezproblemowo.

 • shark_ik

  0

  nie w weekend, ale juz w piatek rano nie dzialal. Nawet nie wiedza kiedy im serwisy padaja.

 • misio-kicio

  0

  Praktycznie każdy duży system komputerowy zrobiony w P. po 90-tym roku należy "zaorać". Wy tam nie macie już fachowców zdolnych zaprojektować, wykonac I wdrożyć. Fachowcy siedzą tutaj, w usa, uk, niemczech, kuwejcie.
  Winne: kiepskie szkolnictwo wyższe, g..wniane warunki pracy I polska pazerność. Np. system dla ZUS, kosztował coś ponad 1 milliard, choć można go było zrobić w ok. 300-500 osobomiesięcy. Do Prokomu przychodzili ludzie wracający w Kuwejtu i Stanów, a Prokom ich wyrzucał, "bo się nie znają".

 • 1stanczyk

  Oceniono 2 razy 0

  Tak to jest kiedy mianuje się swojego kolesia socjologa Boniego szefem ministerstwa cyfryzacji.

  Ludzie, którzy zajmowali w naszym kraju projektami informatycznymi sponsorowanymi za pośrednictwem naszego państwa przez UE wiekszosci powinni znaleźć się za kratkami.
  W typowy dla okrągłostołowej, wyrosłej na sowieckich wzorach złodziejskiej hołoty, plugawie wykorzystywali powszechny w naszej gó...anej administracji brak kompetencji i "tumiwisizm".

  Czy jest lepsza ilustracja sytuacji skrajnej niekompetencji i nomenklaturowych kolaboracyjnych sędziów zasiadających w Panstwowej Komisji Wyborczej i skorumpowanej do szpiku kości niekompetentnej informatycznej hołoty w naszym kraju jak niedawny przebieg zliczania głosów w wyborach samorządowych.?

  Czy za te wyrzucone w błoto wtedy pieniądze ktoś, z członkami Panstwowej Komisji Wyborczej włącznie, tłumaczył się przed sądem ?

  Ktoś został skazany ?

  Czy firmujący wtedy program i umowę ludzie pracują nadal jako informatycy jako sędziowie

 • kapitan_rzbik

  0

  dobra zmiana poskąpiła na narzdzia bekapowe i nowy serwer to sie rozkraczyło
  tanie państwo to dziadowskie pańtwo
  kasa oszła na na 500plus

 • kosim

  Oceniono 2 razy 0

  W czym problem? Niech p. minister pisze habilitację, na poprzednich urzędach była taka mądra, to teraz doda sobie jeszcze tytuł.

 • pe_ro

  Oceniono 2 razy 0

  Mamy powtórkę z Janowa. "Dojna zmiana" i fachowość to oksymoron. Nie wystarczy być członkiem PIS trzeba jeszcze coś umieć.

 • andrzejg52

  0

  Najlepiej zaorać (wg. pani Streżyńkiej), a potem do końca kadencji prowadzić przetarg na wykonawcę.

 • bonifacy_40

  Oceniono 2 razy 0

  zapytajcie Boniego ile wydał na te wszystkie niesprawne i nieużyteczne systemy

 • cameel.m

  0

  Informatyzacja "po polsku" - synonim informatyzacji od d...py strony. Absolutną podstawą powinien być darmowy podpis elektroniczny dla wszystkich obywateli np. taki jaki miał być w dowodzie osobistym. Dopiero wtedy można było zaczynać jakiekolwiek prace nad e-administracją, e-zdrowiem, elektroniczną dokumentacją medyczną i czymkolwiek e-innym. Mnie się już kiedyś zdarzyło przekazywać policji, (która używała wtedy takich zabytków) nierozpakowane terminale i serwery Unixowe, które się ostały w piwnicy po ministerialnej "informatyzacji" placówek służby zdrowia.

 • jack3yp

  Oceniono 2 razy 0

  W pysk obślinionego...

 • aiwaplatz

  0

  Właśnie po 2 dniach wysłałem ePUAP-em dokument z załącznikiem. Działa jak burza. A to świadczy tylko o dywersji i sabotażu, jakich ktoś w weekend dokonał. Pewnie chodziło o skompromitowanie 500+ i pokazywanie w tvn zrozpaczonych matek nie mogących skorzystać z programu :). Zresztą po wielu próbach nawet w niedzielę udało mi się wysłać dokument i 6 załączników co widzę w dokumentach wysłanych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX