Rodzime Zadane.pl dostało dodatkowe 15 milionów dolarów od inwestorów

Polski startup Brainly, twórca serwisu Zadane.pl, otrzymał właśnie od inwestorów dodatkowe 15 milionów dolarów. W sumie to już 27 milionów dolarów dla krakowskiej firmy.

Serwis Zadane.pl zna większość polskich uczniów. Tam każdy może zadać pytanie dotyczące dowolnego ze szkolnych przedmiotów i w ciągu kilku minut otrzymać od innego użytkownika odpowiedź. Twórcą strony jest Brainly, krakowska firma, która właśnie dostała od inwestorów 15 milionów dolarów. 

Masz pieniądze, to rośniesz

Najnowszą rundę finansowania prowadził południowoafrykański Naspers, właściciel Allegro i OLX. Brało w niej udział także czterech innych, dotychczasowych inwestorów. Razem z poprzednimi zastrzykami finansowymi daje to sumę aż 27 milionów dolarów. 

Jak mówi CEO Brainly, Michał Borkowski: "Wierzymy, że nauka oparta na wzajemnych interakcjach uczniów jest najskuteczniejszym sposobem na zwiększenie ciekawości i budowanie zaufania między nimi. Nikt nie wie wszystkiego, ale każdy wie coś".

Michał BorkowskiMichał Borkowski źródło: Brainly

Dodatkowe pieniądze mają pomóc w dalszym rozwoju Brainly na całym świecie. Twórcy platformy chcą skupić się na personalizacji rozwiązań dopasowanych do potrzeb uczniów. Dopracują także aspekty społecznościowe dodając m.in. elementy grywalizacji. Aktualnie Brainly szuka pracowników do swoich biur w Krakowie i Nowym Jorku - od działów marketingu po developerów aplikacji na Androida, iOS i specjalistów od front-endu. 

Brainly powstało w Krakowie w 2009 roku i obecnie dostępne jest w 12 językach w 35 krajach. Obecnie może się pochwalić ponad 60 milionami użytkowników. 

Komentarze (17)
Rodzime Zadane.pl dostało dodatkowe 15 milionów dolarów od inwestorów
Zaloguj się
 • zazwyczaj_nieomylny

  Oceniono 7 razy 5

  Fajnie, ale na czym chcą zarabiać?
  Bo ja mam setki pomysłów na deficytowe projekty.

 • pnti

  Oceniono 4 razy 4

  Na stronie głównej serwisu są błędy ortograficzne :) .

 • proz

  Oceniono 4 razy 2

  To ta firma, która przepala forsę od inwestorów, nie generując grosza przychodu. Taki interes to każdy może założyć.

 • woqlski

  Oceniono 1 raz 1

  Myślę, że jest jeszcze kilka innych serwisów tego typu, które można polecić, np. matematyka.pl czy biolog.pl

 • kuzyn.snowdena

  Oceniono 3 razy 1

  Kolejna opaska na czolo?

 • konradmarburg

  Oceniono 3 razy 1

  Co to za niechlujnie spłodzone brednie? Przecinki w złych miejscach, powtórzenie, archaiczna składnia. Do tego tekst na kilka linijek. Wstyd w ogóle coś takiego wrzucać na główną...

 • joly.roger

  0

  "Z jakimi krajami graniczy polska pomuszcie, na jutro mam zadane" Rzeczywiście interakcja jak... sprowadzająca się do prośby "odróbcie za mnie lekcje bo mi się nie chce" Tylko puchnąć z dumy i piać z zachwytu nad takim portalem.

 • mniklasp

  Oceniono 2 razy 0

  z tego wynika ze to jest odpowiedz na pytanie , co jest niewazne w nauce. Wiedza ze cos istnieje, np prad elektryczny analiza ,krytyczne myslenie i naukowe podejcie do problemu, postawienie tezy i przeprowadzenie dowodu, hipoteza i jej obrona. Chyba tym jest nauka a nie odpowiedzia jaka jest powierzchnia trojkata, tego juz nikt nie uczy w przodujacych krajach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX