+500 złotych. Tyle możesz dorobić, bo Allegro znosi opłaty za wystawianie

Allegro wprowadza pakiet bezpłatnych aukcji dla osób, które nie posiadają statusu firmy. Serwis zachęca: pozbywaj się niepotrzebnych przedmiotów i dorabiaj średnio 500 złotych miesięcznie.

Prawdziwa rewolucja na Allegro, z której skorzystać mogą osoby nie posiadające statusu firmy. Serwis wprowadza bezpłatny pakiet aukcji. 

Co miesiąc prywatni użytkownicy będą mogli wystawić do 25 przedmiotów bez ponoszenia opłat. Pakiet można wykorzystać do końca miesiąca, w którym go aktywowano. 

Zniesienie opłat nie jest całkowite i trwałe. Nie dotyczy takich opcji dodatkowych jak „planowane wystawienie”, „cena minimalna” czy „wyróżnienie”. Allegro nie rezygnuje też z prowizji od sprzedaży. W przypadku darmowych aukcji pobierana jest ona na zasadach ogólnych, określonych w regulaminie serwisu. Znajdziemy w nim też zapis, że darmowe aukcje będą obowiązywać do 31 lipca

Wprowadzenie pakietu zostało poprzedzone badaniami rynku. Według Allegro pomysł spotkał się przychylną reakcją internautów. 

Osoby sprzedające okazjonalnie, zazwyczaj rzeczy używane, wystawiają od kilku do kilkudziesięciu ofert, zarabiając na 5 sztukach średnio 500 zł miesięcznie. Wprowadzając pakiety darmowych wystawień, upraszczamy sprzedaż dla naszych klientów indywidualnych – mówi Paweł Klimiuk, rzecznik prasowy Allegro.

Warto pamiętać o tym, że regularne i długotrwałe wystawianie nawet używanych przedmiotów może wiązać się z koniecznością rejestracji działalności gospodarczej.

Według kwietniowego raportu Mobile Institute z Allegro korzysta 83% ankietowanych. 

 

 

 

Więcej o:
Komentarze (38)
+500 złotych. Tyle możesz dorobić, bo Allegro znosi opłaty za wystawianie
Zaloguj się
 • re_x

  Oceniono 16 razy 14

  jakie hojne to Allegro- maksymalna opłata za wystawienie w tych zwolnionych kategoriach to 1 zł:), minimalna to 5 groszy..skoro na 5 sztukach można zarobić 500zł , to po co aż 25 aukcji w miesiącu?chcą abym "zarobił" 2,5 tys zł?!to nie z dobroci serca- oni chcą zarobić w trudnym wakacyjnym czasie na prowizjach i innych koszmarnych opłatach , których kiedyś nie było! te kilka groszy , które "darują" są niczym przy innych opłatach .Nie przypominam sobie aby kiedyś była opłata za wystawienie na 14 dni ani od ceny minimalnej ..ale to było daaawno temu jak jeszcze allegro było platformą aukcyjną , a nie sklepem..

 • plantin

  Oceniono 8 razy 8

  Allegro - jakiś dziwny serwis, o którym można mówić i pisać tylko dobrze lub w ogóle. Zastanawia mnie czy znajdzie się śmiałek, który napisze historię Allegro ?

 • piotr.grd

  Oceniono 9 razy 5

  Jaka rewolucja? Podobne promocje już były. A że ta trwa trzy miesiące? (maj, czerwiec, lipiec) Żadna rewolucja, kolejna promocja, jakich już było kilka.

 • six_a

  Oceniono 4 razy 4

  taaa, pies z kulawą nogą na te aukcje nawet nie wchodzi.

 • shark_ik

  Oceniono 3 razy 3

  allegro dla osob ktore sprzedaja okazjonalnie jest nieoplacalne - rzadko kiedy uda sie cos sprzedac od razu, a prowizje trzeba placic - kiedys tego nie bylo....

 • giuseppe53

  Oceniono 3 razy 3

  Przestaliby ulespieprzać to allegro.
  Ilość błędów i niedoróbek przerosła już Himalaje.

 • kaba61

  Oceniono 3 razy 3

  Właśnie mam problem z usługą allegro InPost.No i właśnie allegro olało moją skargę i skierowało do InPost.Kiedyś,kiedy wpłaciłem pieniądze na wentylator i go nie otrzymałem(nigdy)Allegro odesłało mnie do organów ścigania.Tyle dla mnie zrobili.

 • antykwarium

  Oceniono 3 razy 3

  no coz, zblizaja sie wakacje, tradycyjnie "martwy sezon" dla allegro. Trzeba cos wymyslic, wymysla sie promocje, puszcza sie "njusa" do mediow, a dobre dziennikarstwo robi darmowa reklame. I wszyscy sa zadowoleni :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX