Komentarze (62)
Z kont klientów BZ WBK zniknęło kilkaset tysięcy złotych. Bank przyznaje...
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Jeden Dwa

  Oceniono 2 razy 0

  co za debil używa linka z maila do otwarcia strony logowania banku? ja mam zapisany link "dzieindziej" i sobie go wklejam, wiem ze jest nie zmodyfikownay i prowadzi tam gdzie trzeba :)

 • mikrobyznesmen

  Oceniono 2 razy 0

  "skoro każda transakcja potwierdzana jest zwyczajowo kodem SMS?(...) Okazuje się, że Bank wyłączył dodatkową autoryzację dla swojej usługi Przelew24."

  Może warto wrócić do papierowych list haseł jednorazowych? Cyberprzestępca nie włamie się do takiej listy leżącej na biurku przy komputerze. :)

 • kamil-t

  Oceniono 2 razy 0

  "Kupując bitcoiny na giełdach". Tak, jak wiadomo bitcoin to coś co budzi szczególne pożądanie przestępców i szczególnie ich podnieca. Wprawdzie w ogólnych transakcjach przestępców bitcoin to akurat - jak się okazuje - jakieś 0,0000001% ich obrotów czy coś koło tego (w ogóle kapitalizacja jego jest znikoma), ale kto tam by liczył zera i w ogóle kogo obchodzą dane?

 • norman67

  Oceniono 2 razy 0

  Bank kiedykolwiek coś oddał z dobreju woli - oszuści i złdozieje chronieni przez tabuny sk..rwionych prawników.

 • sei_frei

  Oceniono 2 razy 0

  Po przejęciu przez Santander WBK systematycznie odchodzi od dobrych praktyk zabezpieczających transakcje. Wcześniej wyłączył weryfikację płatności kartą za pomocą tokena. I na dodatek udaje Greka, kiedy się o to dopytuje na infolinii

 • vald

  0

  Czy to ma coś wspólnego z ostatnimi działaniami Pay Pal , który zmienił dostawcę Internetu do szybkich przelewów i od tego momentu zaczęto od klientów żądać PINu i hasła, nie na stronie banku, tylko na jakiejś stronie dostawcy Pay Pal'a?

 • kawon86

  Oceniono 2 razy 0

  "Kiedy jednak konto zostało przez przestępców ci mogli dokonywać transakcji kupując np. bitcoiny na giełdach."
  Ja nie tylko cenię, ale i kocham dobre dziennikarstwo. I dalej na nie czekam.

 • bartoszcze

  0

  "szkoda, że bank wpadł w ogóle na pomysł takiego ułatwienia życia swoim klientom"

  Teraz cierpliwie czekamy na tekst w którym redaktor pochwali bank za ułatwienie życia klientom.

 • contact_front

  Oceniono 2 razy 0

  Brawa dla wszystkich, którzy odpowiedzieli na email od "BZWBK" wysłany z adresu rozne @ adresy . e-mail Choć jestem oburzony bezczelnością złodziei, to jakoś wasze rozstanie z gotówką mnie nie dziwi.

 • londynpiotr

  Oceniono 4 razy 0

  rozumiem ze systemy zabezpieczen zostaly zatwierdzone przez zarzad kilka lat temu, przepraszam, kto wtedy byl Prezesem banku - czy nie przypadkiem ten sam pan, ktory obecnie odpowiada za cala gospodarke?

 • macallan1

  Oceniono 4 razy -2

  Wyłączenie zabezpieczenia sms-kodem jak najbardziej sens, gdyż z włączonym zabezpieczeniem nie da sie np. zarezerwować hotelu, biletu lotniczego itp., gdzie autoryzacja odbywa się później, np w nocy. Zabezpieczenie sms-kodem uniemożliwia takie transakcje i może się okazać, że pojedziemy do hotelu za granicę, a rezerwacji wcale tam nie będzie, bo hotel nie był w stanie ściągnąć płatności. Doświadczyłem takiej sytuacji na własnej skórze.

 • m33h0w

  Oceniono 2 razy -2

  Końcówka .pw = politechnika warszawska? Mamy trop ;)

 • pawel_vogel

  Oceniono 3 razy -3

  teraz wszyscy pobiegli się zalogować i sprawdzić czy ich forsa jest nadal na koncie (a hackerzy tyko na to czekają)
  :))))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX