Baza 167 milionów użytkowników LinkedIn do kupienia. Zmień hasło!

Robert Kędzierski
Dane użytkowników serwisu LinkedIn są na sprzedaż. 167 milionów zagrożonych osób.

Użytkownicy LinkedIn, serwisu społecznościowego służącego do uwiarygadniania przebiegu kariery zawodowej, padli ofiarą ataku cyberprzestępców. Dane 167 milionów osób trafiły na sprzedaż. Baza jest do kupienia za równowartość 2200 dolarów, oferują ją rosyjscy hakerzy

 

Oznacza to spore kłopoty dla użytkowników, którzy hasło do LinkedIn stosują do swojego e-maila oraz innych serwisów. Przestępcy w krótkim czasie mogą uzyskać dostęp również do tych danych. 

Eksperci informują, że oferta hakerów ma związek z włamaniem, do którego doszło w roku 2012. To wtedy wykradziono informacje, które dziś trafiły na sprzedaż. Od czasów włamania udoskonalono metody służące do łamania haseł na podstawie wykradzionych danych (hashów). 

Zmień hasło, włącz zabezpieczenie

LinkedIn prosi użytkowników, by zmienili swoje hasła i włączyli dwustopniową weryfikację wymagającą potwierdzenia logowania kodem SMS. Osoby, które używały tego samego hasła w kilku różnych usługach powinny je zmienić. 

Więcej o:
Komentarze (9)
Baza 167 milionów użytkowników LinkedIn do kupienia. Zmień hasło!
Zaloguj się
 • login-xyz

  Oceniono 1 raz 1

  Przeciez ten LinkedIn juz dawno minal sie z celem! Jaka kariera zawodowa? Tam lafiryndy ze wschodu Europy i z Azji sie rejestruja, zeby jakiego bogatego faceta z Zachodu zlapac albo jakiego milk-szejka? :) To jest internetowe biuro matrymonialne. A na Zachodzie, to sie lansuja i udaja wielkich przedsiebiorcow a to zwykli robole.. To jest taki Facebook dla seniorow.. :)

 • gem58

  0

  przecież ta baza była do ściągnięcia za darmo od samego niemal pczątku...

 • artco1313

  0

  Cholera wzięła moje hasło : 123456

 • wesslingharald

  0

  " Koza nie ma litości. Świetny ! " Dajcie możliwość komentowania pod jego rysunkami, to poznacie nasze opinie. Boicie się ?

 • gj61

  Oceniono 2 razy 0

  Na szczęście nie należę do grona idiotów zamieszczających tam swoje słitfocie ani na ryjoksiążce. Nigdzie nie zamieszczam, sam je oglądam;-))))

 • takaprawda2015

  Oceniono 2 razy 0

  Serwis do uwiarygadniania kariery?? Raczej serwis do szpiegowania osób o których chcesz się coś dowiedzieć.

 • david321

  Oceniono 1 raz -1

  Ten dział sie powinien nazywać Gazeta LAST (buhahahaha)
  RK znowu racucha usmażył. W dodatku to hoax Ja hasła nie zmienię, bo od 2012 zdążyłem to zrobić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX