Niemal spóźnił się na samolot. Nie uwierzysz dlaczego

Niektórzy użytkownicy narzekają, że system postanawia samodzielnie zaktualizować się do wersji 10. Bez uprzedzenia i niemal bez szansy na anulowanie procesu. Z polityki Microsoftu wynikają czasami całkiem absurdalne sytuacje. Oto jedna z nich.

Rami Ismail, współtwórca serwisu z grami arcade Vlambeer, przeżył ciężkie chwile próbując wymeldować się z hotelu. Mężczyzna tuż po obudzeniu się postanowił zarezerwować lot. Przypadkiem wybrał lot, na który musiał stawić się za półtorej godziny. 

Leniwy poranek zmienił się w paniczne pakowanie bagażu. Ostatecznie jednak programista niemal utknął w hotelu przez... aktualizację Windows.

Okazało się, że komputer w recepcji jest w połowie procesu przechodzenia na "dziesiątkę". Aktualizacja rozpoczęła się bez uprzedzenia, pracownicy nie byli w stanie wymeldować mężczyzny z pokoju. 

Nadgorliwość Microsoftu na szczęście nie doprowadziła do nieszczęścia - programista został "załatwiony" tradycyjnym długopisem i kartą papieru. 

Jak już pisaliśmy na finiszu darmowej aktualizacji do Windows 10 (od sierpnia trzeba będzie za nią płacić) Microsoft przestał pytać, czy użytkownik chce się przesiąść. Zaczął oznajmiać, że aktualizacja będzie miała miejsce. Problem w tym, że komunikat łatwo przeoczyć. Historia programisty jest na to kolejnym dowodem. 

źródło: ibtimes.co.uk

Więcej o:
Komentarze (62)
Niemal spóźnił się na samolot. Nie uwierzysz dlaczego
Zaloguj się
 • sasquatch-junior

  Oceniono 19 razy 9

  'GWX Control Panel' blokuje aktualizacje do Windows 10, usuwa już przemycone przez Microsoft pliki Windows 10, oraz usuwa ikonką aktualizacji z paska zadań. Wpiszcie nazwę w Google, pobierzcie i po kłopocie.

 • amhu

  Oceniono 7 razy 3

  Usunąć lub nie pozwolić na aktualizacje KB 3035583

 • elrobertos

  Oceniono 2 razy 2

  To jest kolejna publikacja, w której się wiesza psy na Microsofcie, z drugiej strony wspieracie monopolistę używając u siebie tego nieszczęsnego silverlighta. Niby jesteście tacy za wolnością, tacy liberalni, a wszystkich tych, którzy nie chcą używać Windowsa, tylko są zwolennikami wolnego oprogramowania, szykanujecie stosując u siebie to badziewie jakim jest silverlight.

 • av99

  Oceniono 4 razy 2

  Sama, bezczelna i samowolna aktualizacja to dopiero preludium 'atrakcji', jakie zapewnia Windows 10. A będzie ich coraz więcej, bowiem szczęśliwy użytkownik tego 'systemu' (bardziej pasuje określenie: trojana) przestaje być de facto właścicielem i administratorem zgromadzonych we własnym komputerze danych i z chwilą aktualizacji staje się zdany na łaskę 'fachowców' z Redmond: kradzież danych, inwigilację korespondencji, deinstalację oprogramowania firm trzecich (w tym również tego jak najbardziej legalnego!), pomijając już tradycyjne bugi, których jest w "10" pełno. Co ciekawe, już raportuje się przejęcia narzędzi szpiegujących Microsoftu przez hakerów, tych nie zatrudnionych w tej firmie. W tej kwestii akurat MS nabrał wody w usta, udaje, że problem nie istnieje i nadal w sposób, który trudno określić inaczej, jak popis chamstwa i arogancji, wciska użytkownikom oprogramowanie, z pełną świadomością, że stanowi ono dla nich poważne zagrożenie. Na taką skalę czegoś takiego w tej branży jeszcze nie było.

 • ulanzalasem

  Oceniono 10 razy 2

  "Malware (z ang. MALicious softWARE) to szkodliwe oprogramowanie, którego zadaniem jest utrudnianie pracy na komputerze albo w dowolny sposób szkodzenie użytkownikowi. Do tej grupy należą m.in. różne wirusy komputerowe, narzędzia szpiegujące czy konie trojańskie. Niestety, do powyższego grona trzeba zaliczyć także ostatnią wersję programu GWX dla Windows 7 i 8.1. Niezorientowanym spieszę z wyjaśnieniami - GWX to nic innego, jak znienawidzone okienko, które ciągle przypomina o aktualizacji systemu do Windows 10. Całkowite jego usunięcie nie jest prostą sprawą. To jednak nic w porównaniu do tego, co teraz "oferuje" program - zwykła próba zamknięcia okienka w tradycyjny sposób, przyciskiem "X", jest równoznaczna z zaakceptowaniem aktualizacji. Tak bezczelnej próby Microsoftu wciśnięcia użytkownikom nowego systemu jeszcze nie widzieliśmy."

  purepc.pl

  Dziękujemy Microsoftowi za wciskanie tego badziewia. A gdzie normalna, nienachalna polityka, gdzie dobry produkt w sprzedaży, a nie tandetna wersja aktualizacji za niby darmo ?

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 2 razy 2

  ta firma powinna zostać sądownie skazana na poćwiartowanie i sprzedaż

  nie wiem czemu najwiekszymi wrogami konsumentów sa firmy, które mogłyby zmienić świat na lepsze, ale nie kontoluj aswoich pracowników - jak google czy microsoft

 • leonih

  0

  Po ostatniej aktualizacji w telefonie pomieszały się języki ;angielski z polskim -cieszę się,że nie chiński z polskim...

 • leonih

  0

  Racja ,czasami mam wrażenie ,że Microsoft zawładnął moim telefonem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX