Komentarze (49)
Windows XP nie chce odejść. Jest przestarzały, niebezpieczny, ale nadal używany
Zaloguj się
 • pct3

  Oceniono 20 razy 14

  nie oporni użytkownicy tylko tacy, którzy nie mają odruchu zmieniania wszystkiego dla samego zmieniania

 • jarsons70

  Oceniono 15 razy 11

  Mam kilka programów, niezbyt zresztą starych ale 32b, które pod Win7 (64b) chodzą jak na kompie klasy XT. Na Win XP hulają jak się patrzy. Więc oczywiście używam ich na XP. Po co mam włączać wtedy Win7, dla idei, wątpliwej satysfakcji, radości Microsoftu, szpanu przed samym sobą? Nie muszę wtedy równolegle latać po dziwnych stronach WWW lub odbierać wątpliwych mejli. Zresztą zaletą strszych systemów staje się powoli to, że nie obsługują też nowych wirusów.

 • adamtko

  Oceniono 9 razy 7

  Akurat nie mam nigdzie już chyba XP, ale kilka miesięcy temu zacząłem przeszukiwać stare złomy pod kątem jakiegokolwiek 32-bitowego windowsa. Bo migracji danych Płatnika ZUS z MS-SQL do Accessa się na 64bitowych komputerach nie da zrobić, Odwrotnie zresztą też. Dzięki ZUS, dzięki Assecco czy Prokom czy kto tam za ten syf -nie-odpowiada.

 • cameel.m

  Oceniono 4 razy 4

  To chyba normalne w systemach wbudowanych w różne urządzenia. U mnie w pracy na XP i 2000 działają zautomatyzowane analizatory biochemiczne, na 98' do dziś funkcjonuje aparat EEG, jeszcze kilka lat temu mieliśmy USG działające na 98. Nikt nie będzie zmieniał działającego aparatu za kilkanaście, cz kilkadziesiąt tysięcy złotych dla samej zmiany systemu. Aktualizacja też w większości przypadków nie jest możliwa.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 4 razy 4

  rok temu był 2015 a nie 2014 - miałem stary laptop i miałem aktualizacje do XP

  to po pierwsze

  po drugie - XP jest bardzo dobrym programem i jest bardziej senswony od win10 (i zapewne win 7 i 8), wiele osób NIE CHCE z niego rezygnowac, bo po co?

  XP był stworzony dla normalnego człowieka, który chce kontrolowac maszynę, win10 jest dla maszyny, która robi sobie to co chce

 • sacc77

  Oceniono 4 razy 4

  Mości Górski....
  Doucz się człowieku co nieco to będziesz wiedział, że OS dla szeroko rozumianego rynku konsumenckiego a w tym korporacyjnego a OS instalowany na komputerach Sił Zbrojnych USA to tyle mają ze sobą wspólnego co nazwa, z uwagi na ilość modułów wyeliminowanych z systemu oraz DODANYCH do niego zaś rozwój takiego oprogramowania odbywa się pod nadzorem NSA i trudno jest nazwać taki OS "przestarzałym i niebezpiecznym"

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 8 razy 4

  "Z Windows XP nadal masowo korzysta amerykańska marynarka wojenna, jak również tamtejsze wojska lądowe, wodociągi, sektor energetyczny, gazowy, a także brytyjska służba zdrowia."

  Przejscie z XP na wyzsza wersje wiaze sie praktycznie z wymiana sprzetu co w przypadku duzych instytucji jest duzym wydatkiem kasy. Praktycznie roznica miedzy XP a win 10 jest "zadna".
  Kazdy nowy win i inne aplikacje microsoftu sa tak "robione" ze poza wiekszymy wymaganiami zasobow sprzetowych nie oferuja nic nowego.

 • dublet

  Oceniono 3 razy 3

  XP chodził mi jak złoto na Pentium III 733 i na 128 Mb RAM! I komu to przeszkadzało? Następna Vista ledwo zipała na dual Core i 2 Gb RAM. A w Win7 niedawno odwiedził mnie Niebieski Ekran Śmierci. Windy 10 boję się, jak ognia!

 • flat_hu

  Oceniono 7 razy 3

  Ja mam u siebie XP. Dobry system - szybko się włącza, nie zawiesza się. Jedyną konkurencją jest dla niego Linux...

  Aha, i do tego dochodzie wieczna aktualizacja nowych systemów - komputery teraz są tak ujowo zaprogramowywane, że po sprzedaży to już tylko masowe uaktualnienia...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX