Aplikacje z Androida na Chromebooku. Potężne ograniczenia

Robert Kędzierski
Wygląda na to, że właściciele Chromebooków będa mogli instalować na swoich maszynach aplikacje i gry z Androida. Niestety tylko posiadając drogie maszyny zapewnimy sobie pełnię wrażeń.

Google zaprezentował działanie aplikacji z Androida na Chromebokach. Niestety ci, którzy liczą na to że będą mogli bez żadnych ograniczeń używać aplikacji Androida na komputerach z systemem Chrome mogą być lekko rozczarowani.

Przeczytaj też: Trzy rodzaje urządzeń z Chrome OS dostępne w Polsce. Poznaj je!

Jak wyjaśnia serwisem Engadget do dającego pełną satysfakcję działania aplikacji wymagany jest komputer o dość mocnej specyfikacji. Musi mieć przede wszystkim dotykowy ekran, a jak wiadomo urządzenia z niższej półki go nie posiadają. Warto jednak zaznaczyć, że aplikacje Androida, jak wynika z prezentacji Google, która odbyła się na konferencji I/O, działają świetnie. Nie zacinają się,  nie wywołują zawieszenia urządzenia.

Chromebook Acer - działa na systemie Chrome OSChromebook Acer - działa na systemie Chrome OS Fot. Acer

Spekulacje o tym że zamierza połączyć w jakimś sensie oba systemy pojawiają się w mediach już od dawna. Mówiono nawet o połączeniu Android ai Chrome OS.

Użytkownicy mogliby zyskać na tym integracji - mieliby łatwiejszy dostęp do tysięcy aplikacji, a przede wszystkim gier dostępnych na Androida. Z drugiej strony trudno sobie wyobrazić idealny działanie tych samych aplikacji na Smartfony i laptopie czy komputerze stacjonarnym. Być może to właśnie gry są głównym powodem dla których warto rozważać tego typu rozwiązanie. 

Więcej o:
Komentarze (4)
Aplikacje z Androida na Chromebooku. Potężne ograniczenia
Zaloguj się
 • leeterat

  Oceniono 2 razy 2

  JA WAS PROSZĘ - PUSZCZAJCIE TE TEKSTY PRZEZ KOREKTĘ LUB ZATRUDNIJCIE KOGOŚ, KTO ZNA POLSKI JĘZYK I NIE BIERZE TEKSTÓW ŻYWCEM Z ELEKTRONICZNYCH TŁUMACZY. BOLI, GDY SIĘ TO CZYTA:
  "Spekulacje o tym że zamierza połączyć w jakimś sensie oba systemy pojawiają się w mediach już od dawna. Mówiono nawet o połączeniu Android ai Chrome OS." - Kto/co zamierza ?
  "Użytkownicy mogliby zyskać na tym integracji" - TEN INTEGRACJA będzie na pewno kluczowe.
  "Z drugiej strony trudno sobie wyobrazić idealny działanie tych samych aplikacji" - wyobrażacie sobie zdenerwowane czytelnika, gdy musi na to patrzeć?

  Nie po to człowiek korzysta z tego serwisu, żeby się męczyć. Informacje ciekawe, ale forma tak beznadziejna, że odechciewa się wierzyć, bo translatory nie są idealne, a ja nie mam pewności, czy na pewno te słowa prawdziwy autor miał na myśli. Może pisał o czymś zupełnie innym ? Nie wiem, bo Pan Robert na pewno autorem nie jest.

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 1 raz 1

  To jakie sa te "potężne ograniczenia"? Konieczność posiadania dotykowego ekranu nie jest prawdą.
  Czy napisał pan w życiu artykuł, który ma sens?

 • sir_fred

  0

  Dlaczego aplikacje na telefon miałyby się zacinać na komputerze, a nawet go zawieszać?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX