Tesla S może przez chwilę pływać, ale nie testujcie tego

Jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami elektrycznej Tesli S być może zaskoczy was nowa funkcja tego pojazdu - umiejętność krótkotrwałego unoszenia się na wodzie. Sam Elon Musk potwierdza taką właściwość, aczkolwiek nie zaleca jej testowania na szerokich wodach.

Wszystko zaczęło się od pewnego wideo na YouTubie, na którym widać Teslę S wyjeżdżającą (a w zasadzie wypływającą) z zalanego tunelu w Ałmatach w Kazachstanie. Mogłoby się wydawać, że samochód elektryczny w kontakcie z wysoką wodą zostanie momentalnie unieruchomiony.

Tymczasem pojazd zdecydowanie lepiej poradził sobie w tych dość ekstremalnych warunkach, wyjeżdżając po chwili na powierzchnię i zostawiając inne auta w tyle.

 

Elon Musk odniósł się do samego filmu na swoim oficjalnym profilu na Twitterze, niejako potwierdzając potencjał Tesli S do krótkotrwałego unoszenia się na wodzie. Zarówno cała konstrukcja, jak i pojemnik z bateriami są odpowiednio zabezpieczone przed przedostaniem się do nich wody.

Szef Tesli stanowczo odradza testowanie pływania samochodem na szerszych wodach, a jednocześnie dzieli się z internautami pobocznymi planami konstrukcji osobnego modelu przeznaczonego do pływania.

Więcej o:
Komentarze (3)
Tesla S może przez chwilę pływać, ale nie testujcie tego
Zaloguj się
 • patatajmiauhau

  Oceniono 3 razy 1

  Polacy chcą wyjeżdżać z Kazachstanu, a tam dobrobyt, demokracja, Tesle hasają po ulicach i nawet wody mają pod dostatkiem.Drodzy Polacy nie porzucajcie tak szczęśliwego kraju, bo tu czeka Was tylko kato-naziolska nietolerancja, a oparcie znajdziecie jedynie w redakcji Trybuny KrasnoLudu dopóki jej nie zamknie faszystowski reżim.

 • pamejudd

  Oceniono 3 razy 1

  Czy autor tego wynaturzenia dziennikarskiego rozumie znaczenie zdań, które klepie na klawiaturze?

 • jan.go

  0

  No właściwie to samo Krótkotrwałe unoszenie się i pływanie Jednym słowem Tesla jest podobna do malucha mojego kolegi który w nim po pijaku też pokazał taką sztuczkę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX