Wolicie AVG od Avasta? Teraz to już nie ma znaczenia

Popularny producent oprogramowania antywirusowego Avast przejmuje jednego ze swoich największych konkurentów, firmę AVG Technologies, za kwotę 1,3 mld dolarów w gotówce. Transakcja zostanie sfinalizowana jesienią.

Zarówno Avast, jak i AVG mają swoje korzenie u naszych południowych sąsiadów - Czechów. Globalną liczbę użytkowników produktów antywirusowych marki Avast ocenia się obecnie na ponad 230 milionów. Po przejęciu AVG ta baza zwiększy się do ponad 400 mln, wśród których około 16 mln stanowią użytkownicy antywirusów i pochodnego oprogramowania w wersjach mobilnych.

Przedstawiciele Avasta liczą, że przejęcie AVG pozwoli rozwinąć usługi cyberbezpieczeństwa w sektorze małych i średnich firm oraz umożliwi wejście na rynek urządzeń związanych z gorącym ostatnio tematem, czyli internetem rzeczy (ang. IoT - Internet of Things).

Nie mamy jeszcze żadnych informacji o przyszłości jaką Avast planuje względem przejętego AVG. Scenariusze są przynajmniej dwa: marka zostanie wchłonięta i całkowicie zniknie z rynku albo nowy właściciel zdecyduje się na pozostawienie jej produktów pod własną nazwą.

Więcej o:
Komentarze (20)
Wolicie AVG od Avasta? Teraz to już nie ma znaczenia
Zaloguj się
 • aa1000

  Oceniono 20 razy 18

  A w Nadwiślańskiej Krainie nadal dotujemy fedrunek węgla, wskrzeszamy stocznie, przywiązaliśmy chłopa do ziemi a główny czarodziej co tydzień prezentuje slajdy.

 • miszmasz51

  Oceniono 10 razy 6

  Przechodzę na Comodo. Do tych, co śmieją się z antywirusów - to wytłumaczcie, dlaczego po porządnym przeskanowaniu antywirusem i programem wyszukującym różne malware itp - komputer nagle ożył? To był komputer, który właśnie nie miał tych programów "na pokładzie" przez ponad rok... ślimaczył się potwornie. Te programy wywaliły z niego ponad 60 różnych takich tam, po tym nagle RUSZYŁ...

 • flyer

  Oceniono 5 razy 3

  Kiedyś zainstalowałem AVG i szybko zrezygnowałem, bo tragicznie spowalniał kompa - pewnie dlatego jest używany przez firmy, bo te zmieniają kompy po okresie leasingu i mają mało oprogramowania na pokładzie, więc spowalniania tak u nich nie widać.

 • kalim13

  Oceniono 1 raz 1

  Popularny producent oprogramowania antywirusowego Avast przejmuje jednego ze swoich największych konkurentów, firmę AVG Technologies, za kwotę 1,3 mld dolarów w gotówce.
  =============================
  no jestem wstrząśnięty, myślałem że wypłacą w bonach sodexu lub w kapslach po piwie.
  dziwię się że nadal są praktykowane tak zacofane metody rozliczeń jak płatność w pieniądzach.

 • kuba_wu

  Oceniono 4 razy -2

  Antywirusy same mają dziury, dzięki którym można się włamać na komputer.
  Niektóre są wręcz żenująco dziurawe (Symantec)!
  W ramach google project zero wykryto dziury w: ESET, Symantec, Kaspersky, Avast, AVG, TrendMicro, Comodo, MalwareBytes, Avira, McAfee. Lista bugów (znalezionych przez Tavisa Ormandy z google'a): bugs.chromium.org/p/project-zero/issues/list?can=1&q=reporter%3ATaviso

 • trybunaluda

  Oceniono 8 razy -2

  kurde bele, a ja nie mam antywirusa :(

 • guraf

  Oceniono 9 razy -3

  Ubuntu ... (linux) i świety spokój od AV

 • oszrany

  Oceniono 5 razy -3

  Ja uzywam Ad-Aware Pro Security

 • ipnn

  Oceniono 6 razy -4

  Witam używałem w 1998, w 1999 różnych tzw."numer jeden", nie podaję nazw.., ale AVG Legalnie i Oficjalnie-od lutego 2000 do nadal , wiadomo ,że już kolejna wersja. Lecz nie ma na Świecie programu anty-co w 100% wykryje i wyleczy, takowego nie ma. Ale zawsze powtarzałem,że lepiej używać średniej mocy programu niż nic.Dla umotywowania tego to krótko bez nazwisk itp, Pracownik Naukowy mnie wieczorem wzywa, bo komputer mu się wstał.Pomijam "operacje ...", ale ku przestrodze, miał tam Pracę doktorską, nigdzie nie spowieloną dla Bezpieczeństwa, ot nie do mnie komentarz. Pozdrawiam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX