Pokemon GO - wszystko zaczęło się od tego żartu

Pokemon GO

Pokemon GO (Nintendo / zdj. sciagnij.pl)

Mobilna gra, którą dziś katuje 3/4 waszych znajomych narodziła się z niewinnego primaaprilisowego żartu dwa lata temu. Nie zgadniecie, kto za tym wszystkim stał.

Przywołajcie z pamięci 1 kwietnia 2014 roku. To właśnie wtedy na oficjalnym blogu Map Google pojawił się wpis o Pokemon Challenge. Na poniższym wideo możecie zobaczyć jak zachęcają do odwiedzania map i łapania w nich pokemonów. W ramach primaaprilisowego żartu zapowiadano wtedy zatrudnienie najaktywniejszych łapaczy w Google od września.

 

W tamtym czasie startup Niantic Labs, deweloper odpowiedzialny za aplikację Pokemon GO, był częścią Google i to właśnie ta ekipa stworzyła Pokemon Challenge. Firma ma również na koncie kultową do dziś mobilną grę MMO z gatunku science fiction - Ingress.

Po odłączeniu się od giganta z Mountain View w sierpniu 2015 roku postanowili rozszerzyć koncepcję zapoczątkowaną od primaaprilisowego żartu.

W przeciwieństwie do Pokemon Challenge, które używało Map Google, Pokemon GO na nich nie bazuje. Jednak nadal w grze mamy mapę z lokalizacją oraz technologię rozszerzonej rzeczywistości. Standardowo Pokemony lądują w Pokedeksie, czyli bazie schwytanych oraz napotkanych przez użytkownika stworków. Wiele elementów oryginału zostało zatem zachowanych.

Zobacz także
 • Tesla X uszkodzona w wypadku Kolejny groźny wypadek z udziałem samochodu Tesla. Ofiara oskarża funkcję Autopilota. Co na to Elon Musk?
 • Jest najstarszy na świecie i ma kolosalne problemy finansowe. Tak wygląda siedziba Monte dei Paschi di Siena. To będzie gorsze niż Brexit. Kolejne uderzenie w Unię może nadejść ze strony Włoch
 • Pokemon Go Kto tak naprawdę zarobi na Pokemon Go? Lista jest długa
Komentarze (21)
Pokemon GO - wszystko zaczęło się od tego żartu
Zaloguj się
 • moa72

  Oceniono 3 razy 3

  po pierwsze ingress ma już ponad 4 lata nie 2. po drugie pokemon go korzysta z map google.

 • the_incognito

  Oceniono 2 razy 2

  Szczęśliwie nie mam nikogo znajomego kto by biegał i łapał wirtualne pokemony - także gratuluję wam znajomych !

 • supermarjan

  Oceniono 1 raz 1

  ale po co ten ujad?
  TO JEST REKLAMA!
  tak. taka niby nowoczena schowana za parawanem normalnego arta.
  ale to jest zwykly spam.
  producent zaplacil koszer cajtung za szereg art. o tym. tyle.
  niedawno miala tu miejsce podobna akcja z porsche....

 • lekarzzewsi

  0

  Ciekawe ilu zafascynowanych grą wlezie pod samochód...

 • natassja

  0

  Nikt z moich znajomych nie "katuje" tej gry. A w GW ciągle takie tytuły-kwiatki: "Cały świat oszalał na punkcie (wstawić przedmiot artykułu", "internet oszalał na punkcie (to samo)". Nie sprowadzajcie wszystkich do profilu, w którym chyba wyłącznie znajdują znajdują się Wasi znajomi - gadżeciarze uzależnieni od swoich telefonów.

 • anal_fa_beta

  0

  Bezmózgi grają w takie gry.

 • resident_troll

  0

  Nie jestem specjalnym miłośnikiem spiskowych teorii, ale tu się aż samo się nasuwa podejrzenie, że te częste na tym portalu wrzutki o wspomnianej grze, to forma marketingu. Zapewne nie za "Bóg zapłać". Rozumiem, że zarabiac trzeba, ale to naprawdę słabe jest...

 • ewa_2015

  0

  "Wiele elementów oryginału zostało zatem zachowanych"?
  To nie są elementy zachowane z Pokemon Challenge, tylko z kreskówki i potem gier na Gameboya. Serio, skoro jesteście w redakcji tak starzy lub młodzi, że nie wiecie nic o Pokemonach, to włączcie sobie chociaż kilka odcinków, żeby takich bzdur nie pisać w każdym artykule. Pokedex to kwintesencja Pokemonów, podstawa gier na Gameboya.

 • zbikowel

  0

  Bez czytania - kaczyński.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje