Microsoft zawiązuje partnerstwo z IBM. Apple nie będzie zadowolone, bo chodzi o te produkty

Robert Kędzierski
IBM będzie tworzyć oprogramowanie dla produktów Microsoftu z linii Surface. Dlaczego to złe wieści dla Apple?

Microsoft ogłosił, jak informuje Business Insider, zawiązanie nowego porozumienia z IBM. Gigant branży technologicznej będzie tworzył aplikacje i rozwiązania dla produktów z linii Surface. Na początku związane  z usługami finansowymi i sprzedażą towarów konsumpcyjnych. 

Krok w rok z Apple

Dla Microsoftu nawiązanie partnerstwa ma bardzo istotne znaczenie. Firma od kilku lat stara się zaistnieć jako producent sprzętu. Urządzenia z serii Surface, produkowane przez firmę, są jednym z najważniejszych aspektów tej nowej aktywności, która świadczy o pozycji firmy. Działania Microsoftu sprawiają, że iPad Pro nie wydaje się już tak wyjątkowy i niepowtarzalny - Surface Pro może z nim bez problemu konkurować. 

Microsoft wchodzi na wyższy poziom

Gigant z Redmond chce być, podobnie jak Apple, innowatorem i liderem, a partnerstwo z IBM pomoże mu zapewnić aktualność oferty i kompatybilność Surface z innymi produktami. Aplikacje IBM mogą być kartą przetargową, dowodem na większą otwartość produktu Microsoftu. 

Partnerstwo z IBM, będące w zasadzie kopią zawartego pomiędzy IBM a Apple, jest też dowodem na to, że linia produktów Surface będzie dalej rozwijana. W kontekście śmierci Windows Phone to dobra wiadomość.

Następnym Surface, według nieoficjalnych przecieków, może być komputerem typu All-In-One. Ta konkurencja pomiędzy gigantami dla konsumenta może oznaczać tylko jedno: lepsze produkty obu firm. 

Więcej o:
Komentarze (23)
Microsoft zawiązuje partnerstwo z IBM. Apple nie będzie zadowolone, bo chodzi o te produkty
Zaloguj się
 • e-misio

  Oceniono 8 razy 8

  żart historii... IBM twórca standardu PC, mainframów.. lider hardware - będzie pisał oprogramowanie dla największego producenta oprogramowania który chce się zająć sprzętem

 • mirek76pl

  Oceniono 3 razy 1

  Jak mozna pisac, ze "iPad Pro" nie bedzie juz czyms wyjatkowym? Przeciez iPad Pro powstal rok po Surface Pro 3, wiec juz w chwili powstania nie byl niczyl wyjatkowym, tylko kopia produktu Microsoftu.

 • sacc77

  0

  To świadczy o jednym - MS czarno widzi rozwój rynku oprogramowania a zarazem, przyznaje się do słabości swoich własnych zespołów programistów.
  Windows 10 i właśnie ujawniona - przewidywana przez użytkowników - żądza pieniądza czyli Windows jako usługa, usługa płatna 7$ MIESIĘCZNIE (czyli 84 $ = ~340 zł rocznie) to gwóźdź do trumny firmy.
  Na razie pierwszy ale od czegoś zawsze się zaczyna.

 • fctheduck

  0

  Taaak, na pewno.

 • mszczuj_von_kain

  0

  To jest jakiś żart? :) Apple ma się zmartwić, bo w przyszłości może IBM coś napisze na Surface? A HP się zmartwi? A może Samsung się zmartwi?

  Poza tym Surface to jest zabawka. Za połowę tej ceny można mieć pełnoprawnego laptopa, ze wszelkimi funkcjami, a nie zabawkę do miziania palcem.

  Za te same pieniądze można mieć Macbooka Air, który oprócz tego, że jest pełnoprawnym komputerem (normalny OS, masa dostępnego oprogramowania - bo to normalny os) to jeszcze jest w stanie pracować ponad 12 godzin z włączonym wifi - czyli dłużej niż Surface, który jest po prostu przeośniętym tabletem

 • przechrztaimason

  0

  Drogi Robusiu. Apple już od prawie dwóch lat nie jest zadowolony, bo tablety Surface wypierają z rynku iPada. Ostatnio bodajże ilościowo Surface'ów sprzedawało się dwukrotnie więcej. Jest to też przyczyną wygaszania marki Lumia przez Mikromiękkiego i zastąpienia jej od wiosny 2017 też marką Surface. Pomijam już fakt, że w sprzedaży od kilku miesięcy pojawiają się tańsze tablety z Windą na pokładzie, co dotąd było wyłączną domeną Androida. Jak zaświadczają nabywcy na tych samych flakach Winda bije Andka szybkością i zapotrzebowaniem na energię. Cóż, coś się zaczyna, coś się kończy.

 • wookiee.chewbacca

  0

  jestem szczęśliwym posiadaczem Surface 3 LTE i nigdy nie byłem tak zadowolony z tabletu. Jest absolutnie zajebisty!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX