W Moskwie zamiast Pokemonów proponują łapanie... bohaterów narodowych

Władze Moskwy mają nadzieję, że ich mieszkańcy oraz odwiedzający z większą chęcią będą polować na Piotra Czajkowskiego lub Jurija Gagarina, niż Nidokinga czy Tirtouga. W stolicy Rosji ruszają właśnie testy aplikacji do złudzenia przypominającej Pokemon GO.

Aplikacja ma bazować na popularnym mobilnym przewodniku Discover Moscow dostępnym dla posiadaczy smarfonów z Androidem i iOS. Finalna wersja zostanie udostępniona pod koniec sierpnia, jednak już teraz w kilku miejscach pojawiły się kody QR umożliwiające zrobienie sobie selfie z cyfrowymi klonami słynnych postaci z rosyjskiej historii.

Wśród nich znajdują się między innymi kompozytor Piotr Czajkowski, pisarz Aleksander Puszkin, kosmonauta Jurij Gagarin, carowie Ivan IV Groźny oraz Piotr I Wielki. Jest nawet Napoleon Bonaparte, choć tego ostatniego akurat trudno w Rosji nazwać bohaterem narodowym.

Póki co, Pokemon GO nie jest oficjalnie dostępny w Rosji. To jednak nie powstrzymuje mieszkańców Moskwy przed pobieraniem pliku instalacyjnego gry spoza Google Play i szukaniem Pokemonów po całym mieście. Doszło do tego, że sam rzecznik Władimira Putina w połowie lipca zaapelował do graczy o zaprzestanie łapania Pokemonów w okolicach Kremla.

Przedstawiciele partii rządzącej twierdzą, że deweloper Pokemon GO może wykorzystać grę do zakłócania wyborów parlamentarnych zaplanowanych na wrzesień. Stąd zapewne próba odwrócenia uwagi w stronę łapania bohaterów narodowych.

Więcej o:
Komentarze (47)
W Moskwie zamiast Pokemonów proponują łapanie... bohaterów narodowych
Zaloguj się
 • kapitan.kirk

  Oceniono 23 razy 21

  Myślę, że FSB powinna sama schwytać wszystkie pokemony i zatrzymać do wyjaśnienia, a następnie wydalić za granicę.
  Pzdr

 • staszko89

  Oceniono 10 razy 10

  ..i wszystkie będą ewoluowały w Wołodię.

 • teczowyninja666

  Oceniono 5 razy 5

  Rosja to jednak stan umysłu...

 • gruby_rycho

  Oceniono 5 razy 5

  ..a moze zlap Putina za fiutina?

 • wg70

  Oceniono 5 razy 5

  Turcy są lepsi, oni w realu na nich polują :-)

 • kocurxtr

  Oceniono 4 razy 4

  rozumu niech trochę nałapią
  przydałoby się w końcu
  'RozumGO'

 • frankyy

  Oceniono 4 razy 4

  będą łapać wrogów ZSRR :) Putin ty pokemonie!

 • habib78

  Oceniono 4 razy 4

  proponuję Berię

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX