Startuje Google Duo. Prostszego komunikatora wideo nie da się zrobić

Od dziś można pobierać nowy komunikator Google przeznaczony do mobilnych rozmów wideo. Duo został zaprojektowany z myślą o maksymalnej prostocie. Dostępny jest dla użytkowników Androida (od wersji 4.3) oraz iOS (od wersji 9).

Google Duo bazuje na numerze telefonu. Można się kontaktować z każdym ze swojej książki adresowej bez konieczności zakładania konta Google. Jedynym wymogiem jest instalacja komunikatora przez obu rozmówców. Stworzony z myślą o rozmowach wideo 1:1 Google Duo nie pozwala na prowadzenie rozmów grupowych.

Przede wszystkim prostota

Interfejs aplikacji został maksymalnie uproszczony. Na ekranie poza naszym rozmówcą widać jedynie dwa dodatkowe przyciski. Jeden z nich służy do tymczasowego wyciszania mikrofonu, zaś drugi do przełączania między kamerami w smartfonie. Wszystkie połączenia w Duo są szyfrowane.

Google DuoGoogle Duo źródło: Google

Dzięki możliwości automatycznego przełączania się między Wi-Fi, a sieciami komórkowymi możemy prowadzić rozmowy nawet jeśli stracimy zasięg w jednej z nich. Da się korzystać z aplikacji również przy zasięgu wolniejszych sieci 2G. Jeśli taka sieć okaże się za wolna Duo wyłączy transmisję wideo pozostawiając wyłącznie transmisję audio.

 

Puk Puk! Kto tam?

Ciekawą nowością w Google Duo jest funkcja Puk Puk (Knock Knock). Kiedy ktoś do nas dzwoni na ekranie telefonu jeszcze przed odebraniem widzimy podgląd obrazu z kamery naszego rozmówcy, zatem wiemy kto się do nas 'dobija'. Podgląd wyświetlany jest przez 30 sekund, zanim odbierzemy połączenie lub następuje automatyczne rozłączenie.

Funkcja Puk Puk w Google DuoFunkcja Puk Puk w Google Duo źródło: Google

Póki co funkcja Puk Puk działa tylko na ekranie blokady smartfonów z Androidem, niezależnie od tego, czy aplikacja jest aktualnie włączona. W urządzeniach z iOS system nie pozwala na dostęp do ekranu blokady. 

Google Duo ma być komunikatorem wideo dostępnym globalnie w 78 wersjach językowych w App Store (iOS) oraz Google Play (Android). Od dziś stopniowo aplikacja jest wdrażana do obu sklepów.

Więcej o:
Komentarze (14)
Startuje Google Duo. Prostszego komunikatora wideo nie da się zrobić
Zaloguj się
 • joankb

  Oceniono 20 razy 4

  Nie chcę następnych aplikacji. Dotychczasowe komunikatory mi wystarczają. I nie chcę by "dobijał się" do mnie ktoś kogo mam w książce, czasem zupełnie tymczasowo.

 • czesu4f

  Oceniono 7 razy 1

  Osobiście nie przepadam za videokomunikatorami typu skype. W trakcie normalnej rozmowy telefonicznej mogę swobodnie dłubać w uchu, udawać zainteresowanie lub drapać się po... nosie. Kto by chciał to oglądać?

 • Józef Wojtkowiak

  0

  Na najnowszej wersji androida nie działa brak zgodności i jeszcze nie ma chyba polskiej wersji.

 • ksobier

  Oceniono 2 razy 0

  Whattsapp, Viber, Skype i dziesiątki innych....

 • tabjan73

  Oceniono 2 razy 0

  "Ciekawą nowością w Google Duo jest funkcja Puk Puk (Knock Knock). Kiedy ktoś do nas dzwoni na ekranie telefonu jeszcze przed odebraniem widzimy podgląd obrazu z kamery naszego rozmówcy, zatem wiemy kto się do nas 'dobija'."
  No nieźle. Wielki Brat. Kto by pomyślał, ze Orwell ciagla tak aktualny.

 • icc217

  Oceniono 1 raz -1

  Czy wszedzie juz musze ogladac czarne malpy?

 • igraszkabis

  Oceniono 2 razy -2

  Facetime czy nawet Messenger są równie proste...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX