Masz więcej niż 22 lata? Nie zniesiesz tych zdjęć. Nowa aplikacja Facebooka stworzona przez... nastolatka

Robert Kędzierski
Mark Zuckerberg znów próbuje przeciągnąć na swoją stronę młodszych użytkowników. Powierzył stworzenie nowej aplikacji społecznościowej jednemu z zatrudnionych przez siebie nastolatków.

Facebook Lifestage to nowa aplikacja dostępna na iOS (jak na razie wyłącznie w USA). Jest to nowy komunikator skierowany do nastolatków. W zasadzie każdy, kto ma więcej niż 22 lata nie będzie mógł z aplikacji korzystać.

Lifestage jest dla uczniów. To połączenie Facebooka, Instagrama, Messengera i Snapchata. To właśnie Snapchat, aplikacja, która zdobywająca coraz większą popularność wśród młodszych użytkowników, wprowadziła modę na różnego rodzaju naklejki, modyfikację, efekty, które nakłada się na robione zdjęcia. Lifestage pełen jest więc ikonek, serduszek, uśmiechniętych buziek, tęcz, a nawet rolek papieru toaletowego.

Facebook LifestageFacebook Lifestage Lifestage

Czytaj też: Snapchat jest tylko dla nastolatków? Jeśli tak myślisz, to sprawdź jak używają go POLACY.

Nastoletni geniusz przejęty przez Zuckerberga

Jeśli nie rozumiecie w jaki sposób Lifestage może wydawać się lepszy od istniejących aplikacji nie jesteście jedyni. Najpewniej macie po prostu więcej niż -naście lat. Za projektem stoi bowiem, jak wyjaśnia Tech Crunch, jeden z najmłodszych w Facebooku menedżerów produktu - zaledwie dziewiętnastoletni Michael Sayman. Zaczął karierę w firmie Zuckerberga jako siedemnastolatek. Wcześniej stworzył aplikację 4Snaps - grę polegającą na odgadywaniu hasła ukrytego w przesłanych zdjęciach. Gra, którą wymyślił wraz z młodszą siostrą, okazała się jednym z najpopularniejszych projektów w dziedzinie social media. Zdobyła kilka milionów użytkowników. 

Facebook LifestageFacebook Lifestage Fot. Facebook

Zuckerberg liczy na to, że intuicja i geniusz Saymana pozwolą mu przyciągnąć tych, którzy do tej pory korzystali ze Snapchata. Założyciel Facebooka wie, że jego portal może wydawać się części użytkowników przestarzały. Czy projekt zdolnego nastolatka okaże się przełomem? Czas pokaże. 

Więcej o:
Komentarze (18)
Masz więcej niż 22 lata? Nie zniesiesz tych zdjęć. Nowa aplikacja Facebook stworzona przez... nastolatka
Zaloguj się
 • jednooki.pirat

  Oceniono 10 razy 10

  Jedyna szansa dla naszego gatunku to jak najszybciej stworzyć sztuczną inteligencję, która szybko nas zdepcze jak mrówki. Ale przynajmniej odejdziemy jeszcze jako mądre istoty, które wydały na świat coś inteligentnego.

 • eatmyshit

  Oceniono 9 razy 7

  WTF

 • Ma-atin Sch

  Oceniono 10 razy 6

  "W zasadzie każdy, kto ma więcej niż 22 lata w zasadzie nie będzie mógł z aplikacji korzystać." W zasadzie pisała to jakaś niespełnoletnia analfabeta.

 • mlynek_999

  Oceniono 1 raz 1

  Serce rośnie czytając jak świat pędzi do przodu, a nam żyje się lepiej. Że też nikt nie wpadł wcześniej na to, że komunikator może dodawać 2x więcej ramek...

 • witkacy12

  Oceniono 1 raz 1

  Pokoloruj drwala

 • jembezmamy

  Oceniono 1 raz 1

  Mam jakiś problem z przyjęciem z powracającego wciąż na tym portalu założenia, że sukces mierzy się liczbą użytkowników albo pieniędzy, które zostały wpompowane przez inwestorów w dane przedsięwzięcie. Fajnie, że ten młody człowiek zrobił śmieszną apkę, której używa wiele ludzi. Ale czy to jest sukces? Czy można go nazwać geniuszem? Wolałbym przeczytać o może mniej popularnych inicjatywach, za to takich, które rozwiązują bardziej "realne" problemy. Potrzeba zabawy czy wygłupów ze znajomymi też jest oczywiście realna, tylko może mniej istotna, gdy zestawi się ją z innymi wyzwaniami, przed którymi stoi ludzkość.

 • jaceq

  0

  A kogo to obchodzi?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX