Łapiesz Pokemony w drodze? Teraz zaznaczysz to na Mapach Google

Twórcy Pokemon GO jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa. Wychodzi na to, że komuś w Google nadal zależy na Niantic, będącym do niedawna częścią koncernu, a jednocześnie odpowiadającym za stworzenie tej gry. Na osi czasu w Mapach Google właśnie dodano aktywność związaną z łapaniem Pokemonów. Jak się do niej dostać?

Mobilne Mapy Google mają funkcję o nazwie Twoja oś czasu, na której użytkownik może przejrzeć swoją aktywność z całego dnia. Na wstępie trzeba ją aktywować, jeśli jeszcze do tej pory nie mieliście okazji z niej korzystać. To właśnie tam pojawił się nowy rodzaj aktywności - Łapanie Pokemonów, czyli granie w Pokemon GO. Po aktywacji Oś czasu działa w sposób automatyczny, ale użytkownik ma możliwość edycji każdego etapu aktywności zmieniając przykładowo środek transportu.

Łapanie Pokemonów w Mapach GoogleŁapanie Pokemonów w Mapach Google fot. Sebastian Górski

Po rozwinięciu bocznego menu w mobilnych Mapach Google na Androidzie wybieramy Twoja oś czasu, gdzie zobaczymy podsumowanie aktywności wraz z zaznaczoną trasą przebytą danego dnia. Na osi czasu szukamy fragmentu o nazwie W ruchu. Po kliknięciu na niego pojawia się możliwość edycji. Wśród dostępnych aktywności na liście na dole pierwszej sekcji znajdziemy Łapanie Pokemonów. Drobna rzecz, a pewnie wielu z was cieszy.

Czytaj też: Pokemon GO po miesiącu od premiery. Rekordowy przychód netto

Warto przypomnieć, że Pokemon GO działa w oparciu o Mapy Google, zatem taka funkcja nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem. Z drugiej strony sam deweloper (Niantic) pracuje również nad udoskonaleniem Pokemon GO pod kątem rejestrowania aktywności graczy. Obecnie taka funkcja w samej grze nie jest dostępna.

 

Więcej o:
Komentarze (18)
Łapiesz Pokemony w drodze? Teraz zaznaczysz to na Mapach Google
Zaloguj się
 • mocno_kwasny

  Oceniono 2 razy 2

  Niantic to przeciez Ingress czyli wersja beta Pokemonow :-)

 • darmowy1

  Oceniono 3 razy 1

  Mapy mobilne, zachowania debilne...

 • kaktus-2

  Oceniono 3 razy 1

  i teraz podczas jazdy autostradami, drogami krajowymi czy lokalnymi będą jeździć idioci którzy będą patrzeć w ekran żeby złapać pokemona a nie na drogę....

 • marillion73

  Oceniono 4 razy 0

  Ludziom już wali równo w dekiel

 • lulla.by

  0

  Pytanie do mądrzejszych ode mnie: w jaki sposób ilość osób korzystająca z Google Maps (cz(y np dopływ .nowych osób, kóre będą korzystały z map w związku z nową aplikacją) są w stanie wlynąć na wzrost dochodów Google Inc. ?

 • warturek

  Oceniono 1 raz -1

  Funkcja śledzenia swojej trasy najbardziej pasuje koncernom ( bo operator i tak nas zawsze śledził) by później te dane sprzedawać za naszą zgodą.To czysty biznes dla ciekawskich pracodawców, policji wszystkich krajów świata, agencji dedektywistycznych, zazdrosnych partnerów, czy nawet skuteczne narzędzie dla wszelkiej maści zboczków.

 • radek_sziwa

  Oceniono 4 razy -4

  W redakcji next.gazeta pewnie wszyscy się posikali ze szczęścia na tą wiadomość. Lansujecie tą "grę" dla odmóżdżonych kretynów wyjątkowo wytrwale.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX