Wyciekła specyfikacja Samsunga Galaxy S8. Jeśli się potwierdzi, to będzie ważny krok dla całej branży

Robert Kędzierski
Do mediów wyciekła nieoficjalna specyfikacja smartfona Galaxy S8. Wygląda na to, że Samsung już przygotowuje się do wojny z jubileuszowym iPhonem, który zadebiutuje w przyszłym roku.

Już na początku 2017 roku, na targach Mobile World Congress, możemy zobaczyć jeden z najważniejszych smartfonów ostatnich lat. Samsung zaprezentuje bowiem Galaxy S8. I jeśli wierzyć nieoficjalnym doniesieniom o specyfikacji - jest na co czekać.

Czytaj też: 2GB RAM w smartfonie? Nie tylko to przykuwa uwagę w tym urządzeniu

Koreański flagowiec ma być wyposażony  w procesor Snapdragon 830 (3,2Ghz), aż 6 GB pamięci RAM oraz aparat z matrycą 30 megapikseli.  Wrażenie ma robić również 5,2-calowy ekran urządzenia o rozdzielczości 2160 x 4096.

Koncept smartfonu Samsung Galaxy S8Koncept smartfonu Samsung Galaxy S8 Fot. Steel Drake (publikacja za pisemną zgodą Autora)

Druga wojna gigantów

Specyfikacja ta jest prawdopodobnie zapowiedzią nowej wojny smartfonów. Mielibyśmy bowiem urządzenie, wyposażone wszystko, co tylko w smartfonie można zmieścić. I to w zasadzie bez żadnych kompromisów. 

Rok 2017 może okazać się dla branży przełomowy. Apple zaprezentuje jubileuszowego iPhone'a 8 (w przyszłym roku mija 10 rocznica serii). Inni producenci będą chcieli udowodnić, że nie są gorsi. Konsumentom taka konkurencja może przynieść tylko korzyść. Jeśli możemy mówić o jakimś skoku w rozwoju urządzeń mobilnych to nastąpi on właśnie w przyszłym roku. 

[Źródło: Pocket-Lint ]

 

Więcej o:
Komentarze (36)
Wyciekła specyfikacja Samsunga Galaxy S8. Jeśli się potwierdzi, to będzie ważny krok dla całej branży
Zaloguj się
 • kunwyscigowy

  Oceniono 4 razy 4

  Aby wykorzystać 30 mpx w profesjonalnym aparacie trzeba mieć obiektywy warte od 10tys zł w górę (w przypadku szerokokątnych) a w przypadku tele ceny dochodzą do ponad 50 tys! obiektywy te ważą ok 1kg w przypadku np 24-70mm 2.8 oraz 4kg!!! w przypadku 400mm 2.8.
  dodajmy że w aparacie profesjonalnym matryca ma 36 na 24 mm w szajsungu pewnie 7 na 5 mm a obiektyw ma wielkość pół paznokcia!
  No cóż ale jak już od dawna wiadomo marketingowcy, piarowcy zawsze są 300 lat przed aktualną nauką i technologią.

 • kamil-t

  Oceniono 3 razy 3

  Z piunktu widzenia fotoamatora: czy oni powariowali? 30 megapikseli na malutkiej matrycy? Dlaczego "poważniejsze" aparaty fotograficzne z dużo większymi matrycami mają 24, 20 a czasem i 16 Mpix? Czy to aparat dla... mało zorientowanych, by nie napisać dosadniej? Wyjaśnienie dla laika: malutki fizyczny rozmiar piksela to: wysokie szumy, niska czułość i niemożność fotografowania w słabym oświetleniu, kiepskie barwy w słabym oświetleniu, niski zakres dynamiczny (brak jednoczesnego oddania szczegółów w najjaśniejszych i najciemniejszych partiach obrazu), kiepska plastyka... przecież obraz z matrycy np. 8-megapikselowej byłby po prostu znacznie lepszy!!!

 • 1234qwerty

  Oceniono 3 razy 3

  Kolejny kontrolowany przeciek.

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 4 razy 2

  może mieć miliard megapikseli i 18000 GB RAM - ale to wciąż będzie tylko tandetny i wybuchający samsung z lagującym androidem.

 • Andrzej Neustein

  Oceniono 2 razy 2

  Niech jeszcze zrobia tak aby nie odrzucał połączen jak telefon jest w kieszeni.

 • rizzy

  Oceniono 1 raz 1

  O, nowy tytuł :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX