European VR Congress - już za miesiąc rusza największe w Polsce wydarzenie poświęcone rzeczywistości wirtualnej

Robert Kędzierski
European VR Congress

European VR Congress (Fot. Materiały prasowe European VR Congress)

Technologia związana z rzeczywistością wirtualną rozwija się w zawrotnym tempie i ma wpływ na coraz więcej branż i dziedzin życia. European VR Congress, który odbędzie się za miesiąc, będzie doskonałą okazją, by poznać najistotniejsze trendy związane z wirtualną rewolucją.

W dniach 3-4 listopada w Centrum Nauki Kopernik.w Warszawie odbędzie się European VR Congress  - impreza poświęcona w całości rzeczywistości wirtualnej.

Podczas kongresu odbędzie się kilkanaście debat i prezentacji prowadzonych zarówno przez producentów sprzętu związanego z VR, jak i ekspertów specjalizujących się w tej branży. Możemy spodziewać się obecności wielu topowych firm i mediów.

European VR CongressEuropean VR Congress Fot. European VR Congress

Do czego przyda się VR?

Kongres będzie doskonałą okazją do tego, by przekonać się jakie praktycznie zastosowania może mieć rzeczywistość wirtualna. Branża z nią związana bardzo intensywnie się rozwija. Można stwierdzić, że z VR da się już normalnie korzystać, a jeśli sprawia to jeszcze pewne problemy jest tak tylko dlatego, że wciąż kształtują się odpowiednie standardy. Warto je poznać zanim zaczną w pełni obowiązywać.

Czytaj też: PlaystationVR - sprawdziliśmy jak działa i jakie daje wrażenia. 

European VR Congress pozwoli ocenić przydatnoość VR w służbie medycyny, potencjał wykorzystania VR w branży budowlanej, turystycznej. A także w mediach.

European VR CongressEuropean VR Congress Fot. Materiały prasowe European VR Congress

 

Wystawa sprzętu

W trakcie towarzyszącego kongresowi Expo będzie można osobiście przetestować najnowszy sprzęt związany z VR - przekonać się, że korzystanie z tej technologii jest dziś proste i niezbyt kosztowne. 

European VR Congress będzie też okazją do poznania ciekawych ludzi, osób, które o VR wiedzą wiele i chętnie podzielą się wiedzą. 

Zobacz także
  • Sprzęt zaprezentowany na konferencji Google 4 października 2016 Podsumowanie konferencji Google. Sporo nowego sprzętu, ale głównym aktorem Google Assistant
  • Tim Cook, Apple, CEO Apple Tim Cook: "Nic nie zastąpi kontaktu z drugim człowiekiem". Apple stawia na rzeczywistość rozszerzoną
  • Polski YouTube jest pełen ciekawych treści 9 najciekawszych polskich kanałów na YouTube, których jeszcze nie znasz
Komentarze (2)
European VR Congress - już za miesiąc rusza największe w Polsce wydarzenie poświęcone rzeczywistości wirtualnej
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje