Stworzyli Siri dla Apple, teraz są w rękach Samsunga. Sztuczna inteligencja nowym polem bitwy o konsumenta

Robert Kędzierski
Samsung przejął platformę Viv specjalizującą się w sztucznej inteligencji. Jej twórcy mają na swoim koncie wielkie dokonanie: stworzyli Siri. Ale Viv ma być od niej znacznie bardziej inteligentna.

Tech Crunch informuje o nowym zakupie Samsunga. Koreański gigant najwidoczniej ma poważne plany związane ze sztuczną inteligencją, bo przejął właśnie platformę Viv.  Jak wyjaśnia BGR w jej ramach toczą się prace nad futurystycznymi rozwiązaniami, które mają uczynić rozwiązania takie jak Siri "wręcz przestarzałymi". 

Czytaj też: Sercem smartfona staje się wirtualny asystent i sztuczna inteligencja. Google Pixel zaprezentowany. 

Twórcy Viv twierdzą, że ich platforma szybko uczy się nowego użytkownika i pozwala na prowadzenie normalnej rozmowy. Algorytmy rozumieją kontekst wypowiedzi. Viv jest programem, który "sam siebie tworzy" - jest w stanie samodzielnie pisać własny kod. W ten sposób może zająć się kwestiami, których użytkownik nawet nie porusza.

Szczegóły działania Viv przedstawił w swoim materiale Daniel Maikowski.

Viv różni się od Siri czy Google Now tym, że analizuje różne rzeczowniki w zdaniu i w sposób niezależny dobiera odpowiednią i całkowicie użyteczną odpowiedź. To oznacza, że będziesz mógł zadać Viv znacznie dłuższe i bardziej skomplikowane zapytania. Będziesz mógł mówić w sposób bardziej naturalny, tak jakbyś rozmawiał z inną osobą
 

Wojna na sztuczną inteligencję

Decyzja Samsunga może być kluczowa w dalszym rozwoju produktów firmy. Niedawna konferencja Google udowodniła, że to właśnie możliwości sztucznej inteligencji, a nie sprzętu, mają przesądzić o przydatności urządzenia. Przejęcie Viv może umożliwić Samsungowi uniezależnienie się od Google i Google Assistenta. 

Możliwości sztucznej inteligencji mogą stać się nowym polem bitwy o konsumentów. W niedalekiej przyszłości użytnownika może nie obchodzić, czy ma urządzenie z Androidem z czy z iOS, ale jak dobrze działa wirtualny asystent. Konkurencja na tym polu jest bardzo dobra dla konsumentów. Z rozwiązań nad którymi pracuje Google, Apple, Samsung, Microsoft i Amazon będzie można wybrać najlepiej dopasowane do własnych potrzeb. 

 

Więcej o:
Komentarze (4)
Stworzyli Siri dla Apple, teraz są w rękach Samsunga. Sztuczna inteligencja coraz powszechniejsza
Zaloguj się
 • jorn

  Oceniono 2 razy 0

  A co się dzieje z samsungowym systemem operqcyjnym Bada? Sprzedaliście telefony w toto wyposażone, a potem mieliście klietów w dupie i zostawiliście ich bez wsparcia. W związku z tym przy zakupie nowego telefonu ja postanowiłem mieć Samsunga w dupie i kupiłem Sony.

 • 4v

  0

  Ech, nadal wirtualny asystent. Wciąż nie potrafią wyjść spoza schematu myślowego. Wciąż ten samochód ma kształt dorożki, tyle że bez konia.

  Za kilka lat to nie będzie żaden asystent. To będzie inteligentny czatbot. Ludzie są coraz bardziej samotni, potrzebują tego. I twarz, dostanie piękną twarz, piękną mimikę i (zapewne) piękne ciało, modowalne niczym w simsach, albo raczej japońsko-koreańskich erpegach mmo (i grach erotycznych od illusion). I to będzie początek rewolucji, której już nie da się zatrzymać...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX