Domowe drukarki 3D do kupienia w sieci hipermarketów

Na mocy umowy podpisanej z polsko-szwedzkim startupem Skriware, domowe drukarki 3D tego producenta weszły właśnie do sprzedaży detalicznej w sieci hipermarketów Auchan na terenie całego kraju.

Drukarka 3D Skriware ma być przeznaczona dla domowego użytkownika, zatem jej obsługa jest maksymalnie uproszczona. Stąd zastosowano w niej rozwiązanie typu "kliknij i drukuj", czyli drukowanie modeli 3D po jednym kliknięciu myszką. Uprzednio przygotowane projekty są pobierane z platformy Skrimarket.com i przesyłane do drukarki przez Wi-Fi.

Historia Skriware zaczęła się od sukcesu kampanii na serwisie crowdfundingowym Kickstarter. Udało się tam zebrać środki nie tylko na samą drukarkę, ale także wspomnianą wcześniej platformę z modelami 3D. Skrimarket.com skupia zarówno twórców mogących zarabiać na swoich projektach, jak i początkujących użytkowników chętnych do zgłębiania wiedzy o technologii druku 3D.

Czytaj więcej: Boeing w Księdze Rekordów Guinnessa. Wydrukowali w 3D coś naprawdę dużego

Drukarka 3D Skriware dostępna w sieci hipermarketów Auchan kosztuje 3680 zł (promocyjna cena do końca października). Możliwy jest zakup sprzętu w systemie ratalnym. Do każdego egzemplarza dołączana jest szpula filamentu do druku 3D.

Zobacz też WIDEO: Google Alo. Komunikator na sterydach

Więcej o:
Komentarze (68)
Domowe drukarki 3D do kupienia w sieci hipermarketów
Zaloguj się
 • info0

  Oceniono 3 razy 3

  3700zł? Za coś na czym nie można samemu nic zrobić? Serio? O_O

  Kumpel zrobił sobie drukarkę 3D samemu za połowę tej kwoty... Z czego najwięcej i tak kosztują wkłady do druku 3D. Projekty drukarek 3D są na necie. ;)

 • atarixe

  Oceniono 1 raz 1

  szkoda kasy na taki szmelc taca nie podgrzewana. Co na tym można wydrukować ? Taka drukarka powinna kosztować max 1000zł o jeden silnik krokowy więcej niż w zwykłej plujce. I to nagle ma kosztować 3000 tyś więcej !

 • sselrats

  Oceniono 1 raz 1

  Nowoczesna Polska

 • kocurxtr

  Oceniono 2 razy 0

  jakie jest pole wydruku ?
  jakich materiałów można używać ?
  czy ma bazę materiałów - i w związku z tym nie trzeba ręcznie dobierać parametrów druku ? (prędkość, temperatura, grubośc warstwy itd...)

  jest ogrom różnorodnych materiałów z których można robić ciekawe rzeczy - HIPS PLA ABS ABS+ , metalizowane, elastyczne itd...
  czy można ich używać ?

  jaki jest rodzaj napędu: prowadnica + śruba, czy może paski (które lubią się z czsem rozciągnąć) ?

  zbyt wiele niewiadomych jak na prawie 3700PLN ...

  za 370 PLN mógłbym zaryzykować i się pobawić z opcją wkurzenia się i wywalenia na śmietnik

 • miszmasz51

  Oceniono 2 razy 0

  Po co mnie taka drukarka, skoro nie mogę jej sam zaprogramować i "wydrukować" tego, co mnie akurat potrzebne?

 • hrabia_wronski

  Oceniono 4 razy 0

  Avast nie pozwolil wejsc na strone Skrimarket.com twierdzac ,ze jest niebezpieczna.

 • hrac

  Oceniono 4 razy 0

  Trochę przypomina mi to startup z mazurskiego O. - Proponował gotek 3000-5000 zarobku, a ludzie zarabiali 300-500 miesięcznie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX