WhatsApp wprowadza rozmowy wideo dla iOS i Androida. Jak je włączyć?

Najnowsza aktualizacja komunikatora WhatsApp w wersji beta wprowadza rozmowy wideo dla użytkowników smartfonów z iOS oraz Androidem. Pogłoski o pracach nad tą funkcją krążyły po sieci już od pewnego czasu.

Na razie rozmów wideo nie znajdziecie w wersji finalnej WhatsApp. Żeby je sprawdzić już teraz musicie się zapisać do programu testów beta z poziomu strony aplikacji w Google Play.

Co ważne, obie strony chcące nawiązać ze sobą połączenie wideo muszą mieć zainstalowaną wersję beta WhatsApp (taki komunikat widać na poniższym zdjęciu).

Interfejs funkcji rozmów wideo w WhatsApp jest bardzo prosty. Na ekranie widać zaledwie kilka przycisków (przełączanie się między kamerami, wiadomość tekstowa, wyłączenie mikrofonu). Dodatkowo możemy zostawić wiadomość głosową jeśli druga strona w danym momencie nie odbierze połączenia. Jakość obrazu i głosu wydaje się zadowalająca.

Rozmowy wideo w komunikatorze WhatsAppRozmowy wideo w komunikatorze WhatsApp źródło: zrzuty ekranowe

Czytaj też: Facebook ma kłopot. Niemcy mówią NIE zbieraniu danych z WhatsAppa

Należy przypuszczać, że lada moment funkcja rozmów wideo zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom WhatsApp w wersji finalnej, więc wszystkim po prostu polecamy uzbroić się w cierpliwość.

Więcej o:
Komentarze (9)
WhatsApp wprowadza rozmowy wideo dla iOS i Androida. Jak je włączyć?
Zaloguj się
 • joankb

  Oceniono 1 raz 1

  I znowu jakiś specjalista od słupków w excelu gmyra w dobrej aplikacji.
  Ludzie płacili za whatsapp chcąc mieć PROSTY komunikator, nie kombajn, nie Skype.
  No to trzeba popsuć.

 • tatankaiyotake

  Oceniono 12 razy 0

  whatsappa uzywam jako komunikatora tekstowego. kilka razy probowalem rozmow glosowych, ale jakosc byla nieakceptowalna, nawet gdy oba telefony byly podlaczone do wifi. na tym polu skype po prostu miazdzy - na razie poki co.

 • Wojciech Masiak

  Oceniono 5 razy -1

  strasznie coś tu skajpa reklamujecie w komentarzach. używam whatsappa do dzwonienia i nie miewam problemów z połączeniem. jestem bardzo zadowolony. (skajpa w telefonie nie używam).

 • pawel.lewski

  Oceniono 2 razy -2

  Po cholerę mi coś, co próbuje dublować już istniejący Skype ale do pięt mu nie dorasta? Po co próbować zakalec jeżeli mamy dobre ciasto?

 • naczelny68

  Oceniono 5 razy -3

  whatsup nadaje się tylko do chatowania dzwonienie to tam nie działa
  a o wideo to zapomnij :) polecam Skype video, viber call, whatsup chat,

  nie ma programów idealnych tak jak niema idealnych aut każde ma jakąś specjalizacje

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX