Komentarze (45)
Polacy nie dostaną odszkodowań od Volkswagena? Koncern idzie w zaparte: "Nie złamaliśmy prawa"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • d2b

  Oceniono 6 razy -2

  To, że Volkswagem powinien płacić kary do budżetów krajów gdzie sprzedaje pojazdy to oczywiste. Natomiast nie rozumiem dlaczego miałby wypłacać odszkodowania właścicielom? Ilu kupujących samochód interesuje się tym jaką pojazd ma emisję spalin? Zdecydowaną większość użytkowników to wali, patrzą tylko na moc, prędkość, wyposażenie i estetykę.

 • doroboo

  Oceniono 2 razy -2

  Jedyne rozwiązanie jest dość oczywiste i proste: przestać kupować samochody tego koncernu. Co więcej da ono do sporo myślenia wszystkim producentom. Oni nie boją się procesów, ponieważ są na nie przygotowani i najzwyczajniej w świecie mają wliczone to w swoją działalność tak, jak prasowe brukowce. To co natomiast zaboli, to spadek sprzedaży, którym z pewnością zainteresują się wszyscy udziałowcy i zainteresowani. A marek samochodów jest mnóstwo i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie spoza oferty tego koncernu. W Polsce natomiast powinien się tym zainteresować UOKiK, bo tylko on ma realne możliwości i narzędzia oddziaływania na lokalny oddział tego koncernu.

 • 92ilme

  Oceniono 6 razy -2

  Polacy powinni przystapic do pozwu zbiorowego w USA. Prawo anglosaskie jest prawem precedensow. Skoro VW przegral w USA to wyrok przed sadem amerykanskim moglby byc tylko na korzysc Polakow. Mysle, ze w Polsce jest wiecej Volkswagenow niz w USA. Mozna byloby wiec wygrac kilkanascie miliardow dolarow.

 • rstipes

  Oceniono 4 razy -2

  Komisja Europejska nakazała VW zapłacić. Koncern ma taką pozycję, że może sobie igrać z Unią. Jak igrają sobie polaczki, węgierki i inne kraje. Unia w Europie miała być z definicji przeciwwagą dla mocarstw i potęg gospodarczych jak stany chiny Rosja. Ale to wymaga współpracy. Jak w drużynie piłkarskiej. Dzięki takim eurosceptykom jak kaczynski i jego pomazańcy wszystkie europejskie kraje z osobna utoną w odchodach w/w.

 • y0rg

  Oceniono 4 razy -2

  A co na to rzad, gdy Polacy są traktowani jako gorszy sort?

 • david_37

  Oceniono 4 razy -2

  Czyli znowu wszystko zwalą na hitlerowców. Szlachetni Niemcy by tego nie zrobili.

 • der-rauber

  Oceniono 6 razy -2

  Nie kupię NIC od VW. Przez lata byłem fanem marki. Nie lubię nieetycznych firm.

 • ganro

  Oceniono 12 razy -2

  Akurat Polacy to kupują najbardziej smrodliwe i zdezelowane VW z całej UE więc nam to nie przeszkadza.

 • simr1979

  Oceniono 4 razy -2

  VW ma stuprocentową rację - jedyną krzywdą jaką wyrządził było urażone ego polityk(ier)ów od lat usiłujących swoimi debilnymi pomysłami sterować rozwojem technicznym motoryzacji. Ale jak widać poniżej, ciemny lud wszystko kupi.

 • Adam Czarnecki

  Oceniono 6 razy -4

  Hmm Rzepliński będzie niedługo wolny, niech go Volkswagen wynajmie :) Już udzielił kilku wywiadów do Niemieckich gazet i nie wypowiadał się tam o Polsce miło więc Niemcom powinien pasować ...

 • japka_putina

  Oceniono 6 razy -4

  Niemal od dnia wybuchu afery było wiadomo, ze europejskie prawo jest dziurawe, a oszustwo VW może okazać się legalne, przynajmniej dla sądu. Być może VW doszedł w końcu do wniosku, że spełniając życzenia oszukanych klientów i całej reszty oddychającej spalinami, sami poszliby z torbami, a mogą przecież pokazać palec. Może tylko od dawna czekali z tym oświadczeniem, aż smród zniknie. Musieli brać też pod uwagę, że oszukiwali prawie wszyscy producenci, a UE o tym świetnie wiedziała od wielu lat. Mimo tego, oświadczenie, że nie zapłacą grosza, bo ich oszustwo nie było nielegalne, jest straszliwym samobójem. Nie kupiłbym ani nowego, ani używanego samochodu wyprodukowanego przez firmę, która bezczelnie i bez skrupułów oszuka mnie, jeśli prawnicy powiedzą, że nic za to nie grozi. Ilu ludzi świadomie kupi samochód od oszusta? Niestety, jak uczy historia motoryzacji, w tej branży można zbankrutować zbyt mocno starając się zrobić dobry samochód, albo robiąc naprawdę fatalne samochody, ale jak dotąd nie udało się zbankrutować nikomu, kto sprawnie i planowo oszukiwał klientów, udając aniołka.

 • jan.w2

  Oceniono 8 razy -6

  Europa, to w zasadzie niemiaszki, potomkowie nazistów rozdają w Europie karty.

 • acototak

  Oceniono 11 razy -7

  Dane dotyczące zużycia paliwa i szkodliwości spalin nie są prawdziwe u któregokolwiek producenta samochodów. To że norma emisji spalin jest przekroczona nie ma dla kierowcy najmniejszego ekonomicznego znaczenia, może co najwyżej wpływać na "sumienie ekologiczne".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX