Duże zmiany w WhatsApp. Można już wysyłać GIFy, na razie jednak tylko z iPhone'a

W sklepie App Store pojawiła się nowa wersja aplikacji WhatsApp. Nareszcie dodano obsługę GIFów, obecną już od dawna w innych komunikatorach.

W sklepie z aplikacjami dla iOS pojawiła się nowa wersja aplikacji WhatsApp. Dodano w niej obsługę GIFów, które w konkurencyjnych aplikacjach są już od dawna.

Na szczęście zadbano o dobre przygotowanie funkcji, co może spodobać się użytkownikom komunikatora tak bardzo, że wybaczą oni sporą zwłokę w dodaniu tej - dla niektórych bardzo istotnej - funkcji.

Co istotne, WhatsApp nie poprzestał na możliwości wysyłana GIFów wybranych z galerii na urządzeniu. Pozwala także dodawać GIFy z dość bogatej kolekcji dostępnej w aplikacji. Umożliwia także edycje GIFów przed dodanie do nich napisów lub ich przycięcie.

Co więcej, od teraz można także zmienić 6-sekundowy film w animację GIF i wysłać ją znajomym.

Widać, więc że Facebook (WhatsApp należy do tego portalu społecznościowego) nie zapomina o tym komunikatorze dodając do niego nowe funkcje. Na razie tylko w iOS, jednak z czasem powinna pojawić się ona również w aplikacji na Androida.

Co ciekawe, Facebook ostatnio dodaje do swoich komunikatorów funkcję znikających po 24 godzinach obrazków, znaną ze Snapchata (którego Facebookowi nie udało się przejąć). Pojawiła się już w Instagramie i w Messengerze, a od kilku dni podobna funkcja testowana jest również w WhatsApp.

Więcej o:
Komentarze (7)
Duże zmiany w WhatsApp. Od dziś możecie przesyłać GIFy, na razie tylko z iPhone'a
Zaloguj się
 • tgaw

  Oceniono 6 razy 0

  początek końca skądinąd niezłej, bo prostej i funkcjonalnej apki... za chwile Whatsapp wyewouluje w kombajn shoppingowo-spolecznosciowo-krajoznawczy z funkcja multimedialnej konwersacji, na szczescie konkurencja nie śpi, i stworzy cos lekkiego i prostego do wysylania krótkich tekstowych wiadomości...

 • kac

  0

  A push mail działa ? Ups, dalej nie.

 • kermitek1

  0

  Ale moglibyście sprawdzić.... a Androida też działa

 • myszykiszek

  0

  Ojej, a Hangouts mają taką funkcję od miesięcy, czy może od lat?

 • pxyz

  Oceniono 17 razy -1

  była świetna, lekka, szybka aplikacja.. a teraz się gimbazi....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX