Lenovo wstrzymuje się z premierą nowego Moto 360. Koniec inteligentnych zegarków?

Z rynkiem smartwatchy dzieją się niedobre rzeczy. Google opóźnia premierę nowej wersji oprogramowania Android Wear 2.0, a jeden z najlepszych inteligentnych zegarków - Moto 360 (2 gen) jak na razie nie doczekał się następcy. I możliwe, że w ogóle się nie doczeka.

W maju tego roku, na konferencji Google I/O 2016 gigant z Mountain View zapowiadał wersję 2.0 systemu Android Wear - oprogramowania przeznaczonego na smartwatche. Stabilna wersja platformy nie została jednak udostępniana. Wiemy także, że nie stanie się to już w tym roku, a najprawdopodobniej na początku przyszłego.

Czy to koniec Moto 360?

Na domiar złego - jak donosi serwis The Verge - jeden z największych producentów smartwatchy wstrzymuje się z premierą nowej wersji swojego inteligentnego akcesorium.

Mowa o Lenovo. Jak na razie nie zobaczymy trzeciej generacji zegarka Moto 360. Jak twierdzi Shakil Barkat, szef rozwoju produktu Moto, firma nie widzi w tym momencie dostatecznego popytu na inteligentne zegarki by był sens wypuszczać nowy produkt każdego roku. Shakil Barkat nie wyklucza jednak, że Lenovo powróci w przyszłości na rynek z nowym zegarkiem.

Wielka szkoda, gdyż Moto 360 (1 gen) był pierwszym smartwatchem na rynku z okrągłym ekranem. Moto 360 (2 gen) jest także jednym z najlepszych modeli na rynku i jednym z niewielu działającym na platformie Android Wear.

Rynek smartwatchy ma problem

Pod koniec października informowaliśmy was o drastycznych spadkach sprzedaży inteligentnych zegarków. Problemy ze sprzedażą smartwatchy mają wszyscy, od Apple i Samsunga (który właśnie rozpoczął sprzedaż Gear S3) po LG, Huawei i mniejszych producentów tych urządzeń.

Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy są z pewnością ograniczone możliwości zegarków, co - przynajmniej częściowo - miał zmienić Android Wear 2.0. Jak na razie zegarki w rzeczywistości powielają możliwości smartfona, a więc dla niektórych są całkowicie zbędnym gadżetem.

Czytaj też: Duży zegarek o dużych możliwościach. Recenzja LG Watch Urbane 2

Więcej o:
Komentarze (31)
Lenovo wstrzymuje się z premierą nowego Moto 360. Koniec inteligentnych zegarków?
Zaloguj się
 • gleen_666

  Oceniono 21 razy 17

  Potrzebne to komu jak dziura w moście . Zegarek z baterią na 12 godzin i co on oferuje odbieranie sms co moge zrobić telefonem w kieszeni albo rozmawianie przez zegarek który łączy sie z telefonem bez sensu kompletnie. Powinien do tego być smart korek do dupy zeby wibrował jak dostane sms pierdział jak ktoś dzwoni

 • flyer

  Oceniono 14 razy 14

  Kiedyś uczono mnie, że marketing to metoda na uświadamianie konsumentom potrzeb, których nie są świadomi - czytaj wmawianie im, że czegoś potrzebują, czego tak naprawdę nie potrzebują ;>. Rynek tych osób, którym można było wmówić, że potrzebują smartwatcha się nasycił i tyle - reszta jest oporna na manipulacje. Owszem - jeżeli taki zegarek kosztowałby 50 zł i jechał na jednym ładowaniu parę dni, to byłby popyt, a tak figa.

 • rkunta

  Oceniono 5 razy 3

  człowiek bez smartwatcha jest jak ryba bez roweru

 • wymagany_login

  Oceniono 4 razy 2

  Czyżby ludzie jednak nie dali sobie wcisnąć kolejnego shitu?

 • m.godwin

  Oceniono 4 razy 2

  Kiedy był początek?

 • pytlarro

  Oceniono 6 razy 2

  doskonala analiza, jako przyklad spadku sprzedazy inteligentnych zegarkow z winy braku nowej wersji androida, podano dwa modele, ktore nawet nie sa na androidzie. Zegarek samsunga uzywa systemu Tizen

 • iniesta

  Oceniono 1 raz 1

  Świetny tekst. Bez ani jednej liczby, bez śladu analizy. Tylko - słuchajcie, nie jest dobrze. Jakie problemy ze sprzedażą? Może spojrzeć do gfki? Autor pisze, że producenci nie wprowadzają nowych modeli, a tymczasem tylko Lenovo nie wprowadza, Samsung wprowadził właśnie przed chwilą, bo ... no dlaczego Panie Redaktorze.... bo... bo nie używa Android Wear, brawo!!
  Dyletanci

 • wuk4

  Oceniono 3 razy 1

  A u mnie w kiosku na osiedlu nastąpił koniec sprzedawania kolorowych zapalniczek o kształtach erotycznych... To już naprawdę... prawdziwy koniec... Nostradamus na pewno to przepowiedział.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX