Prezes Microsoft uspokaja zdenerwowanych akcjonariuszy. "Nie ma mowy o opuszczeniu tego rynku"

Robert Kędzierski
Satya Nadella, prezes Microsoft, podczas spotkania z akcjonariuszami musiał zapewniać, że firma nie zamierza pożegnać się z rynkiem urządzeń mobilnych z Windows.

Podczas ostatniego spotkania z inwestorami i entuzjastami mobilnych urządzeń z Windows prezes Microsoftu musiał się nieco tłumaczyć. I uspokajać zniecierpliwionych zwolenników swojej firmy.

Czytaj też: Świat to Android z domieszką iOS. Inni nie istnieją. 

Satya Nadella usłyszał bowiem dość kłopotliwe pytanie.

Czy mógłbyś mnie uspokoić i opowiedzieć jaką masz wizję dla urządzeń mobilnych?

- spytał jeden z uczestników spotkania.

Szef Microsoft odpowiedział, że firma będzie się rozwijać na różnych obszarach działalności, ale "nie ma mowy o opuszczeniu rynku urządzeń mobilnych". Nadella ponownie potwierdził, że Microsoft szykuje przełom w tym zakresie.

Stworzymy urządzenie wyjątkowe, z naszym oprogramowaniem o wyjątkowych możliwościach. Stworzymy też nasze aplikacje na Androida i iOS. To należy zrobić, by osiągnąć jak najwyższy poziom naszych innowacji.

- stwierdził Nadella cytowany przez IBT

Uczestnicy spotkania przypomnieli mu jednak, że nawet niedawno wydana aplikacja Pix, służąca do robienia i ozdabiania zdjęć, nie ukazała się na mobilnej wersji Windows. Smutna prawda jest taka, że ten przykład doskonale potwierdza trend: Microsoftowi bardziej opłaca się tworzenie aplikacji na iOS i Androida, bo użytkowników tych platform jest po prostu znacznie więcej. Na konsumentach Windows Phone i Windows 10 na smartfony nie sposób zarobić. Udział systemu Microsoftu w rynku światowym wynosi... 0,4 procent.

Więcej o:
Komentarze (4)
Prezes Microsoft uspokaja zdenerwowanych akcjonariuszy. "Nie ma mowy o opuszczeniu tego rynku"
Zaloguj się
 • wolf2000

  0

  Kolejna próba opanowania rynku mobilnego przez M$ i kolejna spektakularna klapa.Czego się Microsoft dotknie to zepsuje. Microsoft to taka bardzo specyficzna firma która potrafi dobrze funkcjonować tylko w warunkach całkowitego monopolu. Bez tego oni są jak dzieci we mgle.

 • ceramiczne_plecki

  Oceniono 2 razy 0

  "Stworzymy też nasze aplikacje na Androdia i iOS. "

  Wątpię, że powiedział "Androdia" :)

  Pan redahtor nadal nie czyta tego co przekleja z translatora. WSTYD!

 • sacc77

  Oceniono 1 raz -1

  Coś mi się zdaje, że los tej marnej podróby prezesa MS jest już przesądzony.
  Akcjonariusze nie popuszczą i nie odpuszczą mu grzechów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX