Znamy przyczynę samozapłonu baterii w Note 7. Zawiniła zbyt ciasna obudowa

Samsung wciąż nie znalazł przyczyny samozapłonu baterii w Galaxy Note 7. Zrobiła to jednak firma Instrumental. Specjaliści ustalili, że prawdopodobną przyczyną incydentów był "agresywny design".

W drugiej połowie tego roku Samsung przeżył nie lada piekło. Jeden z jego flagowych smartfonów - Galaxy Note 7 miał problemy z samozapłonem. Na całym świecie spłonęły dziesiątki sztuk tego modelu, a w październiku południowokoreański gigant zdecydował się na zakończenie produkcji i całkowite wycofanie telefonu z rynku.

W dalszym ciągu oficjalna przyczyna zapłonów Note 7 nie jest znana. Samsung w dalszym ciągu bada sprawę, jednak w sieci pojawił się niezależny raport firmy Instrumental.

Specjaliści z Instrumental rozebrali i przyjrzeli się smartfonowi. Dzięki temu ustalili, że poszczególne podzespoły telefonu są zamknięte w bardzo ciasnej obudowie.

wnętrze Note 7wnętrze Note 7 fot. ze strony instrumental.ai

Akumulatory litowo-jonowe stosowane w telefonach zwiększają objętość w trakcie działania. Z powodu braku miejsca wewnątrz obudowy poszczególne warstwy baterii miały ze sobą kontakt, co nigdy nie powinno się zdarzyć. W efekcie ogniwa mocno się nagrzewały, co mogło skutkować zapaleniem się akumulatora. Co ważne, im większy nacisk na obudowę telefonu, tym większe ryzyko samozapłonu.

Instrumental sugeruje więc, że Samsung przesadził z wielkością baterii w Note 7. W tym przypadku zastosowanie mniej pojemnej baterii powinno było wyeliminować problem. To niestety wiązałoby się ze skróceniem czasu działania na jednym ładowaniu.

Więcej o:
Komentarze (29)
Wiemy dlaczego Note 7 wybuchał. Przyczyną była zbyt ciasna obudowa
Zaloguj się
 • alberto_srapovoli

  Oceniono 16 razy 12

  To tak samo, jak za ciasne spodnie moga byc przyczyna eksplozji jader.

 • maciej.forum

  Oceniono 4 razy 2

  Cienkie jak naleśniki smartfony, szczelnie zamknięte co utrudnia odprowadzenie ciepła plus mocne podzespoły i kłopot gotowy. Myślę że takich zdarzeń możemy się spodziewać więcej w przyszłości.

 • jakub13579

  Oceniono 6 razy 2

  To już wiem skąd te wybuchi byli się w Tupolewie wybuchnęli. Nie mógł maciorawicz od razu zajawić tej siurpryzy?

 • Piotr Nowak

  Oceniono 1 raz 1

  Od razu dało się zauważyć, że bateria była przesadnie wielka. Naładowany telefon działał ponad 6 godzin!

 • piehemoth

  Oceniono 3 razy 1

  Z.
  A.
  M.
  A.
  C.
  H.

 • po_co_mi_konto

  0

  wiecie, czy znacie prawdopodobną przyczynę? bo to nie to samo.

 • wolf01

  0

  A ktoś już kiedyś napisał że to przez układ ładowania zintegrowany z procesorem i zbyt duży prąd ładowania baterii

 • annx78

  0

  wraca czy nie wraca??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX