Komentarze (96)
Uber ma spory kłopot z rowerzystami i dlatego zawiesza działanie tej usługi. "Pojazdy nie są gotowe, by wyjechać na drogi."
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • mkk3a

  Oceniono 4 razy -2

  i tak bezpieczniej, niż z normalnymi kierowcami. Chcialbym dożyć czasów, że na publicznych drogach dopuszczone do ruchu będą tylko autonomiczne pojazdy.

 • zz1026

  Oceniono 6 razy -2

  "Inne doniesienia mówią o jeszcze poważniejszym problemie. Jeden z autonomicznych samochodów Ubera zignorował czerwone światło"

  a moze to byl autonimczny kierowca w wersji sport?
  wiecie taki ktory przejezdza na czerwonym albo sie wpycha

  pomyslcie rok 2050 same autonomiczne pojazdy
  wszystko ladnie pieknie pojazdy sie komunikuja korkow nie ma wypadkow nie ma
  i nagle w opcji za 30000 zlotych mozecie dokupic opcje "janusz" tez autonomiczne auto ale takie ktore np na lewoskrecie wepchnie sie przed szereg, jak zapali sie zolte swiatlo to przyspieszy w terenie zabudowanym bedzie grzal 90 km/h a jak pieszy bedzie za dlugo przechodzil to janusz zacznie trabic
  koniec koncow autonomiczny janusz bedzie doejzdzal wszedzie szybciej bo zawsze sie przed innych autonomicznych frajerow wepchnie

 • grenlandzki-opos

  Oceniono 7 razy -3

  Zatem czym wadliwe zachowanie AI różni się od naturalnego zachowania certyfikowanych, polskich kierowców? I czemu ich "działania" nikt nie "zawiesza"?

 • adam66-sz

  Oceniono 7 razy -3

  A jeszcze niedawno dziennikarze śpiewali z zachwytu nad tym Uberem. A tu taki głupi przypadek... Nie widzi pieszych i rowerzystów...

 • beaviso

  Oceniono 7 razy -5

  A jak jest w Polsce? Zwracam uwagę na ciekawy przepis w Kalifornii, dotyczący skrętu w prawo w sytuacji gdy wzdłuż prawej krawędzi jezdni jest wytyczony pas dla rowerów - tak jak na grafice w artykule: www.sfbike.org/news/bike-lanes-and-right-turns/ Bardzo logiczne i, rzekłbym, takie normalne. W Polsce za coś takiego faceci w obcisłych gaciach pewnie skopaliby mi samochód, a film umieściliby w internecie jako przykład usiłowania morderstwa na pedalarzu, który ma przecież SWÓJ ŚWIĘTY PAS. A jeszcze gdybym musiał zatrzymać się i przepuścić pieszego, powodując konieczność zwolnienia przez rowerzystę za mną, oj to w ogóle działoby się :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX