Nadchodzi aktualizacja Windows 10. Jest tak poważna, że Microsoft mógłby zmienić nazwę systemu

Robert Kędzierski
Już w kwietniu do użytkowników powinna trafić ważna aktualizacja dla Windows 10. Otworzy drogę do swobodnego korzystania z hologramów, wirtualnej rzeczywistości i takich urządzeń jak HoloLens.

Serwis MSPowerUser donosi, że Microsoft już w kwietniu  zaprezentuje aktualizację swojego sytemu. Windows 10 Creators Update ma pozwolić na łatwiejsze korzystanie z technologii VR. Użytkownicy będą mogli m.in. tworzyć projekty graficzne w przestrzeni 3D, jak również transmitować rozgrywkę z gier VR.

Nowa wersja systemu Windows 10 będzie oczywiście obsługiwać gogle HoloLens, nad którymi Microsoft pracuje już od dobrych kilku lat.

Windows 10 zaoferuje również wsparcie dla Windows Holographic. To platforma stworzona z myślą o budżetowych goglach VR. Mają być one znacznie tańsze od najpopularniejszych urządzeń na rynku, takich jak Oculus Rift czy HTC Vive

Windows 10 Creators Update wnosi do środowiska Windows tak fundamentalne zmiany, że śmiało można by ją określić mianem nowej wersji tego systemu.

HoloLens w akcjeHoloLens w akcje Fot. Microsft

Czytaj też: Redakcja Next przewiduje najważniejsze trendy na 2017 rok. 

Zabawki niedalekiej przyszłości

Wprowadzenie do systemu usług związanych z platformą Windows Holographic oraz innych funkcji ułatwiających korzystanie z urządzeń VR, to ważny krok dla Microsoftu.

W wirtualną rzeczywistość inwestuje dziś cała branża. Urządzenia, które jeszcze kilka lat temu były bardzo drogie, dziś mocno potaniały. Wzrosły też ich możliwości.

Przykładem jest gogle VR zaprezentowane przez Lenovo. Ważą zaledwie 350 gramów, wyposażone jest w ekran OLED o rozdzielczości 1440x1400 pikseli oraz dwie kamery, które przeniosą użytkownika w cyfrową rzeczywistość. Koszt? 400 dolarów.

 

Właśnie takie urządzenia są dowodem na to, że rzeczywistość wirtualna powoli staje się powszechna. Decyzja Microsoftu, by wspierać ten trend, wydaje się być więc naturalna.

Więcej o:
Komentarze (136)
Nadchodzi aktualizacja Windows 10. Jest tak poważna, że Microsoft mógłby zmienić nazwę systemu
Zaloguj się
 • jami88

  Oceniono 31 razy 27

  A może by tak pomyśleć o dwóch gałęziach
  - windows do zabawy
  - windows do pracy
  Zupełnie mnie nie interesują te gadżety, a z rzeczywistości wolę tę bez przymiotników - na przykład z przyjacielem w kawiarni.

  I wiecie, właśnie w tej chwili przypomniał się stary dowcip o demokracji:

  - Czym się różnie demokracja socjalistyczna od demokracji?
  - Tym samym, co krzesło elektryczne od krzesła.

  Wiem, trochę przesadziłem....

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 17 razy 11

  "Jest tak poważna, że Microsoft mógłby zmienić nazwę systemu"

  widzę, że was trzyma od sylwestra, albo to sarkazm. zmian nie ma praktycznie żadnych.

 • agentwrogiegoukladu

  Oceniono 17 razy 7

  Prawie rok po przesiadce z win7 na win10 mam tylko masę problemów. Zwiechy, brak kompatybilności niektórych programów - pomimo wcześniejszego zapewnienia instalatora, że wszystko będzie OK, problemy z siecią, urządzeniami peryferyjnymi itd. Liczyłem raczej na solidne poprawki do obecnego szajsu, a tu dojdzie obsługa nowych, nikomu niepotrzebnych gówien. Dzięki wielkie.

 • maaac

  Oceniono 7 razy 7

  Hehe "dobra zmiana"?

 • sacc77

  Oceniono 6 razy 6

  Po zintegrowaniu w Windows 2000 2 linii rozwojowych systemu to jest profesjonalnej WIN NT z konsumencką Win-9x nadeszła pora na ponowne ich rozdzielenie.
  Wersja "rozrywkowa" dla gadżeciarzy oraz stabilna wersja PRO do pracy.

 • gj61

  Oceniono 8 razy 6

  Jak widzę obrady polskiego sejmu i członków polskiego rządu, to mam wrażenie że, oni już dawno i bez gogli są w wirtualnej rzeczywistości. A przynamniej w swoim małym świecie.

 • siekier35

  Oceniono 18 razy 6

  ciekawe kiedy to GÓWNO zacznie normalnie działać?!
  pewnie dopiero jak 12 wyjdzie.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX