Elon Musk pomoże ludzkości w rywalizacji ze sztuczną inteligencją

Być może już w przyszłym miesiącu Elon Musk podzieli się ze światem kolejnymi szczegółami na temat projektu "neuronowej koronki". Tajemniczy interfejs komputerowy ma wspomagać pracę ludzkiego umysłu i zrównać jego potencjał obliczeniowy ze sztuczną inteligencją.

Wygląda na to, że szefa Tesli i Space X poważnie niepokoi przyszłość ludzkości i wizja jej zdominowania przez sztuczną inteligencję. Już w minionym roku na konferencji Code 2016 wyjaśniał praktyczne zastosowanie "neuronowej koronki", autorskiego pomysłu interfejsu komputerowego (przypuszczalnie mającego formę implantu) połączonego z korą mózgową, który miałby dać szansę dorównać inteligentnym maszynom. Teraz za sprawą odpowiedzi Muska na pytanie o status projektu na Twitterze temat powraca.

Elon Musk: my już jesteśmy cyborgami

Oto jak w ramach prelekcji na wspomnianej wcześniej konferencji Code 2016, Elon Musk tłumaczył zebranym ograniczenia ludzkiego mózgu uzasadniające konieczność istnienia "neuronowej koronki":

Fundamentalnym problemem jest system wejścia i wyjścia. My już jesteśmy cyborgami - mamy swój cyfrowy odpowiednik lub jego część w świecie wirtualnym, w formie e-maili, czy aktywności w sieciach społecznościowych. Korzystając z komputerów, telefonów i aplikacji mamy większe możliwości od prezydenta USA sprzed 20 lat. Jesteśmy w stanie znaleźć odpowiedź na każde pytanie, możemy się komunikować z dowolną osobą na świecie, robić naprawdę niesamowite rzeczy. Jednak bariera tkwi w braku równowagi w systemie wejścia i wyjścia. O ile ludzkie oczy pełniące rolę wizualnego interfejsu dla mózgu pozwalają agregować ogromne ilości danych, o tyle obsługiwanie telefonu kciukami jest po prostu zbyt wolne.
 

Zdaniem Muska procedura podłączenia do ludzkiego mózgu "neuronowej koronki" nie będzie zbyt inwazyjna za sprawą żył oraz arterii w ciele, które wezmą na siebie rolę kanałów komunikacyjnych.

Czytaj też: Musk ma powody do zadowolenia. Ten wykres udowadnia, że jego wizja przyszłości motoryzacji się spełnia

Więcej o:
Komentarze (50)
Elon Musk pomoże ludzkości w rywalizacji ze sztuczną inteligencją
Zaloguj się
 • Ryszard Witkowski

  Oceniono 26 razy 20

  Do tych wszystkich trolli internetowych, zwłaszcza polskich mędrków, którzy siedzą tylko po to, aby dokopywać takim Muskom, Gatesom czy Bransonom:
  Nie zająkną się ani słowem, że ci goście (kilku wizjonerów) mimo przeciwnościom losu i takim malkontentom jak ci, co mi teraz wstawiają minusy, zapełnili świat komputerami, windowsami, umożliwili ludziom łączyć się ze sobą na całym świecie lub polecieli w kosmos za własne pieniądze i własnymi statkami kosmicznymi. Samochody Tesli są coraz lepsze i to nie wasze wyciągnięte z bawarskich składnic złomów, wypucowane flanelą beemki będą przyszłością motoryzacji, ale samochody Muska. Znajdźcie i zobaczcie sobie film, jak automatyczny kierowca reaguje na wypadek drogowy. Rakiety Space X Elona Muska i samoloty kosmiczne Bransona pokazują, że w kosmicznym wyścigu mogą brać udział nie tylko NASA, Rosja i Chiny, ale też ludzie, którzy poświęcają cały dorobek swojego życia. Wyżej wymienieni mają tyle kasy, że mogliby spokojnie spędzać resztę życia na wymarzonych wakacjach, ale oni wolą robić coś, co za parę lat wszyscy będą uważali za coś bardzo pożytecznego, tak jak komputery, windowsy i internet, bez którego zwykli ludzie nie potrafią się obejść, a już na pewno nie internetowi trolle i hejterzy. Nie przeszkadza im to jednak gnoić Billa Gatesa (często za pomocą spiraconych jego produktów), choć rolę dyżurnego chłopca do bicia przejmują teraz inni jak np. Elon Musk. Ma on w dorobku rakietę Space X, która wylądowała pionowo i samochody Tesla, które mają napęd elektryczny i autopiloty. Znam też historię niepowodzeń i jego rakiet i jego samochodów, ale to wszystko idzie w dobrym kierunku i tak jak w samolotach autopiloty były na początku ciekawostką, do których wielu pilotów podchodziło sceptycznie, a niektórzy nawet wrogo, gdyż obawiali się utraty pracy, tak dzisiaj nikt nie wyobraża sobie współczesnego samolotu pasażerskiego bez autopilota.
  Pokażcie teraz trolle i hejterzy swoje osiągnięcia oprócz sączenia jadu internetowego. Żeby nie być gołosłownym powiem, że zbudowałem i oblatałem w życiu kilka lotni, motolotni i dwa samoloty ultralekkie. Wiem, jaki to jest wysiłek w życiu i jaki nakład czasu, pieniędzy i energii na dodatek tak, aby jeszcze coś innego w tym życiu zrobić, dlatego potrafię docenić takich ludzi jak wyżej wymienieni. I nawet jeśli im się nie powiedzie, to będą mieli mój szacunek za podjęcie walki i poświęcenie.

 • sapere-auso

  Oceniono 4 razy 2

  Elon Musk pomoże ludzkości w rywalizacji ze sztuczną inteligencją
  Zacznie od idiotów z GW?

 • Oceniono 4 razy 2

  Kto zagwarantuje, że nowa ekipa nie zrobi ze Stanów w 1 rok!, tego co u nas nasza ekipa?

  ... V ...

 • Seb Gal

  0

  Jak patrzę na muska po przeczytaniu jego biografii to zastanawiam się czy on w ogóle śpi? :)

 • hhesse

  0

  Rywalizacja człowieka z komputerami za pomocą interfejsu komputerowego...

 • more_info

  0

  Jacek Dukaj "Czarne oceany". Polecam

 • eustachy_sromotny

  Oceniono 2 razy 0

  Ja przestałem nawet ostatnio w kinie wybierać format 3D. Mam wrażenie, że przy 3D gubi się więcej szczegółów obrazu. Odkąd do sal kinowych wprowadzony cyfrowe projektory z większą rozdzielczością obrazu to standardowy obraz 2D wydaje mi się piękniejszy.

 • malwach1

  0

  Jak w trylogii o Hyperionie...

 • jabadam

  Oceniono 2 razy 0

  I to jest przyszlosc moi ludkowie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX