Komentarze (46)
Ściągnęli pirackie treści z sieci Torrent - otrzymują listy z ostrzeżeniem. Wielka akcja największych dostawców internetu
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • mariohudds

  Oceniono 1 raz 1

  A w polszy od razu zamordyzm, konfiskata kompa i do sądu. Dobrze, że nie sybir.

 • mille666

  Oceniono 3 razy 1

  "ruch na nielegalnych stronach" - skoro takie są, to zamykać, a zaglądam gdzie mi się podoba!

 • susdomestica

  0

  Zaraz, ale akcja dotyczy tych co ściągali torenty? To może jednak operator robi tylko dupokryjke dla siebie, żeby nie było że nie reaguje.

 • mercx

  0

  "pobierają pirackie treści ze strony Pirate Bay" ??

 • Trolluj T

  Oceniono 6 razy 0

  VPN + proxy + wymuszanie szyfrowania, tymczasowo rozwiążą problem. Doczekać do końca umowy i podpisać z providerem który nie szpieguje klientów i nie traktuje ich bezpodstawnie jak złodzieja.
  Z treści wynika, że cwaniaczki nie mają żadnych podstaw prócz tego, że ktoś wchodził na określoną stronę - na której można znaleźć również legalne treści.
  Swoją drogą - Virgin mógłby zająć się czymś pożytecznym jak na przykład modernizacją infrastruktury. Brat wykupił internet 50mbit/s, a osiąga najwyżej 20. Po kablu. Na zgłoszenia otrzymuje głupawe wyjaśnienia, że infrastruktura nie pozwala. Oczywiście nie przeszkadza to w kasowaniu za usługę jakiej nie są fizycznie w stanie dostarczać.

 • krosno_plete

  Oceniono 2 razy 0

  U nas w Polsce piractwa nie ma. Jest tylko pobieranie i udostępnianie :)

 • m1224

  0

  Myślę, że ta akcja jest bardzo senowna. Zakładam, że mail idzie do osoby, która podpisała umowę z ISP. A torrenty z grami (np.) może ściągać dziecko abonenta. Zdecydowanie to lepsze niż akcje jak w Polsce, gdzie rozsyła się pseudo-prawnicze-pogróżki, albo nasyła policję, żeby zabezpieczała komputery. Jak ktoś świadomie będzie nadal łamał prawo, to już jego wybór.

 • wrb.gazeta

  Oceniono 4 razy -2

  A nie lepiej wprowadzić ACTA, które Tusk na szybcika wprowadzał bocznymi drzwiami? NA szczescie manifestacje internautów przy najmniej na jakis czas uchronily nas przed cenzurą internetu, Pomysł polegał generalnie na tym, że to dostawcy internetu odpowiadają za to co czytaja i jakie strony odwiedzają ich klienci. W zwiazku z tym to oni mieli by blokować dostęp do wszystkich niepożądanych stron.
  Problem polega na tym że o tym decydowały by różne instytucje typu stop mowy nienawisci itp, czyli oprócz blokowania stron podejrzewanych o piractwo (torrenty to nie piractwo, ale wytlumaczenia by nie bylo) blokowane byly by strony oskarzane np o rasizm, szerzenie teorii spiskowychm antysemityzm, itp. Gdzie wystarczylo by podejrzenie, by z marszu i bez dochodzenia od razu zamknac strone.
  Cezura internetu zbliza sie wielkimi krokami i zaczyna sie od takich akcji, podsianych prawem i dobrymi intencjami jak walka z piractem, rasizmem, potem z tresciami nieodpowiednimi. Na koncu zostanie nam waska lista stron na ktore mozna by wejsc wszystkie w stylu GazWybu

 • stray

  Oceniono 6 razy -2

  Skoro (wg gazety) strony z torrentami w WB są nielegalne, to dlaczego operatorzy dają do nich dostęp?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX