Już wkrótce wielkie zmiany w YouTube i Netflix. Koniec z ograniczeniami dla Polaków

Robert Kędzierski
Unia Europejska zamierza wkrótce wprowadzić regulacje, które nakażą serwisom takim jak Netflix traktować wszystkich użytkowników jednakowo w czasie pobytu za granicą. A to może oznaczać, że Polacy nie będą już ograniczani.

Portal BGR donosi o nowych regulacjach, które wkrótce zamierzają wprowadzić władze Unii Europejskiej. Według nowych zasad nie będzie możliwe ograniczanie dostępu użytkowników do treści tylko na podstawie adresu IP. 

Czytaj też: "Ucho prezesa" nie trafi ani do TVP, ani do Netflixa. Zaskoczenie!

Dziś portale takie jak Netflix czy YouTube część filmów wyświetlają wyłącznie mieszkańcom danego kraju, na przykład USA. Kiedy ktoś wyjeżdża np. na wakacje traci dostęp do multimediów przez ograniczenia licencyjne. 

Po zmianach, które mają wejść w życie już w przyszłym roku, polski użytkownik nie napotka już takich barier. Będzie miał dostęp do tych samych zasobów Netflix czy YouTube bez względu na to gdzie czasowo przebywa. 

Netflix ma wszystko

Rozszerzenie pozwala odkryć tysiące kategorii NetflixaRozszerzenie pozwala odkryć tysiące kategorii Netflixa Fot. Google

Zasoby serwisu Netflix są spore. Kilkanaście tysięcy kategorii trudno samodzielnie odkryć, dlatego warto skorzystać z rozszerzenia. Jest dostępne dla użytkowników Chrome.

Więcej o:
Komentarze (15)
Już wkrótce wielkie zmiany w YouTube i Netflix. Koniec z ograniczeniami dla Polaków
Zaloguj się
 • info0

  Oceniono 7 razy 5

  Autor tego gniota dziennikarskiego nie kuma o co w tym chodzi. Żaden Polak czy mieszkaniec UE nie dostanie dostępu do bazy filmów z USA/Kanady, bo inne licencje są wymagane itd.
  Chodzi o to, żeby mieszkaniec który wykupił na terenie UE dostęp do Netflix'a np. w UK miał taką samą bazę filmów jak pojedzie na wczasy np. w Hiszpanii. Nie o to, żeby Polok miał dostęp do tej samej bazy filmów i seriali ;).
  Na to nadal potrzeba VPN, proxy czy innych sposobów. Takie umowy producenckie z którymi, sorry, ale UE nic nie może zrobić na terenie USA. ;)

 • kac

  Oceniono 4 razy 4

  Autor tekstu zupełnie nie zrozumiał celu tej regulacji. Chodzi o to aby obywatel danego kraju po wykupieniu np. abonamentu w Netflix miał taką samą ofertę w swoim kraju jak i na wakacjach np. w "Polsce". Nie oznacza to w najmniejszym nawet zakresie, że wszyscy w UE będą mieli dostęp do nieograniczonej oferty, takie rozumowanie to po prostu naiwność. Oznacza to tyle, że np. na podstawie kraju w którym wydana została karta płatnicza będzie ustalany repertuar. Paradoksalnie, zamiast lepiej może być gorzej. Teraz za pomocą VPN oszukasz Netflix, że jesteś np. w Holandii i dostajesz lepszą ofertę. Po zmianie twoja polska karta płatnicza zagwarantuje to, że czy z czy bez VPN dostaniesz zawsze tylko polską ofertę. Na prawdę, zanim się o czymś napisze warto to głębiej zrozumieć.

 • adam m

  Oceniono 2 razy 2

  Kilkanaście tysięcy kategorii?? Buaha ha ha!!!

 • merol

  Oceniono 3 razy 1

  Ale to chodzi o to zeby mieszkaniec UK mial na wakacjach taki sam dostep Jak u siebie a nie ze mieszkaniec Polski taki sam dostep jak mieszkaniec UK

 • kirk11811

  Oceniono 5 razy 1

  Ciekawe co na to wytwórnie filmowe sprzedające firmom typu Netflix prawa do dystrybucji na poszczególne rynki. Zabronią zawierania kontraktów na poszczególne kraje? I co ma Netflix zrobić z filmami na które wynegocjował np. prawo dystrybucji w Stanach i Kanadzie? W to, że mogą narzucić wymóg zawierania wyłącznie umów na całą UE to jeszcze można uwierzyć, ale dla czego USA i inne kraje maja tym być objęte? Ja zwykle okaże się, że albo biurokraci w Brukseli albo dziennikarze GW nie wiedzą o czym mówią.

 • yduck77

  Oceniono 1 raz 1

  Wystarczy zamalowac twarz jednym duzym pixelem ;)

 • frajtak

  Oceniono 2 razy 0

  Niejasny ten tekst. To zyskają w Polsce, czy jak wyjadą? Hahahha.... Logika, panie, logika gdzieś pierzchła...

 • qqror

  Oceniono 2 razy 0

  Ostatnie zdanie cytowanego tekstu o którym autor chyba zapomniał wspomnieć:

  "As a final point, it’s worth noting that the new regulations will not result in different countries hosting the exact same library of content."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX