Ważne zmiany dla kupujących na Allegro. Zakładka "Kupione" jeszcze bardziej przejrzysta

Kupujących na Allegro czeka miła niespodzianka. Serwis zyskał przebudowaną zakładkę "Kupione". Teraz jest bardziej przejrzysta i oferuje większą funkcjonalność.

Allegro od dawna przypomina, że jest nie tylko wielką platformą aukcyjną, ale serwisem, który łączy oferty z wielu sklepów internetowych. Tych jest naprawdę dużo i to one tworzą największy ruch w serwisie.

Teraz Allegro informuje o nowych zmianach, które jeszcze bardziej mają ułatwić życie kupującym. Przebudowana została zakładka "Kupione", dzięki czemu ma poprawić się komfort przeglądania historii zakupów w serwisie.

Lista przedmiotów kupionych stała się bardziej przejrzysta i intuicyjna. Zakupy dostarczone od tego samego sprzedawcy, w jednej paczce zostały tak pogrupowane, aby były widoczne w jednym miejscu.

Przy każdym z zakupionych przedmiotów widać także nazwę sprzedającego i status płatności. Łatwiej dostrzec jest zakupy, które jeszcze nie zostały opłacone. W takim przypadku pojawił się przycisk "dokończ transakcję". Ma to zminimalizować możliwość zapomnienia o zapłaceniu za zakupy.

zakładka 'Kupione'zakładka 'Kupione' fot. Allegro

Wybierać możemy spośród kilku opcji sortowania historii zakupów. Jest możliwość sortowania po nazwach sprzedających, kwotach zakupów lub datach. Domyślnie włączono ostatnią z opcji.

Po kliknięciu w szczegóły pojawią się informacje na temat adresu dostawy, metody płatności i sprzedającego towar. Historia zakupów obejmuje transakcje zawarte w ciągu ostatnich dwóch lat, a nie jak wcześniej 60 dni.

Nowa wersja strony ze względów technicznych wyświetla jedynie zakupy dokonane po 14 listopada 2016 roku. Na szczęście serwis pozostawił możliwość przełączania się do starej wersji zakładki "Kupione".

Nowa zakładka jest już dostępna, a na stronie umieszczono także informacje ułatwiające korzystanie z nowej zakładki. 

Mamy nadzieję, że treść nowej zakładki jest tak jasna i przejrzysta, że nikt nie będzie miał wątpliwości, jak jej używać. Ale na nowej stronie umieściliśmy też interaktywny samouczek, który objaśnia poszczególne funkcje i przyciski, dzięki czemu każdy może korzystać z nowej zakładki bez przeszkód. Zamieściliśmy też specjalną sekcję w dziale Pomocy, tłumaczącą wszystkie zmiany i korzyści dla klientów. Stara forma listy zakupów nie znika – wystarczy jedno kliknięcie, by wrócić do dawnego wyglądu strony.
Więcej o:
Komentarze (51)
Ważne zmiany dla kupujących na Allegro. Zakładka "Kupione" jeszcze bardziej przejrzysta
Zaloguj się
 • cest.l.a.vie

  Oceniono 20 razy 16

  Żadne ważne. Zmieniona obsługa posprzedażowa - to nieco usprawnia, ale ważne NIE jest. Nadal jest bałagan w wyszukiwaniu, oszukiwanie na kosztach transportu i zwrotu, słaba obsługa sporów.(delikatnie mówiąc).

 • tom_aszek

  Oceniono 14 razy 14

  "Allegro od dawna przypomina, że jest nie tylko wielką platformą aukcyjną, ale serwisem, który łączy oferty z wielu sklepów internetowych."

  Moim zdaniem Allegro już dawno nie jest "platformą aukcyjną" tylko centrum handlowym. Dobrze, że internetowym, więc nie powoduje korków w okolicy. :)

 • aerofan

  Oceniono 7 razy 7

  A dla Sprzedających kłody pod nogi.
  1.Wprowadzenie bzdurnych miniaturek na białym tle, co sprowadza się do tego, że wszyscy wrzucają zdjęcia producenta, zamiast rzeczywiste zdjęcia produktu, na dodatek miniaturka już nie wyróżnia sprzedawcy tylko powoduje, że wszystkie oferty wyglądają tak samo. Kolejnym krokiem jak podejrzewam będzie jedna wspólna miniatura jak na ceneo i lista sprzedających poniżej.
  2. Brak możliwości wystawienia komentarza Kupującemu przez Sprzedawcę. No to pięknie, teraz mogą sobie kupować dla żartów i nie zapłacić, albo rozmyślić się zamawiając np. pobraniówkę bez żadnej konsekwencji.
  3. Ogromne trudności w odzyskaniu prowizji z niezrealizowanych transakcji. Kupujący, jeśli zechce, musi przebrnąć przez niejasny formularz zwrotu, nie daj boże kliknie coś nie tak i zwrotu prowizji nie ma. Często Kupujący nie chce potwierdzić, że do transakcji nie doszło i wtedy Sprzedający też zwrotu prowizji nie dostaje.
  4. Horrendalny wzrost prowizji w niektórych działach (Foto, Komputery, Gry itp.). 6-10% prowizji w dzisiejszych czasach, kiedy marże są często połowę niższe ? Brak elementarnej wiedzy włodarzy Allegro o realiach rynku. Ludzie uciekają z Allegro i kupują w sklepach internetowych bez prowizji.
  Powyższe zaczerpnięte z własnego doświadczenia jak i z wpisów innych sprzedawców na Pomocy Allegro na profilu FB.

 • dr_bloger

  Oceniono 6 razy 6

  Niestety, większość zmian na Allegro - to zmiany na gorsze.
  BTW: znowu paru oszustów wesoło sprzedaje w tym serwisie pendrive'y z fałszywą pojemnością, np. 64 GB za kilkanaście złotych. Kierownictwo udaje, że wszystko jest w porządku, byle płynęły zyski.

 • alexcomp

  Oceniono 5 razy 5

  Następny artykuł o Allegro, który powinien być poprzedzony sformułowaniem - "artykuł sponsorowany". Autor napisał hurraoptymistyczną opinię nie mającą nic wspólnego z rzeczywistością. Ostatnie zmiany w tym serwisie sprowadzają się do tego, że wiele osób przestałoby korzystać z serwisu, tylko niestety nie ma żadnej innej alternatywy. Co zaś do informacji o nowym wyglądzie zakładki KUPIONE autor nie napisał, że możliwość przełączenia na stary widok działa tylko do momentu przeładowania się strony i klikanie klawisza "przełącz na starą wersję" może okazać się dziesiątkami dodatkowych kliknięć jak jest to np. u mnie.

 • justas32

  Oceniono 5 razy 5

  Jak widzę że ktoś mi chce coś ułatwić to cały jestem przerażony - bo to znaczy że tak mi wszystko pokomplikuje że już nic nie kupię ...

 • Czupakabros

  Oceniono 4 razy 4

  Super. Coś niewyobrażalnego. Jak ja jako klient poczułem się bezpiecznie. A co z wystawianiem komentarzy przez sprzedawców chińskich towarów po zaksięgowaniu kasy kupującego i czekanie na jego pozytyw. A jak napiszesz że coś było źle to on daje ci to samo. Gdzie twoja część umowy - zapłata - została dokonana i za to powinien byc komentarz. Ale nie. Cwaniak czeka co dostanie. Co ze zwrotem kasy? Tez sam się bujaj a oszust sprzedaje dalej i nawet konta mu nie zamkniecie? To się srajcie. Ten sam towar kupujecie na Allibabie i Alliexpress i po ściągnięciu cena x3. Lub robicie w ch. kupującego który czeka na ten towar prosto z Chin. U was widnieje tylko dostępność 999szt. Dla naiwnych: na Alliexpres jak towar nie dochodzi na dwa dni przed końcem dajesz zwrot kasy i bez tłumaczeń itd. kasa jest przelana w 24godz. Tam sprzedający inaczej kasy nie dostanie jak zakończenie aukcji. Strona jest już przetłumaczona lub można skorzystać z translatora. Allegro przy tym to syf i skupisko złodziei i cwaniaków zarabiających na głupocie ciemniaków. Zobacz to samo co chcesz kupic z Allegro na Alliexpress - masz to 3x taniej. Ja zrobiłem już ponad 100 zakupów i nikt mnie nie wydymał. Obsługa pierwsza klasa, kupony rabatowe, średni czas dostawy przesyłki 2-3 tyg. a rekordzista 4 dni (listem karta SDHC 128GB za 124zł a u nas to samo w granicach 360zł w Media Markt tylko że zapakowane od Polskiego dystrybutora). Widzicie jak was okradają? Na Allegro to samo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX