Facebook będzie odtwarzał filmy automatycznie i z dźwiękiem. Zmian jest więcej, jedna REWELACYJNA

Robert Kędzierski
Facebook zmienia sposób wyświetlania wideo. Będzie głośniej ale wygodniej.

FacebookFacebook Facebook

 


Użytkownicy Facebooka wkrótce będą mogli oglądać filmy znacznie wygodniej. Serwis poinformował o wprowadzeniu czterech kluczowych zmian.

Czytaj też: Dziwaczna prośba od znajomego z Facebooka? To może być oszustwo. 

Filmy odtwarzane automatycznie i z dźwiękiem. Do tej pory użytkownik, który przewijając stronę natrafił na nagranie widział jego wersję bez dźwięku. Teraz to się zmieni - wideo włączy się z dźwiękiem. Facebook twierdzi, że podczas testów taka opcja spodobała się użytkownikom. Na szczęście audio będzie można wyłączyć - albo poprzez wybór ikonki głośnika w prawym dolnym rogu, albo zmieniając na stałe odpowiednią opcję w ustawieniach profilu.

Zmiana opcji wideo w aplikacji FacebookaZmiana opcji wideo w aplikacji Facebooka Zmiana opcji wideo w aplikacji Facebooka

Automatyczna zmiana orientacji. Po kilku sekundach odtwarzania na urządzeniu mobilnym nagranie dostosuje się do trybu nagrania. Użytkownik nie będzie musiał robić tego ręcznie. 

Facebook w zminimalizowanym oknieFacebook w zminimalizowanym oknie Fot. Facebook

 

Wideo wychodzi z Facebooka. Trzecia zmiana zapowiada się rewelacyjnie. Wideo z serwisu będzie można zminimalizować do okna. A te umieszczone "na wierzchu" będzie można oglądać np. podczas odpisywania na maila czy przeglądania strony.

Wygodniejsze przewijanie. Nagrania umieszczone na Facebooku będzie można przewijać widząc podgląd kadru. Pozwoli to łatwiej przejść do momentu filmu, który nas interesuje. 

Wideo przyszłością mediów społecznościowych

Według analiz Amerykańskiego Stowarzyszenia Marketingu każdego roku rynek reklamowy związany z wideo w internecie wzrasta o 13 mld dol. Najbardziej na tym trendzie mają skorzystać właśnie media społecznościowe. Dlatego podobnych zmian bardziej angażujących użytkownika w kontakt z treściami wideo będzie więcej. 

Więcej o:
Komentarze (13)
Facebook będzie odtwarzał filmy automatycznie i z dźwiękiem. Zmian jest więcej, jedna REWELACYJNA
Zaloguj się
 • bling.bling

  Oceniono 6 razy 6

  Gazeta.pl zrewolucjonizowała się jeszcze bardziej genialnie! Opcji wyłączenia autoatycznego odtwarzania filmów nie daje WCALE!

 • yuraathor

  Oceniono 5 razy 5

  zajefajnie będzie teraz w autobusach i tramwajach

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 2 razy 2

  a potem dziwią się, ze ludzie instaluja aplikacje blokujące ten chłam

 • rafal wrobel

  Oceniono 2 razy 2

  Dramat,za kogoś ma decydować procesor,człowiek inteligentny wie kiedy co potrzebuje,za chwilę ludzie będą chodzić tak jak roboty

 • openet12

  Oceniono 2 razy 2

  Te automatyczne odtwarzanie filmów z głosem, to denerwujące utrapienie. Trudno to znieść. Ja lepiej wiem czy i kiedy włączyć głos. Większość filmów mnie nie interesuje.

 • melix

  Oceniono 4 razy 2

  Największą kasę robi się na zadufaniu ludzi bogatych i tych co chcą i pokazać , że im dorównują

 • Marek Wójcik

  Oceniono 1 raz 1

  Co w tym fajnego?
  Już dziś włączają się automatycznie treści multimedialne gdzieś w tle, a wtedy czytelnik nerwowo zaczyna szukać, gdzie to cholerstwo się włączyło. Bo nie zawsze można (lub wypada) atakować otoczenie dźwiękiem... Staje się to tak nachalne i denerwujące, że ja opuszczam stronę, która atakuje mnie niechcianymi multimediami. Próbowałem wielu dodatków blokujących niechciane filmy (a przy tym dźwięki spoza ekranu) ale w rzeczywistości niewiele one dają. Efekt końcowy będzie taki, jak w telewizji. Z chwilą pojawienia się reklam, każdy sięga po pilota i zmienia stację...
  Nie widzę w tych "usprawnieniach" niczego, co ułatwiałoby mi życie. Wręcz odwrotnie.

 • vega.vincent

  Oceniono 1 raz 1

  Właśnie zlikwidowałem konto na tym szatańskim portalu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX