Gazeta.pl Next >  Technologie >  Koniec ważnej usługi m.in. dla PlayStation 3. Wspierana tylko najnowsza konsola i PC

Koniec ważnej usługi m.in. dla PlayStation 3. Wspierana tylko najnowsza konsola i PC

A A A
Pad Sony PlayStation 3

Pad Sony PlayStation 3

Sony kończy ze wsparciem dla PlayStation Now m.in. dla konsoli PlayStation 3. To usługa, która miała zrewolucjonizować rynek gier i pozwolić na granie z niemal każdego urządzenia.

Sony zaprezentowało PlayStation Now jeszcze w 2014 roku pochwaliło się przy tym, że właśnie tak będzie wyglądać przyszłość gier. Usługa miała umożliwiać uruchamianie ogromnej bazy gier na niemal dowolnym urządzeniu.

Sony zapowiadało wtedy, że grać będziemy mogli na PlayStation 3 i 4, przenośnej konsoli PlayStation Vita, bezpośrednio na telewizorach, a nawet smartfonach i tabletach. 

Jak to możliwe? Wszystko dzięki temu, że gry przechowywane i uruchamiane są na serwerach japońskiej firmy. To one zapewniają odpowiednią moc obliczeniową i zapamiętują stan gry. Dzięki temu można było rozpocząć rozrywkę na jednym urządzeniu, a skończyć na innym. Gracz musiał tylko zadbać o połączenie z internetem, opłacić abonament za usługę i dysponować padem DualShock 3 lub 4.

 

Teraz Sony powiadomiło, że 15 sierpnia 2017 roku kończy wsparcie dla następujących urządzeń:

 • PlayStation 3
 • PlayStation Vita
 • PlayStation  TV
 • Telewizorów Sony Bravia (z lat 2013 - 2015)
 • Odtwarzaczy Blu-ray od Sony
 • Telewizorach Samsunga

Modele Sony Bravia z 2016 roku nie zadziałają z PS Now już od 1 kwietnia tego roku.

Tym samym PlayStation Now będzie wspierane już tylko na konsolach PlayStation 4 i komputerach z systemem Windows. Japoński producent tłumaczy swoją decyzję chęcią poświęcenia większej uwagi rozwojowi usługi na PS4 i PC.

Usługa PlayStation Now zapowiadała się niesamowicie i miała zrewolucjonizować branżę gier, jednak jak na razie nie odnosi szczególnych sukcesów. W Polsce nie jest jeszcze dostępna i nie wiadomo kiedy (i czy w ogóle) zadebiutuje nad Wisłą.

Polecamy
  • Kodak Ektra Kiedyś słynęli z produkcji aparatów fotograficznych. Teraz wchodzą w tablety
  • Project Scorpio Project Scorpio, czyli najpotężniejszą konsolę na świecie zobaczymy na targach E3
Komentarze (10)
Koniec ważnej usługi m.in. dla PlayStation 3. Wspierana tylko najnowsza konsola i PC
Zaloguj się
 • uzdek98

  Oceniono 1 raz 1

  co za szkoda... frajerzy nie chcieli bulic 20$ miesiecznie za stare gry...

 • mmichal78

  Oceniono 1 raz 1

  nawet nie wiedzialem ze cos takiego mam na PS3 ;) raczej nie będę płakał, a z upgrad'em konsoli poczekam do PS5 az wprowadza jaką prawdziwą zmiane - a moze scorpio od M$, kto wie?

 • el.commendante

  Oceniono 1 raz 1

  TYLKO OPŁACIĆ ABONAMENT za usługę. Ładna mi rewolucja, kolejny sposób na wydębianie kasy od naiwniaków, a w dalszej perspektywie zapewne uniemożliwienie grania inaczej niż poprzez ciągłe opłacanie abonamentu. Dobrze że ten poroniony padł.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane