Google Fiber zmienia kierunek. Nowy szef tnie zatrudnienie i chce porzucić światłowody

Google Fiber

Google Fiber (fot. LBJ Library | Flickr (domena publiczna))

Biznes Google związany ze świadczeniem usług szybkiego internetu światłowodowego okazuje się zbyt kosztowny. Firma przesuwa setki pracowników do innych firm spółki Alphabet i coraz bardziej skłania się w stronę przesiadki na sieci bezprzewodowe.

Już w październiku ubiegłego roku przedstawiciele spółki Alphabet informowali o ograniczeniu planów wdrażania usługi światłowodowego internetu w kolejnych amerykańskich miastach. W związku ze zmianą strategii ze stanowiskiem prezesa pożegnał się wtedy Craig Barratt. Teraz na czele firmy Access odpowiadającej za działania Google Fiber stanął nowy szef, mający sporo doświadczenia w branży szerokopasmowego internetu, Greg McCray.

W ramach nowego kierunku McCray informuje o kolejnych cięciach w zatrudnieniu, przesuwając setki dotychczasowych pracowników Google Fiber do innych oddziałów Google oraz spółki Alphabet. W momencie ustąpienia ze stanowiska poprzedniego prezesa zatrudnienie w Google Fiber już obcięto o 9 proc. Ograniczono również plany ekspansji usługi na 11 kolejnych metropolii na terenie USA.

Czytaj też: Google stworzył narzędzie, które pozwoli odtworzyć zamazane zdjęcie. Piksele zmieni w wyraźną twarz

Wszystko wskazuje na to, że biznes oparty na światłowodach jest dla Google Fiber zbyt kosztowny. Dlatego firma planuje skręcić w stronę technologii bezprzewodowej. W ubiegłym roku Access kupił firmę Webpass specjalizującą się w dostarczaniu szerokopasmowego internetu bez użycia kabli. Testy nowego rozwiązania prowadzone są już w Kansas City.

Jednocześnie przedstawiciele Google Fiber uspokajają, że na obszarach gdzie dotychczas świadczone są usługi światłowodowe nic nie ulegnie zmianie.

Zobacz także
Komentarze (3)
Google Fiber zmienia kierunek. Nowy szef tnie zatrudnienie i chce porzucić światłowody
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje