Gazeta.pl Next >  Technologie >  Google Fiber zmienia kierunek. Nowy szef tnie zatrudnienie i chce porzucić światłowody

Google Fiber zmienia kierunek. Nowy szef tnie zatrudnienie i chce porzucić światłowody

A A A
Google Fiber

Google Fiber

Biznes Google związany ze świadczeniem usług szybkiego internetu światłowodowego okazuje się zbyt kosztowny. Firma przesuwa setki pracowników do innych firm spółki Alphabet i coraz bardziej skłania się w stronę przesiadki na sieci bezprzewodowe.

Już w październiku ubiegłego roku przedstawiciele spółki Alphabet informowali o ograniczeniu planów wdrażania usługi światłowodowego internetu w kolejnych amerykańskich miastach. W związku ze zmianą strategii ze stanowiskiem prezesa pożegnał się wtedy Craig Barratt. Teraz na czele firmy Access odpowiadającej za działania Google Fiber stanął nowy szef, mający sporo doświadczenia w branży szerokopasmowego internetu, Greg McCray.

W ramach nowego kierunku McCray informuje o kolejnych cięciach w zatrudnieniu, przesuwając setki dotychczasowych pracowników Google Fiber do innych oddziałów Google oraz spółki Alphabet. W momencie ustąpienia ze stanowiska poprzedniego prezesa zatrudnienie w Google Fiber już obcięto o 9 proc. Ograniczono również plany ekspansji usługi na 11 kolejnych metropolii na terenie USA.

Czytaj też: Google stworzył narzędzie, które pozwoli odtworzyć zamazane zdjęcie. Piksele zmieni w wyraźną twarz

Wszystko wskazuje na to, że biznes oparty na światłowodach jest dla Google Fiber zbyt kosztowny. Dlatego firma planuje skręcić w stronę technologii bezprzewodowej. W ubiegłym roku Access kupił firmę Webpass specjalizującą się w dostarczaniu szerokopasmowego internetu bez użycia kabli. Testy nowego rozwiązania prowadzone są już w Kansas City.

Jednocześnie przedstawiciele Google Fiber uspokajają, że na obszarach gdzie dotychczas świadczone są usługi światłowodowe nic nie ulegnie zmianie.

Komentarze (3)
Google Fiber zmienia kierunek. Nowy szef tnie zatrudnienie i chce porzucić światłowody
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane