YouTube zapowiada wycofanie tych reklam. Użytkownicy nie byli w stanie ich oglądać?

Robert Kędzierski
Niespełna rok temu YouTube zaprezentował reklamy, których nie można wyłączyć. W przyszłym roku znikną. Były za długie?

YouTube zdecydował, że od 2018 roku nie będzie już wyświetlał długich, 30 sekundowych reklam, których nie można pominąć. Format, który zaprezentowano w kwietniu zeszłego roku, miał dać twórcom pole do popisu. Okazało się, że użytkownicy wolą chyba krótsze spoty. Reklamy "nie do wyłączenia" będą miały sześć sekund. Formaty dłuższe 15 i 20 sekundowe już będzie można pomijać.

Czytaj też: Google przyznaje, że fałszywe wiadomości to coraz większy problem. 

Znawcy branży na których powołuje się Cult of Mac twierdzą, że zmiana przyniesie korzyść użytkownikom. 30 sekundowy format bardziej pasuje do telewizji, skrócenie reklam do 6 sekund zmusi twórców do większej kreatywności.

Według analiz Amerykańskiego Stowarzyszenia Marketingu każdego roku rynek reklamowy związany z wideo w internecie wzrasta o 13 mld dol. Dlatego zarówno Google jak i Facebook chcą stworzyć bardziej efektywną reklamę. Użytkownicy już udowodnili, że nie wahają się jej blokować. 

Więcej o:
Komentarze (19)
YouTube zapowiada wycofanie tych reklam. Użytkownicy nie byli w stanie ich oglądać?
Zaloguj się
 • profes79

  Oceniono 15 razy 15

  To może k.wa gazeta.pl weźmie z nich dobry przykład i wyłączy te kretyńskie autoodpalające filmiki?

 • mzyo

  Oceniono 13 razy 13

  Były za długie? Nie. Wzrosła liczba instalacji adblocka.

 • Czupakabros

  Oceniono 6 razy 6

  Ja reklam nie oglądam wcale. Są wtyczki do przeglądarek (w czym jesteśmy liderem globalnym - jeżeli idzie o używanie i instalację). Na YT mam czarne okno przez ok 6 sec. i filmik leci. Jak film jest długi to pobieram darmowym programem 4k w super (o ile dostępna) jakości i oglądam na TV. Do tego AdGuard i mam reklamy głęboko w d. Nie mogą zrobić małych banerów na brzegu lub końcu strony? Ewentualnie opcje dotacji z których korzystam wspierając twórców małych programów czy serwisów. Czasem ściągnę pirata a potem kupuje oryginał bo sprawdziłem i mi odpowiada. Ale sępom to nie wystarcza. Ci musza cię atakować wymyślnym gównem. Byle byś kliknął. Ja takie firmy potem omijam w sklepie. Bo wiem że przy zakupie dam im kasę za ten syf którym mnie atakują. W TV też są tak poustawiane czasy nadawania śmieci że jak przełączysz to na kolejnych 20 kanałach ten sam scenariusz - reklama. Zbawieniem mogą być TV z androidem - to tylko kwestia czasu aby były dodatki do softu umożliwiające blokowanie reklam i debili pisowskich.

 • lukamipisze

  Oceniono 4 razy 2

  Jeszcze ani razu nie wyswietliła mi sie reklama na YT.
  Od tego są blokery w przegladarkach i plik hosts.
  Nie ma bata, zadna reklama sie nie prześlizgnie.
  Z miła satysfakcja powitam reklamy których nie mozna wyłaczyć :)
  Oczywiscie ja ich nie bedę widział wiec wyłaczenie staje sie zbedne :)))

 • angelus-silesius

  Oceniono 1 raz 1

  Mam adBlock.
  I nie mam reklam na YouTube.
  Anie na GW :-DDD

 • Oceniono 1 raz 1

  Nawet nie widziałem, że są tam takie reklamy. Jak dla mnie to mogą dawać nawet dwugodzinne co za różnica jak prosty dodatek do przeglądarki wywala to z automatu.

 • wlomat1

  0

  Ale przecież od dawna reklamy nawet 15-sto sekundowe na YT mają przycisk pomiń reklamę. Nie mówiąc już o 30-sto sekundowych.
  Ja oglądam reklamy do 30 sekund i na YT i na GW, bo rozumiem że jak z czegoś korzystam to wypada chociaż tą reklamę zaliczyć>!>!>

 • e_gregor2

  0

  Gdyby te reklamy miały maksymalnie 50% głośnośny właśiwych treści to bym ich nie wyłączał i więcej korzystał z youtuba

 • tergukjbvcfsyrt8y9joikl

  Oceniono 2 razy 0

  Na Youtube są reklamy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX