Komentarze (71)
PiS na wojnie z hakerami. Nie próbuj włamywać się na serwer. Nawet dla zabawy. Może ci grozić 5 lat więzienia
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Marcin Nowak

  Oceniono 1 raz 1

  Ojtam ojtam, nie ma się nad czym spuszczać, na serwerach na Nowogrodzkiej 84 naprawdę nie ma nic ciekawego...

 • grosz-ek

  Oceniono 1 raz 1

  Każdy szanujący się informatyk ma narzędzia do "odzyskiwania" haseł w tej dziedzinie, w której się specjalizuje. Wszyscy oni - do więzienia marsz!

 • 13sw

  Oceniono 1 raz 1

  Najlepiej zakazać komputerów i Internet wyłączyć. Prezes Kaczyński już raczył powiedzieć parę lat temu, że internauci to tylko oglądają pornografię i piją piwo. Wyłączy się i będzie dobrze. Zamiast oglądać bezeceństwa ludzie zaczną oglądać TVP.

 • gluteusm

  Oceniono 1 raz 1

  To nawet dobrze, włam na serwery rządowe może zrobić hacker z Rosji, natomiast żaden specjalista nie kiwnie palcem, żeby te rządowe maszyny zabezpieczyć ryzykując paragraf. Zwłaszcza, że jeśli jest dobry z łatwością znajdzie pracę zagranicą, tym bardziej za marną rządową pensyjkę. Misiewicz się będzie musiał dodatkowo nauczyć obsługiwać netcata i wiresharka, oprócz kradzenia czyichś skórek do wordpressa. Gratulacje głupie ćwoki, czekać tylko aż wam to prawo, przy którym majstrujecie wybuchnie w końcu w twarz.

 • malgojb

  Oceniono 1 raz 1

  Czyli wystarczy edytor tekstu i już zero może ukraść firmę? Jak zwykle obsesja tych porypów powala. Ciekawe kto nie ma tego podstawowego narzędzia w windzie. A wszystka właśnie po to by se te złodzieje mogły to swoje cud rozwiązanie do komuchowej nacjonalizacji zwanej konfiskata rozszerzona do każdej popierdułki stosować

 • incipit

  Oceniono 1 raz 1

  Kara za wszystko od 5 lat do dożywocia. A uzasadnienie się doda w razie potrzeby i na podstawie snu kota "największego tchórza stanu wojennego" czyli cysorza z Żoliborza.

 • earthboundmisfit

  Oceniono 3 razy 1

  A ile dają za "utopienie" służbowego laptopa w wannie?

 • silencius

  Oceniono 1 raz 1

  Takie prawa tworzą ludzie którym się tylko wydaje, że na czymś się znają a na potwierdzenie swojej fachowości mogą pokazać dyplom który uzyskali dzięki temu, że w szkole tatuś załatwił wszystko po znajomości. Już dawno mówiłem, że PIS to banda nieuków którym ktoś dał stopnie naukowe.

 • jur56

  Oceniono 1 raz 1

  Coś to cuchnie próbą kontroli internetu czyli obecnie potężnego konkurenta mediów głównego nurtu czyli w większości mediów elit władzy . Przecież ustawa w tym kształcie za hakerów uznaje np . osoby , które ujawniają dane / przez ujawnianie kodów zabezpieczających / np .o bezprawnych działaniach elit , naruszanie przez te elity prawa , łamanie swobód i wolności obywatelskich itd .

 • kiviqr

  Oceniono 1 raz 1

  Telnet bedzie nie legalny ROTFL... dobra zmiana do zmiany

 • m1224

  Oceniono 3 razy 1

  Przepisy są nad wyraz precyzyjne. A przy tym idiotyczne. Obejmują spokojnie 99 procent osób zajmujących się bezpieczeństwem IT. Łącznie z funkcjonariuszami służb zajmujących się zwalczaniem przestępstw komputerowych, czy też służb zajmujących się reagowaniem na incydenty bezpieczeństwa. Przy czym poprzednie brzmienie przepisu było równie złe. Teraz po prostu zaostrzono kary.

 • bronek77

  0

  Ciekawszy jest inny fragment tej ustawy:
  " Kto wytwarza, pozyskuje, zbywa lub udostępnia innym osobom
  urządzenia lub programy komputerowe[...] inne dane umożliwiające nieuprawniony dostęp do informacji
  przechowywanych w systemie informatycznym, systemie teleinformatycznym lub
  sieci teleinformatycznej"..

  " inne dane umożliwiające nieuprawniony dostęp do informacji
  przechowywanych w systemie informatycznym" to na przykład opis sposobu włamania do kiepskiej technologii. Dodatkowo - pozyskiwanie informacji umożliwiających nieuprawniony dostęp to np. próba włamania do własnego komputera stojącego na własnym biurku, niepodłączonego do internetu. Ich naprawdę powaliło i to ostro. Skąd oni mają ekspertów ? Z komisji Macierewicza ?

  Już nie wspomnę o tym, że każda karta sieciowa jest przystosowana do popełniania przestępstwa...

  To już nie jest śmieszne. Mam robotę zmieniać, albo bać się, że jak się jakiemuś policjantowi/prokuratorowi/politykowi nie spodobam, to ma na mnie haka w postaci kodeksu karnego ? Oczywiście wszystkich programistów nie zamkną, także lepiej robić wszystko, by nie być w gronie wybranych.

  Mam pewną spiskową teorię - to wszystko po to, by obniżyć wiedzę w zakresie bezpieczeństwa polskich informoli. Żeby Rosjanie mieli z nami większe szanse.

 • rabieg

  0

  Niech przepisy działają w obie strony wtedy będzie terroru.

 • nikifor666

  0

  kto dalej uzywa torrentow? gratuluje.

 • krokoduludylu

  0

  A czy ktoś z tych inteligentów pisowskich rozumie chociaż jeden termin? Wątpię

 • wykidajlo2

  0

  Kryterium uliczne coraz bliżej.

 • klm747

  Oceniono 2 razy 0

  jak widać po komentach, anarcholewactwo już zaczęło jęczeć...

 • tomasz.rze

  0

  "Nie będziesz miał internetów cudzych przede mną...".

 • wagadudu

  Oceniono 2 razy 0

  Kolejny gó... warty bubel prawny piździorów...

 • Marcin Nowak

  Oceniono 2 razy 0

  Pie...ie się ;-)
  Tzw, cybersłużby w postaci 3 łosi na Komendę Wojewódzką niby narzekają że robią bokami - a widzę, że jednak mają zbyt mało roboty... Może pobawimy się w ciuciubabkę? Dostajecie fory, podaję imię i nazwisko, ale uprzedzam - łatwo nie będzie ;-)

 • ffstv

  0

  A dlaczego nie 25 lat? Dlaczego włamanie do NBP ma być karane niższą karą niż przekręt VAT?

 • Dysk Galaktyka

  Oceniono 8 razy 0

  Przypadkiem to można pannę z czworaków wybrzuchacić, a nie pobrać "pakiet hackerski". Gazeta jeszcze nie zwróciła uwagi, że czerwone światło na przejściu dla pieszych uderza w zwykłego przechodnia.

 • gleen_666

  Oceniono 2 razy 0

  Ktoś przepisał paragrafy zastępując słowo łom słowem program a wytrych - urządzeniem i gotowe.

 • Mariusz Monika

  Oceniono 2 razy 0

  z tego wynika że pisowskie głupki najzwyczajniej mają pełne portki ze strachu. Będą się ośmieszać tańcząc tak jak im się zagra. Na razie się miotają jak komornik w studni

  Wszystkich nie zamkną a skrzyżowanie anarchii z faszyzmem zakończy się dla bandy rządzącej bajką o powidłach.
  Po widłach są dziury w brzuchu. Tak wkó...ony lud się odwdzięczy, gdy poczuje że go PiS wydymał

 • haha-to-ja

  Oceniono 4 razy 0

  kędzierski a może tak coś od siebie a nie tylko lanie wody i 'kpi niebezpiecznik" wyjasnia niebezpiecznik" ? Ja wiem ze taki los żuczka toczygnoja media workersusa ale trzeba sie rozwjac bo podziekuja jak stanisławskiemu:D

 • kamel_65

  Oceniono 2 razy 0

  "Nowe zasady przewidują surową karę dla osób, które wytwarzają, udostępniają i rozpowszechniają oprogramowanie mające na celu łamanie haseł"

  Serio? Ruskich crackerów też? :)
  Powodzenia wam, PiSowskie barany, życzę :)

 • prawdziwy-moher

  Oceniono 10 razy 0

  PiS na wojnie z hakerami, opozycja boi sie ze moze dostac 5 lat.Taki szns tego tekstu.
  - pakiet "hakerskiego" oprzyrzadowania.Jezeli to nagrasz , mozesz miec klopoty.Czy codziennoscia jest nagrywanie przez normalnego czlowieka hakerskiego oprzyrzadowania?.Czy to codzienosc w Wyborczej?.Pytam, bo widze znowu obrone czegos nie do obrony.

 • tukan45

  0

  Zagrozeni niech sie strzega a ci ktorzy wiedza jak sie zabezpieczac spia spokojnie. Jest kilka zasad bezpieczenstwa w internecie ale co tam bede sie wymadrzal. Fachowcy wiedza o czym mysle a Lamy niech ida do polityki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX