Słynny serwis z torrentami nie składa broni. Trwają przygotowania do dorocznego święta dzielenia się plikami

Spadkobierca KickassTorrents, jednego z największych serwisów internetowych z torrentami, ma się nadspodziewanie dobrze. Liczba użytkowników stale rośnie, a administratorzy przygotowują kolejną edycję święta "Happy Torrents Day".

Ubiegły miesiąc przyniósł złe wieści aresztowanemu w połowie 2016 roku w Polsce twórcy KickassTorrents. Warszawski sąd ostatecznie wyraził zgodę na ekstradycję Artema Waulina do USA. Tymczasem schedę po Ukraińcu przejęło natychmiast grono dotychczasowych administratorów, którzy wskrzesili serwis pod innym adresem.

Istniejący teraz pod postacią forum dyskusyjnego KAT stopniowo zapełniał się torrentami i upodabnial wizualnie do swojego pierwowzoru, a liczba użytkowników z miesiąca na miesiąc rosła. Oczywiście natężenia ruchu nie da się porównać do tego, co w czasach świetności osiągał KickassTorrents, ale społeczność skupiona wokół forum nie wydaje się tym faktem specjalnie zasmucona.

Zgodnie z kilkuletnią tradycją, na 30 marca zaplanowano kolejną edycję święta "Happy Torrents Day". To dzień, w którym użytkownicy będą brać udział w różnych wydarzeniach okolicznościowych i są zachęcani do swobodnego dzielenia się plikami. Co ciekawe, jeśli założycielowi serwisu uda się uniknąć kary (co pozostaje jednak mocno wątpliwe) administratorzy są skłonni oddać mu we władanie nowe wcielenie KAT.

Czytaj też: Zdarzyło ci się ściągnąć z sieci filmy dla dorosłych? Ta strona przechowuje dowody

Trudno się spodziewać, że nowe życie KickassTorrents nie wzbudzi z czasem zainteresowania ze strony wytwórni muzycznych, filmowych, różnych instytucji zajmujących się prawami autorskimi oraz organów ścigania. Jak pokazuje przykład Artema Waulina oraz zatrzymanych kilka lat temu założycieli serwisu The Pirate Bay, wojna z piractwem w internecie toczy się nieustannie

Więcej o:
Komentarze (28)
Słynny serwis z torrentami nie składa broni. Trwają przygotowania do dorocznego święta dzielenia się plikami
Zaloguj się
 • pminko

  Oceniono 5 razy 1

  O dzięki,
  właśnie się zastanawiałem skąd ściągnąć parę nowych seriali

 • mille666

  Oceniono 2 razy 0

  Nie przez Polaków, tylko dzięki "niezawistnym" sądom w "niezależnym" kraju.

 • loginigol

  Oceniono 8 razy 0

  Prawda jest taka, że wszelkie prawa autorskie mają w duu-ie przyszłość ludzkości. Kasa kasa... i tylko kasa misiu. Ochrona praw powinna trwać nie dłużej niż 10 lat i do widzenia. Niestety, korporacje przejęły patenty, prawa autorskie, wylobbowały zmianę prawa, a człowiek to dla nich tylko cyferki. Czas podzielić się z ludźmi bo to my tworzymy świat a nie ktoś kto opatentował guzik home i myśli że jest panem świata. Czy myślicie, że gdyby nie jabłko i Niuton to nikt inny by nie wpadł na prawo powszechnego ciążenia?

 • trener44

  Oceniono 4 razy 0

  W jaki sposób KAT łamał/łamie prawo?

  TReneR

 • kapralwojtek

  Oceniono 3 razy -1

  Przez Polaków? Chyba dzięki Polakom, jeśli już.

 • Oceniono 9 razy -1

  Prawo autorskie, tysiące lat nie istniało aż nagle się pojawiło i rozwinęło, oczywiście w USA. Patenty podobnie, stały się sposobem na zarabianie pieniędzy a nie ochronę praw wynalazcy. I prywatny sektor emitujący pieniądze, kolejna "metoda" na darmowy zarobek "made in USA". Otóż ludzie żyli tysiące lat bez tych wynalazków. I świat się rozwijał, teraz zaczyna się zwijać. Wnioski wyciągnij sam.

 • dra-h

  Oceniono 5 razy -1

  Walka o poszanowanie praw autorskich to w dobie internetu walka z wiatrakami - nie oszukujmy się.

 • heraldek

  Oceniono 5 razy -1

  Nie musisz byc swiety, pokochaj torrenty...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX