Pasażerowie z tych krajów nie mogą przylecieć do USA z laptopem, tabletem ani aparatem. Nowe przepisy

Robert Kędzierski
Władze USA wprowadzają nowe przepisy dla podróżnych z kilku krajów Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki. Nie wolno im przewozić w bagażu podręcznym dużego sprzętu elektronicznego. Dopuszczalne są smartfony i małe tablety.

Przedstawiciele linii lotniczych w USA informują o nowych wytycznych, które zaczynają obowiązywać podróżnych z niektórych krajów. Obywatele określonych rejonów Bliskiego Wschodu i Afryki nie będą mogli zabrać do bagażu podręcznego dowolnego sprzętu.

Dopuszczalne są smartfony, małe tablety i niezbędny sprzęt medyczny. Laptopy, duże tablety, konsole do gier, aparaty fotograficzne i inna elektronika o większych gabarytach nie może być przewożona w kabinie.

Portal pasazer.com wyjaśnia, że restrykcje obejmują bezpośrednie połączenia lotnicze z Arabii Saudyjskiej, Jordanii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Egiptu, Turcji, Maroka, Kuwejtu i Kataru. Zmiany dotkną pasażerów linii EgyptAir, Etihad Airways, Emirates, Qatar Airways, Royal Jordanian, Saudia i Turkish Airlines.

Zmiana regulacji ma być podyktowana względami bezpieczeństwa. W zeszłym roku w samolocie linii Daallo z afrykańskiej Republiki Dżibuti doszło do eksplozji bomby ukrytej w laptopie. Zginął wyłącznie zamachowiec. 

Czytaj też: Do USA polecimy naprawdę tanio. Nowe linie lotnicze. 

Zmiany są uciążliwe dla pasażerów z dwóch względów. Po pierwsze zostają pozbawieni możliwości pracy podczas lotu. Po drugie są narażeni na kradzież, bo drogi sprzęt elektroniczny będzie musiał być transportowany w bagażu głównym. Z kolei przewożenie urządzeń zasilanych z akumulatora w luku bagażowym może zwiększać ryzyko wystąpienia pożaru. 

Zobacz także WIDEO: Ranking najlepszych linii lotniczych na świecie. W zestawieniu znalazły się Polskie Linie Lotnicze LOT

Ranking najlepszych linii lotniczych na świecie. W zestawieniu znalazły się Polskie Linie Lotnicze LOT

Więcej o:
Komentarze (39)
Pasażerowie z tych krajów nie mogą przylecieć do USA z laptopem, tabletem ani aparatem. Nowe przepisy
Zaloguj się
 • mr.knox

  Oceniono 17 razy 1

  W. Brytania tez wprowadzila taki sam zakaz, panie Kedzierski. Ale w tym lewicowym brukowcu judzic trzeba tylko na Ameryke

 • lelontm2

  Oceniono 3 razy 1

  >>>Obywatele określonych rejonów Bliskiego Wschodu i Afryki nie będą mogli zabrać do bagażu podręcznego dowolnego sprzętu.<<<

  Biorąc pod uwagę kto jest autorem tego tekstu nie powinno dziwić, że zawiera takie bzdury.
  Nie obywatele określonych rejonów, a podróżujący z określonych rejonów. Oznacza to, że obywatel lecąc z Hamburga Turcji będzie mógł zabrać laptopa na pokład. Ten sam obywatel Turcji, lecąc ze Stambułu, laptopa nie będzie mógł zabrać. Podobnie obywatel Niemiec. Lecąc ze Stambułu do USA laptopa nie zabierze na pokład, lecąc z Hamburga owszem.

 • sselrats

  Oceniono 1 raz 1

  Nie majo walizek do nadania bagazu?

 • m.godwin

  Oceniono 7 razy 1

  Kiedyś jeden z gostek lecący samolotem w USA miał bombę ukrytą w spodniach. Czekamy na decyzję administracji Trumpa...

 • rw1270

  Oceniono 9 razy 1

  Tytul znowu bezczelnie klamliwy. Moga przyleciec z laptopem, musza go schowac do bagazu rejestrowanego.

 • dihydrogen_monoxide

  Oceniono 6 razy 0

  Retorycznie zapytam, czy do tych krajów bezpośrednie loty wykonują United, Delta i American.

  Tu nie chodzi o żadne bezpieczeństwo, tylko o protekcję własnych przewoźników.

 • vogon.jeltz

  Oceniono 8 razy 0

  Z tym rzekomym "bezpieczeństwem" lotów to już wszystkich totalnie poje.bało. Chętnie będę latał liniami lotniczymi i z lotnisk, które oleją w końcu tę paranoję i sprowadzą wszystko z powrotem do normalnych proporcji, pozwolą mi wnieść kupioną wcześniej za normalne pieniądze butelkę wody i nie ukradną obiadku dla niemowlaka, rzekomo zawierającego "substancje niedozwolone". Nie, nie boję się pieprzonych terrorystów z bombą. Bez sensu bawić się w wysadzanie samolotów, skoro można równie dobrze rozwalić pociąg, centrum handlowe, albo zrobić carmageddon ciężarówką.

 • Shamick Gaworski

  Oceniono 4 razy 0

  Jako interesujacym faktem jest iz ZADEN z tych krajow nie jest na liscie 8 teraz Trumpa nowego rozkazu odnosnie zakazu immigracji z tych 8smiu krajow ... 'dla bezpieczenstwa USA' (rozkaz zablokowany przez Sedziow dwoch - tak przy okazji wyobrazcie sobie cos takiego w Katopolandi)
  To wlasnie przyklad iz rozkaz Trumpa to islamofobia i dobrze ze go 2ch sedziow uznalo za niekonstytycyjny.
  Jak widac prawdziwe zagrozenie terrorystyczne jest z krajow innych, bogatych, wiekszosc jak nie wszystkie przyjacielami oficjalnymi USA (jak Saudi Arabia Jordan)
  Ot jak malo co maja 'uchodzcy' do jakiegos zagrozenia ... i gdzie zagrozenie naprawde moze sie zdarzyc ... z bogatego kraju w samolocie .... a nie biedaka z jedna torba rzeczy i z dzieckiem na reku, glodnym w obozie uchodzcow ...

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 6 razy 0

  Po drugie są narażeni na kradzież, bo drogi sprzęt elektroniczny będzie musiał być transportowany w bagażu głównym. - to w USA też kradną ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX