Znamy polskie ceny niektórych telewizorów ze stylowej linii Samsung QLED

Samsung chwali się, że ich telewizory QLED to nie tylko nowa, lepsza technologia, to także zadziwiający design i wygoda użytkowania. Tylko czy ta mała rewolucja nie uderzy zbyt mocno po kieszeni?

Kilka dni temu na konferencji w Paryżu pochwalił się nową linią telewizorów QLED. To urządzenia, które zostały wyposażone w nową technologię QLED, która ma konkurować z matrycami OLED pozostałych producentów.

Nowa linia telewizorów z poprawioną technologią Quantum Dot ma zapewniać jeszcze lepszy obraz i naturalne odwzorowanie kolorów przy każdej jasności. To jednak nie wszystko, a właściwie dopiero początek.

Samsung chce, aby telewizor postrzegać jako część wystroju mieszkania, nie tylko urządzenia zajmującego cenną przestrzeń. Postanowił poprawić design i sprawić, aby sprzęt wyglądał (prawie) jak dzieło sztuki.

Koreańczycy skupili się także na ograniczeniu plątaniny kabli, możliwości powieszenia urządzenia bez pozostawienia zbędnej przestrzeni od ściany czy bardziej intuicyjnym i minimalistycznym pilocie. 

Czytaj też: Samsung chce pokazać, że telewizor nie musi być nudny [PIERWSZE WRAŻENIA]

Teraz poznaliśmy oficjalne, polskie ceny niektórych telewizorów z nowej linii. Nad Wisłą dostępne będą produkty z serii Q7C, Q7F oraz Q8C i Q9F. To zarówno płaskie (ostatnia litera F), jak i zakrzywione (C) ekrany o przekątnej od 49 do 88 cali.

Samsung QLEDSamsung QLED KM

Seria 7 składa się z czterech modeli z płaskim ekranem o przekątnych 49, 55, 65 i 75 cali. W sklepie Samsunga pojawił się już ten o przekątnej 65 cali w cenie 11 999 zł. Wszystkie poza największym telewizorem z serii 7 będą dostępne także w wersji z zakrzywionym wyświetlaczem.

Seria 8 to telewizory z zagiętymi ekranami. Za przekątną 55 cali trzeba będzie zapłacić 10 999 zł, a model 65 cali będzie kosztował 14 999 zł. Nie znamy jeszcze ceny największego z telewizorów z tej serii (75 cali). 

W sprzedaży nad Wisłą pojawi się także seria 9 z dwoma płaskimi modelami o przekątnych 65 i 88 cali, które nie są jeszcze dostępne w przedsprzedaży. Mniejsze urządzenie z tej serii będzie charakteryzowało się większą jasnością 2000 nitów (pozostałe - 1500 nitów).

Dostawa produktów w sklepie Samsunga jest realizowana za darmo. Wszystkie telewizory z nowej linii QLED, które można już zamawiać będą dostarczane do klientów po 3 kwietnia.

Więcej o:
Komentarze (38)
Znamy polskie ceny niektórych telewizorów ze stylowej linii Samsung QLED
Zaloguj się
 • erte2

  Oceniono 3 razy 3

  Tak nieśmiało przypomnę że pod koniec lat '70. radziecki wynalazek "Rubin" (21", 60 kg, samozapłon gratis) kosztował 20 tysięcy złotych; zaś polski nieco lepszy - 46 tysięcy. Przy średnie ówczesnej pensji ok. 3,5 tysiąca.

 • siwywaldi

  Oceniono 4 razy 2

  Samsung chce, aby telewizor postrzegać jako część wystroju mieszkania, nie tylko urządzenia zajmującego cenną przestrzeń. Postanowił poprawić design i sprawić, aby sprzęt wyglądał (prawie) jak dzieło sztuki.
  =========================================
  He, he.... "prawie" robi DUŻĄ różnicę!
  Naprawdę trzeba mieć niezłe poczucie humoru, by prosty, płaski telewizor oceniać jako dzieło sztuki. To co mieli mówić ci, którzy pakowali telewizory w skrzynki wykonane z najszlachetniejszych egzotycznych gatunków drewna?

 • komandor_mrw

  Oceniono 6 razy 2

  A po co komu telewizor, gdzie filmy są dynamiczne jak kiedyś teatr telewizji i to do potęgi.
  Nie idzie tego oglądać, a Samsung (który kiedyś tak lubiłem) przoduje w tym niemiłosiernie.

 • kontra.punkt

  Oceniono 1 raz 1

  Mój telewizor CRT marki Philips z kineskopem 100 HZ jakością obrazów bije na głowę większość obecnie produkowanych telepatrzydełek i jakoś nie chce się zepsuć od 18 lat

 • re_x

  Oceniono 1 raz 1

  a ile by kosztował bez tego "wzornictwa" czyli bez sztalug czy statywów?przecież to jest szkaradne!zmuszają ludzi do wieszania na ścianie telewizora, bo kto zostawi takie nóżki?

 • acototak

  0

  " Tylko czy ta mała rewolucja nie uderzy zbyt mocno po kieszeni?"
  To jakiś przymus jest?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX