Nadal korzystasz ze smartfona z tym systemem? Stracisz dostęp do Facebook Messengera

Gwóźdź do trumny smartfonów z Windows Phone 8 oraz Windows Phone 8.1. Z końcem marca ich użytkownicy stracą dostęp do komunikatora Facebook Messenger. To kolejna po Skypie aplikacja, która wymaga przesiadki na telefon z Windows 10.

W ostatnim czasie posiadacze telefonów z Windows Phone 8 oraz Windows Phone 8.1 otrzymują wiadomości od Facebooka informujące o rychłym zakończeniu wsparcia aplikacji komunikatora Messenger dla obu wersji systemu. Funkcja wysyłania i odbierania wiadomości zostanie wyłączona już z końcem marca. Potwierdza to także wpis na oficjalnym blog Messengera.

Przy okazji do lamusa odchodzi również aplikacja Facebooka dla starszych wersji Windows Phone oraz desktopowa wersja Facebooka dla Windows 8 i Windows 8.1. Niestety sporo telefonów z Windows Phone 8 oraz Windows Phone 8.1 (szczególnie tych o gorszej specyfikacji technicznej) nie podlega aktualizacji do Windows 10. Co w takiej sytuacji mają zrobić użytkownicy?

Posiadacze starszych telefonów z Androidem 2.3 (Gingerbread) mogą dla przykładu wykorzystać aplikacje Facebook Lite oraz Messenger Lite. Oczywiście nadal można używać Facebooka i Messengera przez przeglądarkę internetową, ale nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie. 

Czytaj też: Microsoft powiela świetny pomysł Google. Sprawdzisz aplikację bez jej pobierania

Wydaje się, że najrozsądniejszym wyjściem będzie jednak przesiadka na inną platformę systemową (Android lub iOS) lub kupno telefonu z mobilnym Windows 10. Udział Windows Phone w rynku i tak jest obecnie marginalny (według danych NetMarketShare z lutego 2017 na poziomie 1,4 proc.) i nie należy się spodziewać, że ta sytuacja w najbliższej przyszłości ulegnie drastycznej zmianie.

Więcej o:
Komentarze (35)
Nadal korzystasz ze smartfona z tym systemem? Stracisz dostęp do Facebook Messengera
Zaloguj się
 • zalep

  Oceniono 6 razy 4

  Pejsbook mam w głębokim mesendzerze.

 • levy

  Oceniono 1 raz 1

  "Co w takiej sytuacji mają zrobić użytkownicy?"
  Najlepiej usunąć konto fejsowe.

 • zolta

  0

  nie straca dostepu do messenger fb, moga stracic jedynie dostęp.
  wystarczy wejsc na stronę aplikacji messenger pod adresem messenger com i mozna korzystac z komunikatora dalej.

  Zadziwię Was dalej, do korzystania z FB tez nie trzeba apki, mozna to zrobic poprzez strone internetowa nawet w telefonie...

  Rzetelnie przygotowany artykuł !

  Cenisz dobre dziennikarstwo ?

 • qnqn

  0

  Złe wieści??? :c) Proponuje rodzicom wyposażanie swoich pociech w te urządzenia jeśli już muszą mieć dzieciaki jakieś smarty.
  Wyjdzie wam i dzieciakom wyłącznie na dobre. Tylko idiota posiada konto na szajs-zbuku.

 • ranita_08

  0

  Windows 10 to największy syf jaki wypuścił MS. Nie dość ze jest kiepskiej jakości i śledzi użytkownika to jeszcze do tego Microsoft wymusza go siłą- szantażem. Nie masz- odcinamy ci dostęp do wszystkiego. Takiego wała. Mam w pracy i co chwila coś sie wiesza, szeleści, staje....jasnej cholery można dostać. Prywatnie nigdy z tego nie skorzystam. A FB jest mi na komórce potrzebny jak krowie sznur pereł.

 • needmoney

  0

  Mam jeszcze i8350 z wp7.5 świetne urządzenie małe zgrabne wyświetlacz czytelny w słońcu i zdjęcia w trybie makro dobre robi

 • pawel.lewski

  0

  A kto normalny korzysta z szajsbooka, potem się dziwią, że są inwigilowani.

 • marcinp404

  0

  Ale o co kaman z tym ciągłym uśmiercaniem WindowsPhone, czyżby to następny artykuł sponsorowany???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX