Aktualizacja Windows 10 Creators Update od 11 kwietnia. Niecierpliwi mogą ją zainstalować już teraz

Na kolejną wielką aktualizację dla systemu Windows 10 musimy poczekać jeszcze kilka dni. Niecierpliwi mogą jednak zainstalować Creators Update już dziś. Pokazujemy jak to zrobić.

Creators Update dla systemu Windows 10 to wielka aktualizacja przynosząca cała listę istotnych nowości. Czekaliśmy na nią przez kilka ostatnich miesięcy i już od tygodnia wiemy oficjalnie, że zostanie ona udostępniona w usłudze Windows Update 11 kwietnia.

Microsoft będzie dostarczał ją stopniowo, co oznacza, że jedynie część z nas będzie mogła zaktualizować swoje urządzenia w przyszły wtorek. Pozostałym użytkownikom systemu aktualizacja będzie udostępniana w kolejnych dniach, a niektórzy mogą poczekać nawet kilka tygodni, zanim zainstalują Creators Update.

Jak zainstalować Creators Update już dziś?

Finalna wersja aktualizacji jest już gotowa i od jakiegoś czasu mogą ją pobrać testerzy programu Windows Insider. Dla tych, którzy nie mają czasu lub umiejętności na instalację testowych wersji systemu, Microsoft przygotował bardzo łatwe narzędzie.

Zgodnie z obietnicą gigant z Redmond udostępnił Creators Update przez swojego Asystenta aktualizacji już 5 kwietnia. Aplikację, która pozwoli nam samodzielnie zainstalować aktualizację, można pobrać w TYM miejscu.

Aktualizacja Creators UpdateAktualizacja Creators Update fot. Bartłomiej Pawlak

Korzystanie z Asystenta aktualizacji jest proste. Wystarczy kierować się poleceniami programu, a Creators Update powinna samodzielnie pobrać się i zainstalować na komputerze. W ten sam sposób udostępniono także uaktualnienie Anniversary Update.

Po zainstalowaniu nowej aktualizacji możemy również w prosty sposób usunąć pliki poprzedniej wersji systemu Windows 10 - z poziomu menu ustawień.

Usuwanie plików poprzedniej wersji systemu Windows 10Usuwanie plików poprzedniej wersji systemu Windows 10 fot. Bartłomiej Pawlak

Więcej o:
Komentarze (65)
Aktualizacja Windows 10 Creators Update od 11 kwietnia. Niecierpliwi mogą ją zainstalować już teraz
Zaloguj się
 • piotr.grd

  Oceniono 11 razy 5

  Kilka dni temu w jednej ze stacji telewizyjnych obejrzałem sobie "Terminator Genisys". Film taki sobie, scenariusz napisany trochę na siłę, by jeszcze coś zarobić na tej serii. Ale do rzeczy...

  W wyolbrzymiony dla celów filmowych sposób pokazano tam trafnie pewną prawdziwą - niestety - rzecz: jak to (przynajmniej niektórzy) ludzie szaleją na punkcie nowinek i potrafią odliczać tygodnie, dni, godziny, minuty do... aktualizacji systemu komputerowego? Jednego z wielu do wyboru. Co w tym takiego ekscytującego? Śmieszy mnie to. Biedni Europejczycy, dla nich dzień zaczyna się - jak podkreślił pan Bartłomiej - 9 godzin wcześniej i muszą czekać do wieczora siedząc jak na szpilkach... : )

 • anty_jar

  Oceniono 2 razy 2

  co by tu jeszcze spieprzyć, co by tu jeszcze ....

 • pat1952

  Oceniono 4 razy 2

  Jak pozwać Mocrosoft za Windows 10. Po zainstalowaniu go na moim komputerze przestały działać legalnie kupione i zainstalowane programy, które nie daja sie powtórnie zainstalować.To ja mam teraz kupować je jeszcze raz?

 • student_zebrak

  Oceniono 3 razy 1

  Ludzie, co robic? Chce sobie kupic zenbuka, bo mi lapek siadl. Nie ma nic innego na rynku, tylko win 10. Nawet, gdy wezme wersje pro, to i tak jest zasrane zycie. Macie dobra rade? Powaznie pytam.

 • waclaw987

  Oceniono 13 razy 1

  Nie gram tylko pracuję przy komputerze. Jeśli nie masz na kompie bardzo specjalistycznych aplikacji działających tylko na windowsie to Naprawdę polecam dla początkujących LINUX MINT CINNAMON. Prostszy w obsłudze od windowsa, darmowy, bez wirusów. Po kilku tygodniach zapomnisz o windowsie.

 • uobuzia

  0

  Skusiłem się wczoraj na tą nową wersję W10. Trwało trochę nim się zainstalował, ale zamiast być zadowolonym to niestety trzeba było być wkurzonym. Pierwsze co wkurzyło to nie działała żadna przeglądarka internetowa przy tej aktualizacji. Zarówno Edge jak i IE11 czy Opera czy też FF nie mogły otworzyć żadnej strony. Całe szczęście że można było to dobrodziejstwo odinstalować co trwało kilka minut. Po powrocie to poprzedniej wersji zaczęły działać przeglądarki i wszystko wróciło do normy. JeŻeli więc po 11 kwietnia aktualizacja ta zainstaluje się na komputerze i będzie ten sam efekt to nie wyobrażam sobie min pozostałych użytkowników tego systemu.

 • menel13

  Oceniono 2 razy 0

  Na mój gust to żadna wielka aktualizacja tylko same pierduły.

 • waclaw987

  Oceniono 8 razy 0

  Zainstalowałem linuxa. Przestałem być niewolnikiem korporacji która za mnie myśli, za mnie decyduje co mogę mieć na komputerze a czego nie mogę mieć. To ja decyduję co chce mieć zainstalowane, to ja decyduję jak skonfigurowany jest system. Nikt nie czyta w usa co mam w plikach na kompie. Często korzystam z tora. Nie mam twarzoksiążki. Nie korzystam z googlarki tylko z DuckDuckGo Jestem bardziej wolny od niewolników korporacji i rządów. Owszem trzeba podążać w przyszłość nie zostawać w erze kamienia łupanego ale trzeba mieć świadomość zagrożeń smartfonów, windowsów, androidów, kart płatniczych czy kamer. Myślenie nie boli.

 • xorock

  Oceniono 2 razy 0

  Zainstalowałem, nie wyświetlała się połowa tekstów w systemie - w oknach typu eksplorator plików, właściwościach, menu kontekstowym czy nawet na pulpicie. Dobrze że powrót do starej kompilacja działa szybko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX